Sinu otsing ei andnud tulemust.
Laadimine...
Lae uuesti

Kõrboja perenaine / Ugala Teater

N 16.8.2018 19:00
A.H. Tammsaare muuseum, Vargamäe, Albu vald, Järvamaa

UGALA SUUR VABAÕHULAVASTUS VARGAMÄEL

Anton Hansen Tammsaare / Urmas Lennuk

Lavastaja Vallo Kirs
Kunstnik Kristjan Suits
Kostüümikunstnik Pille Küngas
Muusikaline kujundus Peeter Konovalov ja Kulno Malva
Liikumisjuht Oleg Titov

Osades Kadri Lepp, Ott Aardam, Adeele Sepp või Laura Kalle, Luule Komissarov, Egon Nuter, Andres Tabun, Heigo Teder, Janek Vadi, Marika Palm, Rait Õunapuu, Ringo Ramul, Kiiri Tamm ja paljud teised

"Kõrboja perenaine" on Kõrboja naiste saatuse lugu – Anna, Eevi ja Madli lugu.

Kõrboja väljadel laulavad valmivad viljad, Kõrboja kari kosub ja kannab kaela, kuid Kõrboja peremees on vana ja väsinud. Viimases hädas pöördub ta oma ainsa tütre poole: "Saagu sinust uus Kõrboja perenaine!" Aga perenaine vajab ka peremeest. Olgu või ühesilmset. Kõrboja Anna teab seda. Nõnda on kombeks. Nõnda peab. Sest muidu vaadatakse Kõrbojale viltu. Peremehed ei saa kanda seelikuid. Nõnda oli see sada aastat tagasi ja nõnda on see ka praegu. Eelarvamused ei hävi aastatega ega põle tules.

Kuusiku Eevi teab, et Katku Villu teda armastab. Teda ja tema poega. Eevi teab, et elu on raske. Eevi teab veel paljusid asju, aga ühte ta ei tea. Eevi ei tea, et Kõrboja Anna on oma valiku teinud.  Kõrboja vana Madli näeb kõike, aga vaikib. Madli teab, et õnne võib leida vaid siis, kui kõnnid oma valitud teed lõpuni. Aga Madli rajad on rohtunud ning Madli võib vaid vaikides tagasi vaadata.

Näidendi "Kõrboja perenaine" aluseks on Urmas Lennuk valinud Tammsaare romaani "Kõrboja peremees" ning kirjutanud näidendi just lavastaja Vallo Kirsile ja Ugala teatri näitlejatele. Laval üle 30 näitleja.

TEATRIBUSS VARGAMÄELE
Neljapäeviti viib teatrikülastajad Vargamäele buss marsruudil Viljandi-Vargamäe-Viljandi. Bussipileti hind on 10 eurot. Bussipilet ei kehti etenduse pääsmena.

Piletid on müügil Ugala kassas ja Piletimaailmas: https://www.piletimaailm.com/performances/61106-teatribuss-vargamaele-korboja-perenaine?lang=et_EETähelepanu! Lavastuses kasutatakse pürotehnilisi valgus- ja heliefekte, seetõttu palub teater mitte planeerida etenduse külastamist koos lemmikloomade ning sülelastega. Tingituna etenduspaiga eripärast, palume ratastooliga tulekust teavitada Ugala kassat.

Etendus toimub vabas õhus. Soovitame valida riietus vastavalt ilmale.

Etendus on kahes vaatuses ning kestab 2 tundi ja 30 minutit.

Esietendus: 1. juuli 2016

Sündmuse koduleht: http://www.ugala.ee

Näita rohkemNäita vähem
Sündmus Kuupäev / Kell Toimumiskoht  
Kõrboja perenaine / Ugala Teater N 16.8.2018 19:00 A.H. Tammsaare muuseum, Vargamäe, Albu vald, Järvamaa
Hinnainfo
Hind 17 eurot, alates 1. aug 2018 hind 20 eurot.

Etendus toimub vabas õhus. Soovitame valida riietus vastavalt ilmale.
Toimumiskoht
Sündmuse korraldaja
Ugala Teater SA
Ugala Teater SA
Vaksali 7 Viljandi 71020 Viljandi
433 0777
kassa@ugala.ee