Mida tegid Mart, Jüri, Tiit, Heiki, Kaido ja Indrek, et Isamaa 1992. aastal võidaks?
Palju maksis banaan Rock Summeril ja kui palju su ema palka sai?
Mitu parteid on Eestis kokku olnud ja mida nad kokku on lubanud? Kes on neid uskunud?
Miks võitis Lennart Arnoldit ja mitme häälega?

"Vali parem minevik!" on Eesti esimene sündmusnäitus legendaarsetest 1992. aasta Riigikogu valimistest!

1992. aastal vaevles Eesti vabanemise pohmellis – võit oli justkui käes, aga toas oli endiselt külm ning poes seisid riiulitel vaid pruun majapidamisseep ning tomatipasta!

Nädalas oli aga toona 8 päeva ja 30 tundi – tuli oma raha, presidendiks sai Lennart Meri ning peaministriks Mart Laar, kõik oli võimalik. Eesti pressis ennast läbi imeväikesest ajaloo võimaluste aknast, tagant sundimas pidurdamatu soov saada suureks!

Näitusel saab külastaja kogeda 5 päeva 1992. aastal. Naistepäevast läbi rahavahetuse ning Rock Summeri otse valimiskampaania keskmesse – verisulis propagandasõja, libauuringute ning -ajakirjanike keerisesse.

Arnold, Lennart, Lagle ning Rein võitlesid võimaluse eest saada taasiseseisvunud Eesti esimeseks presidendiks, samal ajal käis tuline võitlus ka võimaluse eest Eestit uueks luua või endisele rajale jätta.

Areenil oli nii Isamaa kui Rahvarinne, vett segasid ka Loodusseaduse Partei ning Sõltumatud Kuningriiklased. Kirjanikud, poliitvangid, noored mehed metsast, presidendi lapselaps, endised kommunistid, aferistid – kõik olid olemas ja tuhinat täis!

Näitus on avatud 1. veebruarist – 2. juunini 2019

Kuraatorid: Tõnis Leht ja Erik Moora
Ekskursioonide stsenaarium: Eero Epner
Lavastus: Ain Mäeots
Näituse graafiline kujundus: Velvet

Asukoht: Eesti Ajaloomuuseumi Maarjamäe loss aadressil Pirita tee 56, Tallinn

Tegemist on Eesti esimene sündmusnäitusega – näitusele pääseb vaid grupiga ja giidi juhtimisel, ekskursioon kestab 1 tund ja 15 minutit.

Näita rohkemNäita vähem
Sündmus Kuupäev / Kell Toimumiskoht
Vali parem minevik! Eesti esimene sündmusnäitus P 24.2.2019 13:00 Maarjamäe loss, Tallinn
Hinnainfo
Pileti hinnad:
Täispilet 9.58 €
Õpilane/ tudeng/ pensionär 6.38 €
Grupisoodustus alates 6 inimesest 8.62 €/in

Soodustuse saajatel palume kaasa võtta soodustust tõendav dokument (nõutav kohapeal).