Sinu otsing ei andnud tulemust.
Laadimine...
Lae uuesti

''Päikese liin'' J.Peresild, A.Burkovski / ''Солнечная линия'' Ю.Пересильд, А.Бурковский

T 20.10.2020 19:00
Alexela Kontserdimaja, Tallinn
20.80 - 70.80
Lugupeetud härrad ja prouad,
 
seoses Eriolukorra kehtestamisega 18.03.2020 toimuma pidanud etendus "Päikese liin" lükatakse edasi 20. oktoobrile 2020. 
 
Kõik müüdud piletid kehtivad!

Piletite tagastamise kord määratakse kindlaks pärast eriolukorra lõppemist ja avalike ürituste piirangute kaotamist.

 

Tallinnas tuleb esitlusele Ivan Võrõpajevi dramaatiline komöödia “Päikese liin” peaosades Julia Peresildi ja Andrei Burkovskiga.

Septembris avatakse piletite eelmüük viimaste aastate ühele kõige kuulsamale etendusele – lavastaja Viktor Rõžakovi psühholoogilisele dramedile “Päikese liin”, mis on lavastatud ühiskonnas resonantsi tekitanud Ivan Võrõpajevi samanimelise näidendi ainetel. Eesti publik saab lavastust näha 20.10 2020. aastal kell 19 Tallinna Alexela Kontserdimajas.

Rõžakovi etendus teenis “skandaalse” tiitli tänu avameelsele sisule ja ebatsensuursele sõnavarale. Lavastaja arvates ei ole selle sõnavara eemaldamine dialoogidest siiski võimalik, kuna see on tegelaskujude keele lahutamatu osa, mille najal püsib ja millest oleneb kogu etenduse struktuur.

“Päikese liini” läbitungiv ausus ja emotsionaalsus võimaldasid etendusel saavutada kuulsuse kaasaegse teatrikunsti austajate seas ning lisaks sellele teha ka “Kuldse maski – 2019" auhinna nominendiks tervelt viies kategoorias: “Parim draamaetendus, lühivorm”, “Parim lavastajatöö”, “Parim näitekirjanikutöö”, “Parim naisroll” (Julia Peresild), “Parim meesroll” (Andrei Burkovski).

Etenduse sündmustik on ainult näiliselt lihtne: vaatajad saavad tunnistajateks tõelistele “sõjategevustele”, mis rulluvad lahti abielukriisi taustal. Võrõpajevi dramaatiline komöödia - see on tungiv püüe tuua publiku ette olmekonflikti olemus, mis varem või hiljem võib aset leida igas peres. Vaatajate ees on kaks keerulises vanuses inimest, kelle selja taga on “seitse, ühise teki all, elatud aastat”. Võrõpajevi teos avab inimese ees kogu, riius olevate abikaasade üleelatud, emotsioonide spektri. Kas nad omandavad taas teineteise mõistmise ning millega lõpeb see tuliseid avameelsusi täis riid?

Näitekirjanik Võrõpajev on süžeelisuse, lavaliste dialoogide ja kommunikatiivse artifitsiaalsuse meister, mistõttu avanevad etenduses äärmiselt ausalt mehhanismid, mis takistavad abikaasadel taas leida omavahel kaotatud side. Lavastus on täis metafoore ja sümbolismi ning kindlasti puudutavad vaatajat ka omapärased lavalised lahendused - rõhk olmeruumil; saali poole pööratud tohutu peegel, arvutiefektid lava tagumises osas asuval ekraanil, mis lõpus laskub ja muutub hiiglaslikuks poksiringiks. Erilist äramärkimist väärib kostüümide stiil. Tegelaste kostüümid on valmistatud nahavärvi gammades, mis rõhutab veelgi nende hingelist ja füüsilist alastiolekut publiku ees.

Kuid etenduse edu peamiseks põhjuseks on Julia Peresildi ja Andrei Burkovski täiuslik mäng, kes on kaasaegse teatri ja filmi vaieldamatud tähed.

Julia Peresild (Rati-GITIS = Russian Academy of Theatre Arts, 2006, Kudrjašovi näitleja meistriklass) on vaatajale tuttav selliste lavastuste järgi nagu “Vallaline Moliere”, “Figaro”, “Leevikesed”, “Rootsi tikk”. Samuti filmirollide järgi filmides “Kuldhord”, “Täiskasvanud tütred”, “Külm tango”, “Timukas”, “Saladuslik kirg” jt. Meesrolli osatäitja - MHATi stuudiokooli lõpetanud (2014, Zemtsovi ja Zolotovitski kursus) Andrei Burkovski on tuntud oma rollidega sellistes projektides nagu “Legend Kolovratist”, “Tobol”, “Adaptsioon” jt.

