Sinu otsing ei andnud tulemust.
Laadimine...
Lae uuesti

''Kuuvarjutus''

P 16.9.2018 19:00
Näita kirjeldustPeida kirjeldus
“Kuuvarjutus”

Kuuvarjutus on Eili Neuhausi dramatiseering, mis baseerub Mati Undi proosatekstil „Kuuvarjutus” (1984).

Laval kohtuvad kaks teineteisele võõrast ning esmapilgul väga erinevat, kuid tavalist eesti naist, keda on kutsutud kohtumisele kummalise sõnumiga. Ja nii nad siis ootavad oma kutsujat. Et piinlikku vaikust vältida, tutvuvad naised tasapisi üksteisega ning jutustavad oma lugusid. Pealtnäha kahe lihtsa naise sisekaemuste abil jõuab publik sügavamate ja liikuma panevate allhoovusteni - kuidas erinevad või kas üldse erinevad naise igatsused, püüdlused, unistused?

Nende küsimuste lahkamisele aitavad kaasa lavastaja Eili Neuhaus (Rakvere Teater) armastatud naisnäitlejad Anne Veesaar ning Ülle Lichtfeldt (Rakvere Teater).

„Kuuvarjutus” koosneb assotsiatiivsetest mõttekatketest argielu teemadel, kus naised uurivad inimeseks olemist. Mati Unt on üks ehedamaid ja tundelisemaid loojaid eesti kirjanduses - ülitundlik ja alati ideehoovuste meelevallas. Undilikud kvaliteedid on sentimentaalsus, eneseiroonia, empaatilisus, ülim tundlikkus elukosmose suhtes ja selle puht emotsionaalne peegeldamine peenes huumori võtmes.

Etendus “Kuuvarjutus” jõudis esmakordselt publikuni 30. märtsil 2018  New Yorgi Eesti Majas, EV 100 –le pühendatud Eesti Kultuuripäevade raames.

Eesti publikuni jõuab etendus “Kuuvarjutus” Hüüru mõisas alates 4. juulist 2018.

Etendused 4.; 5.; 6.; 7.; 8.; 10.; 11.; 12.; 13. ja 14. juulil algusega 19.00
Sündmused
Sündmusi ei leitud
Laadimine...
Lae uuesti