Sinu otsing ei andnud tulemust.
Laadimine...
Lae uuesti

Tsaar Saltaan. Üleküpsenud muinasjutt

K 25.7.2018 19:00 - L 4.8.2018 23:59
17.50 - 19.50
Näita kirjeldustPeida kirjeldus
Tsaar Saltaan
Üleküpsenud muinasjutt täiskasvanutele

5. juulil kell 19. 00 esietendub Tartus Pühade Aleksandrite kiriku tagaaias Emajõe Suveteatri 22. hooaja uuslavastus „Tsaar Saltaan.”

Publiku ette astuvad kolme erineva teatri näitlejannad oma parimas kõrgvormis: Marika Barabanštšikova Vanemuisest, Karin Tammaru Endlast ja Terje Pennie Ugalast.

Idee autor ja lavastaja on aasta parima lavastaja auhinna nominent Kaili Viidas, kes on dramaturgiks kaasanud möödunud aasta näidendivõistluse võitja Ott Kiluski ja omanäolise teatrikunstniku Arthur Arula. Möödunud aastal tõi see loominguline tandem Endlas publiku ette ülimenuka suvelavastuse „Säärane mulk ehk sada vakka tangusoola.”

Sel suvel näeb ilmavalgust uus klassikatöötlus, milles kõigile teada-tuntud Puškini muinasjutt koos pööraste süžeekäikude ja värvikate karakteritega vaid kolme näitlejanna poolt ette kantakse. See nõuab neilt üliinimlikku ümberkehastumisvõimet ja oskust panna mängu kogu oma näitlejaarsenal.

Žanrimääratlus üleküpsenud muinasjutt tähendab lavastaja sõnul eluskaala sellist staadiumit, kus magusale mahlasusele on lisandunud vaevuhoomatav mõrkjas mekk, mis lisaks naudingule vallandab segadusseajava absurdihõngulise tunnete virr-varri. See on balansseerimine hea ja kurja vahel. Viidase tõlgendus saab alguse hetkest, mil tsaar Saltaan on surnud. Tsaaritar, kangur ja kokapiiga on aga elus, tõsi küll kohutavalt, lausa koostlagunemiseni vanad, kuid seletamatul kombel endiselt lummavad ja kaunid. Nüüd, peielauas, on neil võimalik üksteisele ausalt silma vaadata ja kaua hingeshoitu välja paisata.Tsaari peied on pidu, millega saab läbi üks pikk ja kurnav muinasjutt. Õhk saab olema paks emotsionaalselt purtsatavatest kannatustest ja hingematvalt magusast kõikehävitavast armastusest. Kirg seguneb väsimusega, baranka samovariga, armastus vihkamisega, Luik Gvidoniga, argine muinasjutulisega.

Lavastuses kõlavad Puškini surematud värsid, põimudes koos muusikaliste vahepalade ja grotesksete intermeediumitega teatrielamuseks, mis mõeldud eelkõige täiskasvanutele. Muusikalise kujunduse loob lavastusele Ele Sonn.

Mängupaik on maagiline – õigeusu kirik koos säravate sibulkuplite ja kulunud fassaadiga mõjub kui igavikuliselt lagunev maal, kuhu Puškini tegelased on varjunud uue progresseeruva maailma eest. Pühade Aleksandrite kirik asub Tartus Karlova linnaosas Sõbra tänavas. Lavastuse on andnud heakskiidu piiskop. Seega, on loota, et ilm tuleb ilus!

Mängivad Marika Barabanštšikova (Vanemuine), Karin Tammaru (Endla), Terje Pennie (Ugala)

Aleksandr Sergejevitš Puškini ainetel
Lavastaja: Kaili Viidas
Kunstnik: Arthur Arula
Dramaturg: Ott Kilusk
Muusikaline kujundus: Ele Sonn
Etendus kahes vaatuses, kestusega 2 tundi
Etenduspaik Tartu Pühade Aleksandrite Kiriku tagaaed (Sõbra 19a, Tartu)
Esietendus 5. juulil 2018
Etendused 6., 7., 19., 20., 21., 25., 26., 27. juulil ja 1., 3., 4. augustil kell 19.00

Kuuel "Tsaar Saltaani" etenduskorral - 5., 6., 7., 19., 20., 21. juulil algusega 18.10 on võimalik teatrikülastajatel teha pooletunnine ringkäik Pühade Aleksandrite kirikus. Ekskursiooni käigus räägib isa Toomas kiriku ja koguduse ajaloost ning olulisematest sündmustest. Tartu Pühade Aleksandrite kirik on vanavene kirikuarhitektuurist inspireeritud sibulkuplitega kahekorruseline pühakoda (arhitekt Vladimir Lunski), millest kogudus nõukogude ajal välja aeti. Kirik ehitati aastatel
1913–1917 ning taaspühitseti 2003 suvel.

Vaata www.suveteater.ee

Sündmuse koduleht: http://www.suveteater.ee

Sündmused
Sündmusi ei leitud
Laadimine...
Lae uuesti