Sinu otsing ei andnud tulemust.
Laadimine...
Lae uuesti

Marina Skulskaja loeng ''Väljamõeldud keskajal''

R 12.7.2019 19:00
Hopneri maja, Tallinn
10.50 - 12.50
Sankt-Peterburi moeajaloolase Marina Skulskaja loeng                 
 
«Väljamõeldud keskajal“
 
12. juuli 2019 kell 19:00
 
Hopneri Maja Raekoja plats 18 Kaminasaal
 
Loeng on vene keeles
 
Pilet 12 EUR
 
Sankt-Peterburi moeajaloolase Marina Skulskaja, raamatu „Aadam ja Eeva. Viigilehest skafandrini“ autori, uues unikaalses loengus - sulepolstrid, sukad, ridikülid, tugevad lõhnaõlid, kihlasõrmused ja teised moodsad avastused, milleta kaasaegne maailm näeks välja teistsugune.
Keskaega nimetatakse sageli süngeks, kuid Euroopa moe ajaloos hõlmab see ajajärk üle seitsmesaja aasta, mis oli üks kõige eredamatest ja viljakamatest. Kaasaegses mõistes oli arusaam moest ettearvamatute ja möödapääsmatute stiilimuutustega, mis saadavad meid  XIV sajandi keskpaika, kui mehed hakkasid kandma taljes, ideaalse lõikega ja uskumatult lühikesi jakke, mis jätsid nähtavale pingutatud sukkpükstes jalad. Sukkpüksid olid mitmevärvilised, sageli kaunistatud väljaõmbluste ja aplikatsioonidega.
Keskajal on välja mõeldud palju: sukad, sukapaelad, retuusid, praktilise lõhega „bokserid“ ja miniatuursed trussikud; läkiläkid ja kartongiga tugevdatud silindrid; kroonid, kuninglikud talaarid; erikujulised sulepolstrid, mis kaitsesid rüütleid ja muutsid nende figuuri; ammu enne esimeste korsettide ilmumist olid nöörkinnised, mis ühendasid kostüümi kõiki osi ning pingutasid ka daamide keresid; kangaste värvimise ülikeerukas tehnoloogia ja kalliskivide lihvimise unikaalsed instrumendid; pesuseep ja vannivõtmise aromaatsed segud kurjade vaimude peletamiseks ja raseduse ärahoidmiseks.  
Just siis tekkisid traditsioonid ja rituaalid, paljud neist on meil arvestatavad ja käibel tänaseni: kurameerimine kohustuslike kingitustega, ametlik kihlus, vastsündinu juuksekihara säilitamine, eriline suhtumine kallihinnalisse voodipesusse – pruudi kaasavarasse ja õnnesärki, kuhu sünnivad nn. „õnneseened“ ja mida on helded lähedased valmis andma, isegi kui see on  viimane särk. Endiselt on aktuaalne värvide sümboolika - punane, valge, kuldne, sinine, roheline ja must, mis on tihedalt seotud nii kristliku kui ka ilmaliku keskaegse kultuuriga.
Keskaeg - see on uskumatu sulam antiigist, barbaarsusest, idamaisest ja täiesti uutest ettekujutustest ilust, meisterlikkusest, kunstist, armastusest, poeesiast ja maailmakorraldusest. Ootame teid moeajaloolase Marina Skulskaja loengule.
Moeajaloolane Marina Skulskaja, raamatute „Aadam ja Eeva. Viigilehest skafandrini“, „Mood. Kunstidest kõige inimlikum“ autor, Sankt-Peterburi Rahvusvahelise Disainikooli kostüümi ja aksessuaaride disaini osakonna kuraator. Tallinna, Sankt-Peterburi ja Moskva telekanalite ja raadio programmide alaline ekspert.
Piletiinfo: roman.ljagu@hopnerimaja.eu
Näita rohkemNäita vähem
Sündmus Kuupäev / Kell Toimumiskoht Hind  
Marina Skulskaja loeng ''Väljamõeldud keskajal'' R 12.7.2019 19:00 Hopneri maja, Tallinn 10.50 - 12.50
Hinnainfo
NB! Loeng on vene keeles!
 
Täispilet 12€
Õpilane, tudeng, pensionär 10€
 
Kestus 1h 30min
 
Toimumiskoht
Hopneri maja, Tallinn
Raekoja plats 18 Tallinn Eesti
Sündmuse korraldaja
Kesklinna Vaba Aja Keskus
Raekoja plats 18 Tallinn 10146 Harju
+372 6455321
info@hopnerimaja.eu
reg.nr: 75038569
Samas toimumiskohas
Välja müüdud Vene romantismi muusika / Музыка русского романтизма Välja müüdudVälja müüdudVene romantismi muusika / Музыка русского романтизма Hopneri maja, Tallinn, Eesti
Hoia loodust ja vali TaskuSebra! 
TaskuSebraga on kõik ürituste piletid Sinu telefonis alati olemas. 
Loe lähemalt siit!