Sinu otsing ei andnud tulemust.
Laadimine...
Lae uuesti

Marina Skulskaja loeng MEIK JA SOENGUD

T 16.4.2019 19:00
Hopneri maja, Tallinn
10.50 - 12.50

Pronksiaja põsepuna ja puuder, vaaraode silma kontuurpliiatsid ja Hiina keisrinnade valge mineraalvärv, geišade ja tummfilmi tähtede kosmeetika, Vana-Rooma šinjoonid ja parukad Hollywoodi unelmate vabrikust, barokkajastu püsilokid ja 19. sajandi alguse soeng „vastu tuult“. Moeajaloolase Marina Skulskaja autoriloengus on kogu meigi ja soengute ajalugu illustreerituna freskode-, gravüüride-, maalide-, reklaamplakatite- ja fotodega.

Nostalgia on üks põhilistest tunnetest, mis innustab meie aja disainereid ja stiliste looma uusi kollektsioone. Täna ei ole võimsamat inspiratsiooniallikat kui kultuuriajalugu tervikuna, sealhulgas kostüümid, meigid ja soengud. Edukas moelooja žongleerib oskuslikult möödunud sajandite stiilidega ja tõmbab mustkunstniku kergusega silindrist alati elusa küüliku, muudab muuseumi eksponaadid uuteks, kõrgmoodsateks kultusesemeteks, vanad portreed ja fotod – tänapäevaseks juukselõikuse ja näokujunduse etaloniks. Kõik on aus - meelerahu ja heaolu on meie hapras maailmas üsna tinglikud, ei ole midagi idealiseerida ega kellegagi võrrelda. Kust otsida täiuslikkust? Möödunust.

Kuulates loengut ja vaadates illustreerivat materjali, võite veenduda, et aktuaalsed on kõige erinevad stiilid: Vana Egiptuse geomeetrilistest parukatest, mille järgi joondus 1960. aastatel Vidal Sassoon, kuni kuldsete laineteni Botticelli vaimus, kelle loomingut loetakse meie ajal suureks kunstiks. Alates igavesest valgest mineraalvärvist, mille koostis osutus mitte ammu aega tagasi tervisele ohutuks, kuni veekindla tušini, millest väga unistas Marilyn Monroe, kuid ei jõudnud rõõmustada geniaalse leiutise üle. Tänu sellele, nagu talle unistustes tundus, oleks olnud võimalik nutta, tabades mehi otse südamesse.

Ühe õhtu jooksul saate teada, kuidas ja miks muutusid ettekujutused ilust maailma kultuuriajaloos. Me räägime kunstist, tehnoloogiast, reklaamist ja peamine – kultusikoonidest, mis jätkasid taassündi kaasaegses moeloomingus. 2019. aasta hooaeg ei ole erand.

Moeajaloolane Marina Skulskaja, raamatute „Aadam ja Eeva. Viigilehest skafandrini“, „Mood. Kunstidest kõige inimlikum“ autor,  Sankt-Peterburi Rahvusvahelise Disainikooli kostüümi ja aksessuaaride disaini osakonna kuraator. Tallinna, Sankt-Peterburi ja Moskva telekanalite ja raadio programmide alaline ekspert.

Näita rohkemNäita vähem
Sündmus Kuupäev / Kell Toimumiskoht Hind  
Marina Skulskaja loeng MEIK JA SOENGUD T 16.4.2019 19:00 Hopneri maja, Tallinn 10.50 - 12.50
Hinnainfo
Täispilet 12€
Õpilane, tudeng, pensionär 10€
 
NB! Loeng on vene keeles!
 
Kestus 1h 30min
Toimumiskoht
Raekoja plats 18 Tallinn Eesti
Sündmuse korraldaja
Kesklinna Vaba Aja Keskus
Raekoja plats 18 Tallinn 10146 Harju
+372 6455321
info@hopnerimaja.eu