Sinu otsing ei andnud tulemust.
Laadimine...
Lae uuesti

''Päikese liin'' J.Peresild, A.Burkovski / ''Солнечная линия'' Ю.Пересильд, А.Бурковский (20.10.20 ja 06.04.21 asendus)

L 2.4.2022 19:00
Alexela Kontserdimaja, Tallinn

Hea piletiostja!

''Päikese liin'' / ''Солнечная линия'' etenduse korraldaja Lätis registreeritud ettevõtte Parter.LV suhtes algatati likvideerimisprotsesse. Tarbijatel, kellel on firma suhtes nõudeid, palutakse need hiljemalt 1. novembriks edastada likvideerijale.

Kõigil, kellel on ostetud pilet etendusele „Päikese liin“, tuleb esitada nõue likvideerijale: Zhanna Kobtseva, aadressil Valmieras iela 22-9, Riga, LV_1009, Latvija. Nõudeavalduses tuleb välja tuua nõude sisu, rahaline suurus ja nõuet tõendavad dokumendid.

Nõue palutakse likvideerijale saata tähitud postiga ja võimalusel esitada läti keeles või lätikeelse tõlkega.

Täpsem info likvideerimismenetluse kohta on kättesaadav siit: https://www.vestnesis.lv/op/2021/190.KM15

 

 
Tallinnas tuleb esitlusele Ivan Võrõpajevi dramaatiline komöödia “Päikese liin” peaosades Julia Peresildi ja Andrei Burkovskiga.

Septembris avatakse piletite eelmüük viimaste aastate ühele kõige kuulsamale etendusele – lavastaja Viktor Rõžakovi psühholoogilisele dramedile “Päikese liin”, mis on lavastatud ühiskonnas resonantsi tekitanud Ivan Võrõpajevi samanimelise näidendi ainetel. Eesti publik saab lavastust näha 02.04 2022. aastal kell 19 Tallinna Alexela Kontserdimajas.

Rõžakovi etendus teenis “skandaalse” tiitli tänu avameelsele sisule ja ebatsensuursele sõnavarale. Lavastaja arvates ei ole selle sõnavara eemaldamine dialoogidest siiski võimalik, kuna see on tegelaskujude keele lahutamatu osa, mille najal püsib ja millest oleneb kogu etenduse struktuur.

“Päikese liini” läbitungiv ausus ja emotsionaalsus võimaldasid etendusel saavutada kuulsuse kaasaegse teatrikunsti austajate seas ning lisaks sellele teha ka “Kuldse maski – 2019" auhinna nominendiks tervelt viies kategoorias: “Parim draamaetendus, lühivorm”, “Parim lavastajatöö”, “Parim näitekirjanikutöö”, “Parim naisroll” (Julia Peresild), “Parim meesroll” (Andrei Burkovski).

Etenduse sündmustik on ainult näiliselt lihtne: vaatajad saavad tunnistajateks tõelistele “sõjategevustele”, mis rulluvad lahti abielukriisi taustal. Võrõpajevi dramaatiline komöödia - see on tungiv püüe tuua publiku ette olmekonflikti olemus, mis varem või hiljem võib aset leida igas peres. Vaatajate ees on kaks keerulises vanuses inimest, kelle selja taga on “seitse, ühise teki all, elatud aastat”. Võrõpajevi teos avab inimese ees kogu, riius olevate abikaasade üleelatud, emotsioonide spektri. Kas nad omandavad taas teineteise mõistmise ning millega lõpeb see tuliseid avameelsusi täis riid?

