Sinu otsing ei andnud tulemust.
Laadimine...
Lae uuesti

Tõeajastu lõpp

K 1.8.2018 19:00
Eesti Rahva Muuseum, väliala
15.50 - 20.50
Fantaasiadokumentaal ERMi Viinaköögis

Autor ja lavastaja: Gerda Kordemets
Kostüümikunstnik Neoonmust
Helilooja Markus Robam
Mängivad Kersti Tombak, Veikko Täär, Triin Tenso, Märt Koik (Must Kast)

"Tõeajastu lõpp" räägib sellest, et tänu vanade hoonete ülesvuntsimisele ja neile uue kasutuse leidmisega võivad saada kahjustada mõnegi ohustatud liigi püsielupaigad. Antud juhul on kaalukausil kolme müütilise tegelase edasine saatus.

Iga surelik tahaks elada kauem - kõige parem, kui igavesti. Ent see, kel on igavene elu, unistab hoopis elu ajalikkusest.

Surelikku kummitab vananemise hirm. Aga mis oleks, kui vaadata seda teiselt poolt? Mõelda, millest vananemine vabastab ja mida ta kingib.  Ja millest unistavad surematud - need, kel on igavene elu, nagu inimestel absoluutne kuulmine või mõni muu anne?

See näidend räägib noorusekultuse halastamatusest: pole võimalik olla õnnelik 50-selt, kui suudad end võrrelda ainult 25-se iseendaga.

Loo laiem taust loole on hetkel aktuaalne "tõeajastu lõpp". 2016. aasta sõna Oxford Dictionary's on post-truth. Aga millal see tõeajastu siis oli? Kuidas see niimoodi mööda läks, et me ei pannud tähelegi?

Avaliku arvamuse kujundamisel on emotsioonid muutunud olulisemaks kui faktid. Pole võimalik teha vahet tõe ja metsikutes kogustes reprodutseeritud vale vahel, mis näib tõena. Mis usutakse tõeks.

Meie usume tõeks, et selles loos kohtuvad inimene, vampiir, libahunt ja tõnn.
Näita rohkemNäita vähem
Sündmus Kuupäev / Kell Toimumiskoht Hind  
Tõeajastu lõpp K 1.8.2018 19:00 Eesti Rahva Muuseum, väliala 15.50 - 20.50
Hinnainfo
Täispilet 20€
Sooduspilet 15€ (pensionärid, õpilased, üliõpilased)

Teatri piletiga muuseumipiletid 20% soodsamad
Toimumiskoht
Muuseumi tee 2 Tartu Lõuna-Eesti Eesti