Sinu otsing ei andnud tulemust.
Laadimine...
Lae uuesti

Joogafestival 2018 / MediYoga: terve, tugev valuvaba selg

L 28.7.2018 17:00
Rahutuba, Haapsalu
3.50 - 15.50
Joogalähenemise kohaselt oled nii paindlik ja füüsiliselt noor, kui paindlik ja liikuv on sinu selgroog. Et säilitada tervis ja nooruslik füüsiline vorm nii kaua kui võimalik, peaks hoidma oma selja tervena, tugevana ja liikuvana. Selgroolülide vahelt lähevad kesknärvisüsteemi närvid kogu organismi ja seepärast on selja tervis oluline üldise terviseseisundi jaoks. Lisaks on selgroo sees suur energeetiline peakanal, mille kaudu voolab eluenergia alt üles läbi keha ja mõjutab seega samuti terviseseisundit ja vitaalsust. Õige hingamine on selles võrrandis veel üks oluline koostisosa. Teadlik diafragma kasutamine hingamise ajal mõjutab nii keha kui meelt. Kui sul on seljavalu, see on see üks viis, kuidas keha sinuga suhtleb ja teadvustab sulle, et sa ei hoolitse oma keha eest, nii nagu võiks. Stress, vale kehahoiak, vale voodi ja emotsionaalsed probleemid mõjuvad seljale halvasti – nii tekivad valu ja jäikus jne. See joogatund  sisaldab tõhusaid harjutusi, et muuta sinu selga pehmemaks, paindlikumaks, tervemaks ja tugevamaks. Harjutused mõjutavad ka seljaaju vedeliku voogu ajusse, mis aitab tasakaalustada tervist. Joogatunnis võid kaasa teha istudes joogamatil, toolil või seistes – olenevalt sinu terviseseisundist või eelistusest.
*
Yogavaike ehk Vaike Kermas:
''Igapäevaselt töötan Stockholmi Karolinska ülikooli haiglas tegevusterapeudina.
Olen pärit Eestist, kuid elanud Stockholmis 28 aastat. Olen tegelenud spordiga 35 aastat ning olin üks esimestest naissoost kulturismiharrastajaid kogu endises N-Liidus. Rootsis elades jätkasin Bodybuilding ja Fitness võistlustel osalemisega.
Mul on kaks täiskasvanud tütart ja olen ise 62, aga see ei ole vast oluline.
Olen õppinud MediYoga, hatha jooga, ashtanga jooga, Power jooga, Vinyasa jooga, Yin jooga, kundalini jooga, pilatese, Core, Spinningu, Body Pump õpetajaks. Lisaks personaalne treener, massaažiterapeut, Leg Occupational terapeut. Teen ka modelli- ja teatritööd.

Elu tippspordi maailmas on mulle andnud nii mõningaid füüsilisi traumasid, mis nooremas eas ei teinud erilist probleemi. Aga kui 40-aastasena valmistusin Euroopa meistrivõistlusteks Bodybuildingus, et esindada Rootsit, hakkasid vanad traumad tunda andma. Lubasin endale, et see on viimane kord, kui ma lavale lähen ning et hakkan oma keha eest hoolt kandma. Peale võistlusi hakkasingi alternatiive uurima. Lõpetasin peagi Karolinska Instituudi tegevusteraapia erialal ja hakkasin tööle haiglas. Paralleelselt haigla, teatri- ja modellitööga tegin läbi kõikvõimalikud õppused Rootsis, Soomes, Norras ja joogareisidel Türgis, Itaalias, Hispaanias, Kreekas, Indias.

Kui olin õpetanud joogat/pilatest juba 20 aastat, hakkasin tundma, et midagi on justkui puudu. Avastasin Stockholmi Meditsiinilise Jooga Instituudi ning asusin õppima MediYoga õpetajaks selle joogastiili looja Göra Bolli juures. MediYoga oli mulle tõeline ”ahhaa-kogemus”, sest kõik mosaiigikillukesed leidsid õige koha. Sain aru, et kogu oma spordielu olen elanud nagu välises peegelpildis. Aga kuidas minu sisemine Vaike ennast tundis, selleks polnud mul aega, tahtmist, kannatlikkust, et kuulata.

Tänu MediYogale olen nii kehalised kui psüühilised traumad tervendanud ja saan  jätkata isegi jõusaalis treenimist. Juhendan oma stuudios enam kui 20 jooga/pilatese tundi nädalas. Jätkan ka tööd haigetega haiglas. Ja minu kõige põnevamad joogakliendid on haiglas ja ülikoolis töötavad haiglaõed/arstid/professorid.''

Sündmuse koduleht: http://www.joogafestival.ee

Näita rohkemNäita vähem
Sündmus Kuupäev / Kell Toimumiskoht Hind  
Joogafestival 2018 / MediYoga: terve, tugev valuvaba selg L 28.7.2018 17:00 Rahutuba, Haapsalu 3.50 - 15.50
Hinnainfo
Tavapilet 15 €
Õpilane/pensionär 10 €

Pilet festivalipassi omanikule 3 €

Kaasa matt, tekk ja veepudel
Toimumiskoht
Posti 3 Haapsalu Eesti
Sündmuse korraldaja
MTÜ Joogafestival
Tiiva 21 Tallinn Harjumaa
+372 5635 6329
info@joogafestival.ee
Teised kuupäevad Samalt korraldajalt Samas toimumiskohas