Lavastuse “Päikese liin” autor Viktor Rõžakov on Meierholdi nim. keskuse kunstiline juht ja MHATi stuudiokooli professor. Alati nõutud teatrilavastaja ja paljude prestiižsete auhindade laureaat on ka üks nendest, kes avas publikule näitekirjaniku Võrõpajevi loomingu.

Tema lavastused toovad alati kokku täissaalid. Oma etendustes pöörab Rõžakov tähelepanu näitlejate koosseisule ja dialoogide ülesehitusele, mis eristabk teda paljudest kaasaja teatrikunsti tegelastest.

Etendusel “Päikese liin” on eesmärk - autori sõnul on see terapeutiline. Lavastus aitab paljudel vaatajatel enda suhted ümber mõtestada ja erimeelsused partneriga ületada.

Näita rohkemNäita vähem
Sündmus Kuupäev / Kell Toimumiskoht Hind  
''Päikese liin'' J.Peresild, A.Burkovski / ''Солнечная линия'' Ю.Пересильд, А.Бурковский T 20.10.2020 19:00 Alexela Kontserdimaja, Tallinn 20.80 - 70.80
Hinnainfo
 
18:00 Avatakse Kontserdimaja uksed ja kohvikud.
19:00 Algab kontsert. Ilma vaheajata.
Hilinejaid saali ei lubata! Vabandame!
20:30 Ürituse lõpp
 
ÜRITUSTE LISAINFO
• Soovitatav vanus alates 18. eluaastast
• Sündmus toimub vene keeles
• Kehtiv pilet peab olema igal külastajal, ka sülelapsel.
• Hilinejaid saali ei lubata!
• Pildistamine/ filmimine ei ole lubatud
• Piletid müügil ka toimumise päeval Solaris Keskuse Piletilevi kassas
• Ratastoolis külastaja piletitellimus saata: info@piletilevi.ee
• I rõdu 1 ja 2 rea ning II rõdu 1 rea kohad on piiratud nähtavusega. Serval paikneb ohutuspiire
• Tellige kohvilaud ette: https://kontserdimaja.ee/telli-ette/ 

Kõikide Alexela Kontserdimajas toimuvate sündmuste hinnad sisaldavad teenustasu 0.90€/ pilet, mis suunatakse ettevõtte keskkonnasäästlikusse arengusse.
Toimumiskoht
Alexela Kontserdimaja, Tallinn
Estonia pst. 9 Tallinn Põhja-Eesti Eesti
Sündmuse korraldaja
PARTER.LV SIA
Brīvības gatvē 214M2-103 Riia LV-1039 Riia
info@parter.lv
reg.nr: 60629269
Samas toimumiskohas
Sündmus on peatatud ULTIMATE ELTON AND THE ROCKET BAND (UK) (16.05 asendus) PeatatudPeatatudULTIMATE ELTON AND THE ROCKET BAND (UK) (16.05 asendus) Alexela Kontserdimaja, Tallinn, Eesti
Mis toimub Sinu lähedal? Vaata kaarti ja uuri välja!
Välja müüdud Lords Of The Sound kavaga ''Music is coming'' (29.03 asendus) Välja müüdudVälja müüdudLords Of The Sound kavaga ''Music is coming'' (29.03 asendus) Alexela Kontserdimaja, Tallinn, Eesti
Mis toimub Sinu lähedal? Vaata kaarti ja uuri välja!
Osta pilet AC/DC Tribute Show sümfooniaorkestriga PopulaarnePopulaarneAC/DC Tribute Show sümfooniaorkestriga Alexela Kontserdimaja, Tallinn, Eesti 40.30 - 100.30
Mis toimub Sinu lähedal? Vaata kaarti ja uuri välja!
Osta pilet Leesikad 15 - elumere ainetel PopulaarnePopulaarneLeesikad 15 - elumere ainetel Alexela Kontserdimaja, Tallinn, Eesti 11.80 - 16.80
Mis toimub Sinu lähedal? Vaata kaarti ja uuri välja!
Osta pilet Olav Ehala 70 PopulaarnePopulaarneOlav Ehala 70 Alexela Kontserdimaja, Tallinn, Eesti 17.80 - 31.80
Mis toimub Sinu lähedal? Vaata kaarti ja uuri välja!