logo
Vali periood
Otsi kaardilt
Menüü

Delhi tants / Танец Дели

L 7.10.2023 18:00
Vene Teater, Väike saal, Tallinn
17.60 - 24.50

 

DELHI TANTS

I. Võrõpajev

Lavastaja – F. Loss

Lavastaja Filipp Loss:

“Kõigepealt pean ma vaatajaid hoiatama – see ei saa olema lõõgastumist pakkuv meelelahutuslik etendus… Nii juhtus, et ma olin väga palju kuulnud näidendist Delhi tants, aga kuni selle aasta märtsini ei olnud seda ise lugenud.

Kugi Venemaal oli näidend 10 asta tagasi, kui ta ilmus, vägapopulaarne ja jäi mulje, et «Delhi tantsu» lavatakse kõikides teatrites, ei olnud ma ise selle lavastust näinud. Ja nüüd käesoleva aasta ke vadellugesin teksti esimest korda läbi, seejärel vaatasin ära filmi, mille lavastas oma näidendi põhjal Ivan Võrõpajev ise… Ja see tekst haaras mind täielikult oma võimusesse.

Igaüks meist, muidugi juhul kui tal on süda õiges kohas, kannab oma elus kaasas enda ja võõraste valu koormat, enda ja võõraste kannatusi, enda ja võõraste tragöödiad.  Ja meie teadvus ei tee suurt vahet omal ja võõral, paljud meist kannatavad ja elavad kaasa ühtmoodi jõuliselt.  See rõhub sind nagu õhusammas, sa nagu ei tunnegi seda, aga lennata selle raskuse all sa ei saa.  Me elame maailmas, kuhu on kogunenud nii palju kurjust ja hädasid ning me peame leidma oma viisi kuidas ümbritseva universumi valuga koos eksisteerida.

Võrõpajevi tekst kannab endas absoluutselt selget ja arusaadavat filosoofiat, kus paljud näevad ilmselt tugevat religioosset allteksti, terviklikku ja mõjuvat õpetust, meie maailma käsitlevate vaimsete väärtuste korrastatud süsteemi.   See süsteem tundus mulle väga täpsena ja sobis täielikult.

Teisest küljest, kui lavastajat, võlus mind “Delhi tantsu” väga ilus ja elegantne mänguline struktuur, kus kõik on kogu aeg muutumises, kus näitlejate omavaheline dünaamika on pidevas arengus, transformatsioonis.

Antud näidendit on erakordselt huvitav mängida ja ma olen veendunud, et sellest kujuneb lavastus, mida ka vaatajal on väga huvitav jälgida ja mis läbi terve etenduse hoiab publiku tähelepanu erksana. See näidend sobib kahtlemata kammerlikku ruumi.  On väga tähtis, et energia, mis jõuab vaatajani näitlejatelt, et see energia saaks liikuda väga intiimses ruumis, näitlejad ei tohi seda forsseerida suure saali reeglitest lähtuvalt.  Pean kohe hoiatama, et see ei ole kaugeltki mitte show, ega ka kutse veeta üks meelelahutuslik õhtu.  Me ei sea endale ülesandeks lihtsalt lahutada vaatajate meelt ühe või teise looga. Me oleme endale seadnud palju kõrgema eesmärgi – rääkida vaatajatega sellest, mis on oluline ja tõsine...

See on väga positiivne, inimese armastusest kantud näidend, mis  suhtub väga hoolivalt publikusse.  Ta ei sunni vaatajat millekski, vaid teeb lihtsalt ettepaneku mõelda kaasa koos näitlejatega etteantud teemal.

Ja veel – ma soovisin moodustada näiteseltskonna ainult nendest näitlejatest, kellega koos on mul tõeliselt hea töötada, kes mind usaldavad ja keda ma, Vjatšeslav Polunini definitsiooni järgi, „tahaksin emmata”.   Lisaks selgus, et neil kõigil seostuvad näidendi süžee ja konfliktid väga sügavalt isiklike  kogemusega.  Iga „Delhi tantsus” osaleja jaoks on see lugu tema enda isiklikust kogemusest, tema enda  läbielamistest ja õppetundidest, tema isiklik filosoofia.”

Ivan Võrõpajev – näitekirjanik, lavastaja ja näitleja. Sündis 1974. aastal Irkutskis. Lõpetas Irkutski teatrikooli, hiljem õppis Moskvas B. Štšukini nimelises Teatriinstituudis. Töötab ja lavastab erinevates Venemaa, Euroopa ja USA teatrites.