Näitekirjanik Võrõpajev on süžeelisuse, lavaliste dialoogide ja kommunikatiivse artifitsiaalsuse meister, mistõttu avanevad etenduses äärmiselt ausalt mehhanismid, mis takistavad abikaasadel taas leida omavahel kaotatud side. Lavastus on täis metafoore ja sümbolismi ning kindlasti puudutavad vaatajat ka omapärased lavalised lahendused - rõhk olmeruumil; saali poole pööratud tohutu peegel, arvutiefektid lava tagumises osas asuval ekraanil, mis lõpus laskub ja muutub hiiglaslikuks poksiringiks. Erilist äramärkimist väärib kostüümide stiil. Tegelaste kostüümid on valmistatud nahavärvi gammades, mis rõhutab veelgi nende hingelist ja füüsilist alastiolekut publiku ees.

Kuid etenduse edu peamiseks põhjuseks on Julia Peresildi ja Andrei Burkovski täiuslik mäng, kes on kaasaegse teatri ja filmi vaieldamatud tähed.

Julia Peresild (Rati-GITIS = Russian Academy of Theatre Arts, 2006, Kudrjašovi näitleja meistriklass) on vaatajale tuttav selliste lavastuste järgi nagu “Vallaline Moliere”, “Figaro”, “Leevikesed”, “Rootsi tikk”. Samuti filmirollide järgi filmides “Kuldhord”, “Täiskasvanud tütred”, “Külm tango”, “Timukas”, “Saladuslik kirg” jt. Meesrolli osatäitja - MHATi stuudiokooli lõpetanud (2014, Zemtsovi ja Zolotovitski kursus) Andrei Burkovski on tuntud oma rollidega sellistes projektides nagu “Legend Kolovratist”, “Tobol”, “Adaptsioon” jt.

Lavastuse “Päikese liin” autor Viktor Rõžakov on Meierholdi nim. keskuse kunstiline juht ja MHATi stuudiokooli professor. Alati nõutud teatrilavastaja ja paljude prestiižsete auhindade laureaat on ka üks nendest, kes avas publikule näitekirjaniku Võrõpajevi loomingu.

Tema lavastused toovad alati kokku täissaalid. Oma etendustes pöörab Rõžakov tähelepanu näitlejate koosseisule ja dialoogide ülesehitusele, mis eristabk teda paljudest kaasaja teatrikunsti tegelastest.

Etendusel “Päikese liin” on eesmärk - autori sõnul on see terapeutiline. Lavastus aitab paljudel vaatajatel enda suhted ümber mõtestada ja erimeelsused partneriga ületada.

Näita rohkemNäita vähem
Sündmus Kuupäev / Kell Toimumiskoht  
''Päikese liin'' J.Peresild, A.Burkovski / ''Солнечная линия'' Ю.Пересильд, А.Бурковский (20.10.20 ja 06.04.21 asendus) L 2.4.2022 19:00 Alexela Kontserdimaja, Tallinn
Hinnainfo
Anname Teile teada, et Tarbijakaitse ja Tehnilise Järelevalve Ameti Eesti Euroopa Liidu tarbija nõustamiskeskus on Saanud Läti Euroopa Liidu tarbija nõustamiskeskuse ja Läti tarbijakaitseameti vahendusel informatsiooni, mille kohaselt PARTER.LV SIA on alustanud likvideerimismenetlust. Vastav info on saadaval Läti äriregistri veebilehel https://company.lursoft.lv/en/parter-lv/40103960966. Likvideerimismenetluse nõuete esitamise tähtaeg on 01.11.2021 ning täpsem info likvideerimismenetluse kohta on kättesaadav järgneval veebilehel: https://www.vestnesis.lv/op/2021/190.KM15.
 
