Sinu otsing ei andnud tulemust.
Laadimine...
Lae uuesti

Rahvusvahelise tantsupäeva gala - Eesti ballett 100

P 29.4.2018 17:00
Rahvusooper Estonia, Tallinn
26.50 - 31.50

Kunstiline juht: Toomas Edur

Esitatakse Eesti koreograafide - Mai Murdmaa, Marina Kesleri, Toomas Eduri, Tiit Härmi ja Enn Suve loomingut.
Esitusele tuleb katkend Mai Murdmaa etendusest "Kuritöö ja karistus"- tantsivad Eve Andre ja Sergei Upkin.
Tiit Härmilt katkend "Romeost ja Juliast"  esitavad Linnar Looris ja Luana Georg.

See on haruldane, et rahvateatrist kasvas välja professionaalne tantsukunst ja on arenenud iseseisvaks elujõuliseks žanriks meie muusikateatrite lavadel. 19. sajandi teisel poolel Eestis alanud rahvuslik ärkamisaeg ning eesti kutseliste teatrite loomine Tallinnas ja Tartus 1906. aastal lõid eeldused lavatantsu kujunemiseks ja arenguks. Kuna teistes Eesti teatrites oli 20. sajandi algul tantsul väike osatähtsus, ei saa nende puhul rääkida professionaalsest tantsukunstist. Vanemuise Teater Tartus peab oma balleti alguseks 4. märtsi 1939, mil lavale jõudis „Karnevalisüit“ Tšaikovski muusikale (koreograaf Ida Urbel). 30ndate aastate lõpus alustabki Ida Urbel Vanemuise balleti rajamist. Seetõttu tuleb eesti balleti algusajaks lugeda esimese palgalise tantsutrupi loomist Estonia teatris 1918. aastal. Oluliseks sündmuseks on olnud Estonia balletistuudio ja lasterühma alusel 1946. aastal loodud Eesti Riiklik Koreograafiline Kool (praegune Tallinna Balletikool), kust on tulnud maailma tasemel tantsijaid, kelle õlul püsib tänane ja homne balletikunst ning kes on tutvustanud eesti balletikunsti ka mujal maailmas.

Juubeligalal tulevad ettekandele Eesti koreograafide Mai Murdmaa, Marina Kesleri, Toomas Eduri, Tiit Härmi ja Enn Suve looming. Samuti on kavas Eve Mutso tantsulooming „Elude“ (koos Jarkko Lehmusega) ja „Unkown“. Esinevad Eesti Rahvusballeti solistide kõrval mitmed mujal maailmas endale nime teinud Eesti päritolu tantsijad: Eve Mutso, Linnar Looris (Houstoni Ballett), Maria Seletskaja (Flandria Kuninglik Ballett) jt.
Näita rohkemNäita vähem
Sündmus Kuupäev / Kell Toimumiskoht Hind  
Rahvusvahelise tantsupäeva gala - Eesti ballett 100 P 29.4.2018 17:00 Rahvusooper Estonia, Tallinn 26.50 - 31.50
Hinnainfo
Piletite hinnad vastavalt istekohale.

Ratastoolis külastajale leiab Rahvusooper parima sobiva koha saalis. Palume ostuks pöörduda otse Rahvusooperi poole tel. 6831210
Toimumiskoht
Estonia pst 4 Tallinn Põhja-Eesti Eesti
Sündmuse korraldaja
Rahvusooper Estonia
Estonia pst. 4 Tallinn 10148 Harjumaa
6831210
estonia@opera.ee