Sinu otsing ei andnud tulemust.
Laadimine...
Lae uuesti

Tsaar Saltaan. Üleküpsenud muinasjutt

P 21.7.2019 19:00
Tartu Pühade Aleksandrite kiriku tagaaed
17.50 - 19.50
Tsaar Saltaan
Üleküpsenud muinasjutt täiskasvanutele


Emajõe Suveteatri lavastus „Tsaar Saltaan. Üleküpsenud muinasjutt“ jõuab ka 2019. aasta suvel Pühade Aleksandrite kiriku tagaaias publiku ette.
Lavastuse näol on tegemist klassikatöötlusega, milles kõigile teada-tuntud Puškini muinasjutt koos pööraste süžeekäikude ja värvikate karakteritega näitlejate ja muusikute poolt ette kantakse. See nõuab neilt üliinimlikku ümberkehastumisvõimet ja oskust panna mängu kogu oma näitlejaarsenal.
Žanrimääratlus üleküpsenud muinasjutt tähendab lavastaja sõnul eluskaala sellist staadiumit, kus magusale mahlasusele on lisandunud vaevuhoomatav mõrkjas mekk, mis lisaks naudingule vallandab segadusseajava absurdihõngulise tunnete virr-varri. See on balansseerimine hea ja kurja vahel. Viidase tõlgendus saab alguse hetkest, mil tsaar Saltaan on surnud. Tsaaritar, kangur ja kokapiiga on aga elus, tõsi küll kohutavalt, lausa koostlagunemiseni vanad, kuid seletamatul kombel endiselt lummavad ja kaunid. Nüüd, peielauas, on neil võimalik üksteisele ausalt silma vaadata ja kaua hingeshoitu välja paisata.Tsaari peied on pidu, millega saab läbi üks pikk ja kurnav muinasjutt. Õhk saab olema paks emotsionaalselt purtsatavatest kannatustest ja hingematvalt magusast kõikehävitavast armastusest. Kirg seguneb väsimusega, baranka samovariga, armastus vihkamisega, Luik Gvidoniga, argine muinasjutulisega.
Lavastuses kõlavad Puškini surematud värsid, põimudes koos muusikaliste vahepalade ja grotesksete intermeediumitega teatrielamuseks, mis mõeldud eelkõige täiskasvanutele.
Mängupaik on maagiline – õigeusu kirik koos säravate sibulkuplite ja kulunud fassaadiga mõjub kui igavikuliselt lagunev maal, kuhu Puškini tegelased on varjunud uue progresseeruva maailma eest. Pühade Aleksandrite kirik asub Tartus Karlova linnaosas Sõbra tänavas. Lavastusele on andnud heakskiidu piiskop. Seega, on loota, et ilm tuleb ilus!

Mängivad Marika Barabanštšikova (Vanemuine), Karin Tammaru (Endla), Terje Pennie (Ugala), Ingrid Isotamm (Emajõe Suveteater), muusikat teevad Priit Sonn, Jüri Jõul, Rene-Hendrik Sirkas.

Lavastaja: Kaili Viidas
Kunstnik: Arthur Arula
Dramaturg: Ott Kilusk
Muusikaline kujundus: Ele Sonn
Liikumisjuht: Marika Aidla

Etendus kahes vaatuses, kestusega 2 tundi ja 10 minutit
Etenduspaik Tartu Pühade Aleksandrite Kiriku tagaaed (Sõbra 19a, Tartu)
Esietendus 5. juulil 2018
Etendused 11., 12., 13., 14., 19., 20., 21. juulil algusega kell 19.00

Vaata www.suveteater.ee
Näita rohkemNäita vähem
Sündmus Kuupäev / Kell Toimumiskoht Hind  
Tsaar Saltaan. Üleküpsenud muinasjutt P 21.7.2019 19:00 Tartu Pühade Aleksandrite kiriku tagaaed 17.50 - 19.50
Hinnainfo
Kuni üritusele eelneva päevani (k.a.):
Täispilet 19 €
Õpilane/tudeng/pensionär 17 €

Ürituse toimumispäeval:
Kõik piletid 21 €

Sissepääs tund aega enne etenduse algust
Ürituse kestus on 2 tundi ja 10 minutit, vaheaeg 15 minutit
Pildistamine/filmimine on keelatud
Toimumiskoht
Sõbra tn 19a Tartu Lõuna-Eesti Eesti
Sündmuse korraldaja
Tartu Suveteatri Selts MTÜ
Tähe 66 Tartu Tartumaa
+372 53986153
ruta@suveteater.ee
Teised kuupäevad Samalt korraldajalt Samas toimumiskohas