Sinu otsing ei andnud tulemust.
Laadimine...
Lae uuesti

Töötuba ''BETOONIST VÕLUTUD''

R 20.3.2020 15:00 - R 17.4.2020 18:15
Näita kirjeldustPeida kirjeldus

Eesti Arhitektuurimuuseum annab teada, et näitusega „Betoonist võlutud. Ehitusinsener August Komendant“ kaasnevad betooni töötoad lükkuvad sügisesse.

Näitus Rotermanni soolalao suures saalis on kolme kuu võrra pikendatud, töötuppa Piletilevist pileti ostnud saavad sama pääsme ettenäitamisel kuni 26. juulini külastada näitust ja sügisel, kui kuupäevad on selgunud, osaleda töötoas.
Giidiga ringkäigud näitusele on eelregistreerimisega, kuni kümnele huvilisele korraga, esimene toimub 23. mail 2020.

August Komendant oli Järvamaalt pärit Eesti-Ameerika ehitusinsener, keda saab pidada üheks 20. sajandi suurimaks betoonehitiste loojaks ja propageerijaks. Komendandi karjäär algas Eestis ning jätkus Saksamaal ja USAs. Saaremaal sündinud arhitekti Louis Kahniga koostöös valmis mitu maailma arhitektuurilukku läinud hoonet. Näitusel on 13 Louis Kahni originaal joonist või maketti, osa neist esimest korda arhiividest välja toodud. Samuti on näitusel arhitektide Moshe Safdie, Oscar Tenreiro, Elmar Lohki tööd ja muidugi Komendandi originaaljoonised. Pilku püüavad ka Kadrioru staadioni, Tartu Roosi tänava lennuangaari ja Tartu viljaelevaatori maketid ja joonised.


Näituse „Betoonist võlutud. Ehitusinsener August Komendant“ publikuprogrammi osana korraldab Eesti Arhitektuurimuuseum koostöös Tallinna Tehnikakõrgkooli (TTK) ja Eesti Betooniühinguga kaks töötuba, mis tutvustavad üht kõige levinumat moodsat ehitusmaterjali – betooni. Osalema on oodatud kõik, kes soovivad meid ümbritseva keskkonna olemuse kohta rohkem teada saada.

Ürituse eesmärk on näidata, et betoonil on palju erinevaid varjundeid ning see ei ole külm ja igav materjal. Rühmatööna valmistatakse TTK katsetuste laboris betoonist katsekehad, mis hiljem survepressi all purustatakse. Betooni kivinemise ajal vaadeldakse kaasaegseid ehitusinfo mudeleid virtuaalreaalsuse laboris ning kuulatakse lühiloengut sellest, miks ja kuidas konstruktsioonid purunevad.

Kohtade arv on piiratud.

Toimumise aeg: 20.03.2020 ja 17.04.2020 kell 15.00.

Töötoad toimuvad TTK Ehitusinstituudis, Pärnu mnt 62, 10135 Tallinn

Töötubasid viivad läbi Eesti Betooniühingu juhatuse liige Kalev Ramjalg ja TTK professor Martti Kiisa.

 

Ajakava ja tegevused

1. 15.00-16.00

Betoonist katsekehade valmistamine katsetuste laboris (1 tund).

Valmistame rühmatööna mõned väiksemad betoonist elemendid. Seejuures teeme asju nii õigesti kui ka teadlikult natuke valesti, et näha hiljem oma tegevuse tagajärgi.

2. 16.00-16.30

Ehitusinfo mudelite vaatlemine virtuaalreaalsuse laboris (30 min).

Kuna betoon vajab kivinemiseks natuke aega, siis sisustame selle aja virtuaalreaalsuses. Vaatleme stereoskoopiliselt seda, kuidas planeeritakse silda enne selle ehitamist. Teeme seda läbi ehitusinfo mudeli, mis on tänapäeval üks kõige innovaatilisemaid ehitusvaldkonna arenguid.

3. 16.30 Kohvipaus

4. 16.45-17.15

Lühiloeng teemal „Miks ja kuidas purunevad ehituskonstruktsioonid“ (30 min).

Alustuseks räägime sellest, mis on betooni eelised ja puudused. Samuti sellest, mida on betoonist tehtud minevikus, tehakse praegu ning milline on tulevik. Loengu käigus otsitakse „punast joont“, mille ületamisel konstruktsioon puruneb ning võib tekkida varing. Kuna betoon on üks kõige populaarsemaid ehitusmaterjale, siis tuleb ohutuse tagamiseks tunda selle hingeelu kõige otsesemas mõttes. Ning lõpuks selgub (võibolla) ootamatult, et betoonil ja inimesel on väga palju ühist – näiteks on mõlemal oma tugevused ja nõrkused ning mõlemad võivad mitte andestada, kui temaga halvasti käitutakse.

5. 17.15-18.15

Kivinenud katsekehade purustamine katsetuste laboris (1 tund).

Kõige lõpuks purustame oma betoonist katsekehad ning veendume selles, et kui asju õigesti teha, siis on lõpptulemus märkimisväärselt efektiivsem ja ressursse ning keskkonda säästvam.

Sündmused
Sündmusi ei leitud
Sündmus on peatatud Töötuba ''BETOONIST VÕLUTUD'' PeatatudPeatatudTöötuba ''BETOONIST VÕLUTUD'' Tallinna Tehnikakõrgkooli Ehitusinstituut, Eesti
Mis toimub Sinu lähedal? Vaata kaarti ja uuri välja!
Sündmus on peatatud Töötuba ''BETOONIST VÕLUTUD'' PeatatudPeatatudTöötuba ''BETOONIST VÕLUTUD'' Tallinna Tehnikakõrgkooli Ehitusinstituut, Eesti
Mis toimub Sinu lähedal? Vaata kaarti ja uuri välja!
Laadimine...
Lae uuesti