logo
Vali periood
Otsi kaardilt
Menüü

Suur näitus kunstiajaloost ''SÄH Kunst / SAH Exhibition'' Solaris Keskuses

R 9.6.2023 14:00
Näita kirjeldustPeida kirjeldus

SAH Kunst / SAH Exhibition SOLARISES

SAH - (Street) Art History/ on suurnäitus, mis viib vaataja rännakule läbi kujutava kunstiajaloo seninägemata viisil - fookuses on kõik, mida saab seostada sõnaga tänav kunstis. Helindatud suurvorm loob uusi põnevaid seoseid, mis kutsuvad kaasa mõtlema ja eksisteerivaid dogmasid ümber hindama.

Erakordselt suureformaadiline näitus on julge, värvikirev ja emotsionaalne nagu hea tänavakunst olema peabki. Sellegipoolest ei võrdle näitus erinevaid kunstivorme ega sea üht teisest paremaks vaid filosofeerib popkunsti olemuse üle värskelt läbi äratundmisrõõmu. 

Suurnäitusel on esindatud Eesti kunsti klassikud Ado Lill, Tiit Pääsuke, Jaan Elken ja üheskoos Raoul Kurvitza, Marta Vaariku, ning Laurentsiusega. Sümbioosi voogavad valatult ka tuntud tänavakunstnikud Edward von Lõngus, Kairo, Pintsel, Okeiko ja Hapnik. Reaalsust peegeldavad fotokunstnikud Kaupo Kikkas, Aarne Maasik, Erich-Herkki Merila.

Teosed on paigutatud kunsti lugu jutustavasse järjestusse, navigeerides koopamaalingutest läbi erinevate väljendusviiside ja -tehnikate kirevasse tänapäeva keskkonda. Muuhulgas saame teada, kuidas koopainimesed oma teoseid “taggisid” ning milline märgiline tähtsus sellel läbi ajastute on olnud.

Näitus lubab oma mitmekesisuses avastamisrõõmu, äratundmist ja silmailu igas vanuses kunstihuvilisele.

Elamuse viimistleb spetsiaalselt SAH Kunst jaoks loodud helimaastik, mille on loonud helikunstnik Rael Kõiv koostöös filmimuusika looja ning University for the Creative Arts õppejõuga BANANAFISH (UK).

Kuraator ja koostaja: Meelis Tammemägi 

OSALEVAD KUNSTNIKUD:

ADAMSON ERIC, ADO LILL, ARNE MAASIK, BACH BABACH, EDWARD von LÕNGUS, EVI TIHEMETS, ERICH-HERKKI MERILA, HAPNIK, HELEN BUNDER, JAAN ELKEN, KAIRO, LAURENTSIUS, PEETER LAURITS, KAUPO KIKKAS, KRISTI TAMMOJA, LIISA KRUUSMÄGI, MARTA VAARIK, MINA JA LYDIA, OKEIKO, PINTSEL, RIKU, STINA LEEK, RALF SANNIKOV, TARRVI LAAMANN , RAOUL KURVITZ, SOHO FOND, TIIT PÄÄSUKE 

Näitus on avatud 12. aprillist Solarise keskuses. Sissepääs läbi Apollo raamatupoe. Jälgi silte!

Üritused

Sinu otsing ei andnud tulemust.
Laadimine...
Lae uuesti