Sinu otsing ei andnud tulemust.
Laadimine...
Lae uuesti

Töötuba ''BETOONIST VÕLUTUD'' (asendus 17.04 töötoale)

R 30.10.2020 15:00
Tallinna Tehnikakõrgkooli Ehitusinstituut

2020. aasta esimesel poolel meie muuseumikülastajaid võlunud näituse „Betoonist võlutud. Ehitusinsener August Komendant“ publikuprogrammi osana korraldab Eesti Arhitektuurimuuseum kevadel ära jäänud töötoad, mis tutvustavad üht kõige levinumat moodsat ehitusmaterjali – betooni. Koostöös Tallinna Tehnikakõrgkooli (TTK) ja Eesti Betooniühinguga toimuvasse töötuppa osalema on oodatud kõik, kes soovivad meid ümbritseva keskkonna olemuse kohta rohkem teada saada.


Ürituse eesmärk on näidata, et betoonil on palju erinevaid varjundeid ning see ei ole külm ja igav materjal. Rühmatööna valmistatakse TTK katsetuste laboris betoonist katsekehad, mis hiljem survepressi all purustatakse. Betooni kivinemise ajal vaadeldakse kaasaegseid ehitusinfo mudeleid virtuaalreaalsuse laboris ning kuulatakse lühiloengut sellest, miks ja kuidas konstruktsioonid purunevad.


Töötoa kogukestus: 3 tundi.
Osalemise tasu on 15,50 €, see sisaldab materjalide kulu, kohvipausi suupistega ning ühekordset sissepääsu Eesti Arhitektuurimuuseumi näitustele.
Kohtade arv: 20 inimest.
Toimumise aeg: 16.10.2020 ja 30.10.2020 kell 15.00.
Töötoad toimuvad TTK Ehitusinstituudis, Pärnu mnt 62, 10135 Tallinn
Töötubasid viivad läbi Eesti Betooniühingu juhatuse liige Kalev Ramjalg ja TTK professor Martti Kiisa.


Ajakava ja tegevused:
1. 15.00-16.00
Betoonist katsekehade valmistamine katsetuste laboris (1 tund).
Valmistame rühmatööna mõned väiksemad betoonist elemendid. Seejuures teeme asju nii õigesti kui ka teadlikult natuke valesti, et näha hiljem oma tegevuse tagajärgi.
2. 16.00-16.30
Ehitusinfo mudelite vaatlemine virtuaalreaalsuse laboris (30 min).
Kuna betoon vajab kivinemiseks natuke aega, siis sisustame selle aja virtuaalreaalsuses. Vaatleme stereoskoopiliselt seda, kuidas planeeritakse silda enne selle ehitamist. Teeme seda läbi ehitusinfo mudeli, mis on tänapäeval üks kõige innovaatilisemaid ehitusvaldkonna arenguid.
3. 16.30 Kohvipaus
4. 16.45-17.15
Lühiloeng teemal „Miks ja kuidas purunevad ehituskonstruktsioonid“ (30 min).
Alustuseks räägime sellest, mis on betooni eelised ja puudused. Samuti sellest, mida on betoonist tehtud minevikus, tehakse praegu ning milline on tulevik. Loengu käigus otsitakse „punast joont“, mille ületamisel konstruktsioon puruneb ning võib tekkida varing. Kuna betoon on üks kõige populaarsemaid ehitusmaterjale, siis tuleb ohutuse tagamiseks tunda selle hingeelu kõige otsesemas mõttes. Ning lõpuks selgub (võibolla) ootamatult, et betoonil ja inimesel on väga palju ühist – näiteks on mõlemal oma tugevused ja nõrkused ning mõlemad võivad mitte andestada, kui temaga halvasti käitutakse.
5. 17.15-18.15
Kivinenud katsekehade purustamine katsetuste laboris (1 tund).
Kõige lõpuks purustame oma betoonist katsekehad ning veendume selles, et kui asju õigesti teha, siis on lõpptulemus märkimisväärselt efektiivsem ja ressursse ning keskkonda säästvam. 

 

NB! Palun anna teada, kui soovid kuupäeva vahetada või piletiraha tagasi saada!

Näita rohkemNäita vähem
Sündmus Kuupäev / Kell Toimumiskoht Hind  
Töötuba ''BETOONIST VÕLUTUD'' (asendus 17.04 töötoale) R 30.10.2020 15:00 Tallinna Tehnikakõrgkooli Ehitusinstituut 15.90
Hinnainfo
Osalemise tasu on 15 €, see sisaldab materjalide kulu, kohvipausi suupistega ning piletit Eesti Arhitektuurimuuseumi näitusele „„Betoonist võlutud. Ehitusinsener August Komendant“.
 
Töötoa kogukestus: 3 tundi
 

20.03 töötoa uus kuupäev on 16.10.20

17.04 töötoa uus kuupäev on 30.10.20

Asenduskuupäeval kehtivad juba ostetud piletid.

Juhul kui te soovite kuupäevasid ümber vahetada või piletid tagastada, siis palun kirjutage aadressil tagasiost@piletilevi.ee, kirja sisus märkige enda tellimusenumber.

Müügipuntkidest ostetud piletid saab soovi korral tagastada või ümber vahetada kõikides Piletilevi müügipunktides, v.a Circle-K teenindusjaamad ja Viru Keskuse müügipunkt.

Toimumiskoht
Sündmuse korraldaja
Eesti Arhitektuurimuuseum
Ahtri 2 Tallinn Harjumaa
625 7000
info@arhitektuurimuuseum.ee
reg.nr: 70004560
Samalt korraldajalt
Osta pilet Eesti Arhitektuurimuuseum / Estonian Museum of Architecture Eesti Arhitektuurimuuseum / Estonian Museum of Architecture Eesti Arhitektuurimuuseum, Tallinn, Eesti 4.90 - 6.90
Mis toimub Sinu lähedal? Vaata kaarti ja uuri välja!