Sinu otsing ei andnud tulemust.
Laadimine...
Lae uuesti

U: ja VR 360˚ Vaata enda ümber, vaata enda sisse

N 8.11.2018 19:00
Estonia kontserdisaal, Tallinn
15.50 - 20.50
N 8. november kell 18, 19, 20 ja 21 Estonia kontserdisaal
Kontserdisari „Tehnoloogia“
„Vaata enda ümber, vaata enda sisse“
U: ja VR 360˚
Helena Tuuling (klarnet)
Levi-Danel Mägila (tšello)
Merje Roomere (viiul)
Tarmo Johannes (flööt)
Vambola Krigul (löökpillid)
Taavi Kerikmäe (klaver)
VR režissöör: Rein Zobel (Maru VR Productions)
VR-versioon valmis koostöös: Mark Gill (SCSU Visualization Lab), Tammo Sumera (Kõlavärv)
Kavas:
Hirsch, Lill, Kozlova-Johannes, Miller


Projekt ühendab Eestimaa erakordse looduskeskkonna, tipptasemel eesti nüüdismuusika ja tehnoloogilise innovatsiooni unikaalseks audiovisuaalseks kogemuseks.

Eesti heliloojad – Tatjana Kozlova-Johannes, Märt-Matis Lill ja Liisa Hirsh – kirjutavad ansamblile U: kohaspetsiifilised teosed, mis on inspireeritud valitud kohtadest Eesti looduses. Need kohad filmitakse 360 kraadi kaamerate abil ning materjalist sünnib koos muusikaga hoolikalt kujundatud terviklik kunstiteos, millel pole õieti veel nimegi. Publik saab kontserdil kasutada VR-peaseadmeid, mille abil on võimalik viibida looduses, kaugel kontserdisaalist – vaadata ringi, vaadelda detaile, keskenduda valgustele ning kohtade meeleoludele. Samas mängivad U: muusikud kontserdisaalis ning kuulajaid ümbritsevad ka eelsalvestatud või elektrooniliselt kujundatud helid. Omamoodi on tegemist topelt-tajuga, kus piirid võivad paigast nihkuda. Tulemus on mitte pelgalt põnev eksperiment, vaid sügav, sissepoole suunduv ja kunstiliselt tugev personaalne kogemus.

U: esimene VR-projekt leidis aset 2017. aasta detsembris, mil ette kanti Scott Milleri 10-minutiline teos „Raba“. Sama teost saab taaskuulda käesolevatel lühikontsertidel.

Ansambel U: (2003) on hetkel aktiivseim ning tuntuim uue muusika ansambel Eestis. Ansambel töötab ilma dirigendita. Ansamblile on iseloomulik tundlik kõlapilt, avatus julgetele eksperimentaalsetele ideedele ning ka kõige nõudlikumate teoste esitamine. Kõrvuti eesti kaasaegse muusika festivalidega on U: esinenud olulistel rahvusvahelistel festivalidel nagu Time of Music (Viitasaari, Soome), Sounds New (Canterbury, UK), Nordic Music Days (Helsingi, Soome), Nuova Consonanza (Rooma, Itaalia), Third Practice (Richmond, USA), Biennale di Musica Venezia (Itaalia), Virtuosi of 21th Century (Recife, Brasiilia), Dark Music Days (Island). Muusikateatri alal on U: töötanud mitmeid kordi koos ühe eesti rahvusvaheliselt tunnustatuma kontseptuaalse tantsu koreograafi ja lavastaja Mart Kangroga.

Kontserti toetavad: St. Cloud State University 2017 Research Faculty Improvement Grant, Eesti Kultuurkapital, EV Kultuuriministeerium
Täname: Broadline, Samsung

Kontserdisari „Tehnoloogia ja muusika“ näitab moodsa tehnoloogia ja muusika põnevamaid kooslusi. Kontserdiprojekt ühendab Eestimaa erakordse looduskeskkonna, tipptasemel eesti nüüdismuusika ja tehnoloogilise innovatsiooni unikaalseks audiovisuaalseks kogemuseks.
Näita rohkemNäita vähem
Sündmus Kuupäev / Kell Toimumiskoht Hind  
U: ja VR 360˚ Vaata enda ümber, vaata enda sisse N 8.11.2018 19:00 Estonia kontserdisaal, Tallinn 15.50 - 20.50
Sündmuse korraldaja
SA Eesti Kontsert
Estonia pst. 4 Tallinn Harjumaa
pilet@concert.ee