18:00 Avatakse Kontserdimaja uksed ja kohvikud.
19:00 Algab kontsert. Ilma vaheajata.
Hilinejaid saali ei lubata! Vabandame!
20:30 Ürituse lõpp
 
ÜRITUSTE LISAINFO
• Soovitatav vanus alates 18. eluaastast
• Sündmus toimub vene keeles
• Kehtiv pilet peab olema igal külastajal, ka sülelapsel.
• Hilinejaid saali ei lubata!
• Pildistamine/ filmimine ei ole lubatud
• Piletid müügil ka toimumise päeval Solaris Keskuse Piletilevi kassas
• Ratastoolis külastaja piletitellimus saata: info@piletilevi.ee
• I rõdu 1 ja 2 rea ning II rõdu 1 rea kohad on piiratud nähtavusega. Serval paikneb ohutuspiire
• Tellige kohvilaud ette: https://kontserdimaja.ee/telli-ette/ 

Kõikide Alexela Kontserdimajas toimuvate sündmuste hinnad sisaldavad teenustasu 0.90€/ pilet, mis suunatakse ettevõtte keskkonnasäästlikusse arengusse.
 

TÄHELEPANU - HEA ALEXELA KONTSERDIMAJA KÜLASTAJA!

Seoses Vabariigi Valituse poolt kehtestatud piirangutega (Vabariigi Valitsuse 30. juuli 2021.a. korraldus nr. 270), tuleb kõikidel Alexela Kontserdimaja külastajatel üritusele tulles esitada tõend kas vaktsineerimiskuuri läbimise, Covid-19 läbipõdemise kohta või kehtiv negatiivset testitulemust kinnitav tõend. Vastavate tõendite puudumisel ei ole külastajal lubatud kultuurisündmusel osaleda.

Kontserdimaja pakub oma külastajale ürituse pääsme olemasolul ka kiirtestimise võimalust kohapeal.

Kiirtesti hind 7€ ja tasuda saab nii sularahas kui pangakaardiga. Testimine avataks 1,5 tundi enne ürituse algust.

Toimumiskoht
Alexela Kontserdimaja, Tallinn
Estonia pst. 9 Tallinn Põhja-Eesti Eesti
Sündmuse korraldaja
PARTER.LV SIA
Brīvības gatvē 214M2-103 Riia LV-1039 Riia
info@parter.lv
reg.nr: 60629269
Samas toimumiskohas
Osta pilet MICHAEL, The Magic of Michael Jackson (West End London) (04.11.20 asendus) MICHAEL, The Magic of Michael Jackson (West End London) (04.11.20 asendus) Alexela Kontserdimaja, Tallinn, Eesti 35.30 - 75.30
Mis toimub Sinu lähedal? Vaata kaarti ja uuri välja!
Osta pilet SALVADOR SOBRAL (Portugal) / JÕULUJAZZ 2021 PopulaarnePopulaarneSALVADOR SOBRAL (Portugal) / JÕULUJAZZ 2021 Alexela Kontserdimaja, Tallinn, Eesti 34.80 - 64.80
Mis toimub Sinu lähedal? Vaata kaarti ja uuri välja!
Osta pilet LORDS OF THE SOUND kavaga ''Grand Christmas'' (28.12.20 asendus) PopulaarnePopulaarneLORDS OF THE SOUND kavaga ''Grand Christmas'' (28.12.20 asendus) Alexela Kontserdimaja, Tallinn, Eesti 29.90 - 89.90
Mis toimub Sinu lähedal? Vaata kaarti ja uuri välja!
Osta pilet ABBA Chique - Suur aastavahetuse kontsert ''Happy New Year'' PopulaarnePopulaarneABBA Chique - Suur aastavahetuse kontsert ''Happy New Year'' Alexela Kontserdimaja, Tallinn, Eesti 44.90 - 59.90
Mis toimub Sinu lähedal? Vaata kaarti ja uuri välja!
Osta pilet SCHÖNBRUNNI LOSSI ORKESTER - Suur Viini Uusaastakontsert 2022 (06.01.21 asendus) SCHÖNBRUNNI LOSSI ORKESTER - Suur Viini Uusaastakontsert 2022 (06.01.21 asendus) Alexela Kontserdimaja, Tallinn, Eesti 40.30 - 70.30
Mis toimub Sinu lähedal? Vaata kaarti ja uuri välja!