2013- 2016 juhtis Moskva kaasaegse dramaturgia teatrit “Praktika”. 2019 - 2021 töötas Moskva Okko Teatri peaprodutsendina. Praegu on Varssavis tegutseva erateatri “VEDA PROJECT” kaasasutaja ja peaprodutsent.

Ta on mängufilmide "Pääsemine", "Delhi tants", "Eufooria" ja "Hapnik" stsenaariumi autor ja režissöör. Teinud lühifilme "Reklaami õigustes","Tunnetada" ja filme teatrilavastustest "Entertainment", UFO, "Ilusate liblikate maailm".

Teda on pärjatud laureaadi tiitliga paljudel filmi-ja teatrifestivalidel: Veneetsia filmifestival, “Kuldne Mask”, “Nika”, “Kinotavr”, rahvusvaheline festival “Kontakt” (Poola), “Uus draama”, “Triumf”, “Vene dramaturgia lootus”, Heidelbergi kaasaegse dramaturgia festival (Saksamaa) jt.

Osades:

Jekaterina – Anastassia Tsubina

Eakas naine – Jelena Jakovleva

Andrei – Aleksandr Žilenko

Medõde – Tatjana Jegoruškina

Alina Pavlovna (ema) – Tatjana Kosmõnina

Olga – Natalja Murina

Lavastusmeeskond:

 

Ürituse koduleht: http://www.veneteater.ee

Näita rohkemNäita vähem
Üritus Kuupäev / Kell Toimumiskoht Hind  
Delhi tants / Танец Дели L 7.10.2023 18:00 Vene Teater, Väike saal, Tallinn 17.60 - 24.50
Üritus Delhi tants / Танец Дели
Kuupäev / Kell L 7.10.2023 18:00
Toimumiskoht Vene Teater, Väike saal, Tallinn
Hind 17.60 - 24.50
Hinnainfo

Väike saal

Sünkroontõlkega eesti keelde.

Etenduse kestus 2 tund ja 20 minutit, ühe vaheajaga

PILETIHIND: 23 €

SOODUSTUSED:
• Vene Teatri hooajakaardi omanikele kehtib soodustus 20% kuni 4 pileti ostul. (Müümiseks sisestada väljale Kaardi kood/lühend aknasse  ja vajutada nuppu “Kontrolli“)
• õpilastele, üliõpilastele, pensionäridele ja ITIC kaardi omanikele soodustus 30%,
• Partnerkaardi omanikele kehtib soodustus 15% kuni 2 pileti ostul. (Müümiseks sisestada väljale kood-"partnerkaart" /lühend aknasse  ja vajutada nuppu “Kontrolli“)
• puuetega inimesele koos saatjaga soodustus 50% (ainult Vene Teatri kassas)
(tel. 6114911 või kassa@veneteater.ee)
Toimumiskoht
Vene Teater, Tallinn
Vabaduse Väljak 5 Tallinn Põhja-Eesti Eesti
Ürituse korraldaja
Vene Teater SA
Vabaduse väljak 5 Harjumaa
+3726114962
kassa@veneteater.ee
reg.nr: 90008666
Üritus Delhi tants / Танец Дели
Kuupäev / Kell L 7.10.2023 18:00
Toimumiskoht Vene Teater, Väike saal, Tallinn
Hind 17.60 - 24.50
Samalt korraldajalt Samas toimumiskohas
Osta pilet Tarkpea / Мудрец / Vene Teater PopulaarnePopulaarneTarkpea / Мудрец / Vene Teater Vene Teater, Tallinn
Osta pilet Hiireke Pik. Animeeritud etendus / Мышонок Пик. Анимационный спектакль / Vene Teater Hiireke Pik. Animeeritud etendus / Мышонок Пик. Анимационный спектакль / Vene Teater Vene Teater, Väike saal, Tallinn
Osta pilet Tavaline ime /Обыкновенное чудо / Vene Teater Tavaline ime /Обыкновенное чудо / Vene Teater Vene Teater, Tallinn
Osta pilet Charoni koor / Хор Хaрона / Vene Teater Charoni koor / Хор Хaрона / Vene Teater Vene Teater, Tallinn
Sinu otsing ei andnud tulemust.
Laadimine...
Lae uuesti