Uudised korraldajatele
Sinu otsing ei andnud tulemust.
Laadimine...
Lae uuesti

Piletilevi loobub oma mobiilirakendusest.

Eesti suurim kultuuri- ja spordisündmuste piletimüügi kanal Piletilevi loobub oma kliendile suunatud mobiilirakenduse arendamisest ja keskendub nutitelefonide kasutajate jaoks mugavama, brauseripõhise piletimüügi keskkonna kasutajasõbralikuse tõstmisele. Rakenduse kaudu ostetud piletitele pääseb ligi logides sisse Piletilevi kodulehele.

2007. aastal turule jõudnud nutitelefonide areng on olnud tormiline ning viimased 5 aastat on toimunud suur mobiilirakenduste buum. Põhimõtteliselt on olemas äppe igaks elujuhtumiks. Piletite nutitelefoniga ostmise ja kasutamise lihtsustamiseks võttis Piletilevi 2012. aastal kasutusele rakenduse, mis võimaldab nutitelefonis piletite ostmist ja hoiustamist. Piletite soetamine nutiseadmete kaudu kasvab aasta aastalt. Piletilevi juhataja Jaanus Beilmann ütleb: „Balti riikides kasvas nutitelefoni kaudu piletiostu sooritamine 2016. aastal 9%-lt 14%-ni kogu Baltic Ticket Holdingsi piletimüügimahust. 2017ndal aastal tähendab see 140 000 nutitelefoniga ostetud kultuuri- ja meelelahutusürituste piletit.

Tänaseks on nutitelefonide tarkvarad ja interneti kättesaadavus arvestatavalt parenenud ning see on välja toonud äppide nõrkused. Rakendused luuakse sageli teenima ainult ühte funktsiooni või ettevõtet, mis tähendab, et kasutaja vajab palju erinevaid äppe. Samuti võivad operatsioonisüsteemide uuendused tekitada tõrkeid rakenduste töös. Näiteks on uue Apple iOS 11 kasutajad tähendanud, et Piletilevi mobiilirakendust ei ole võimalik kasutada pärast uuenduse tegemist. Selliste ebamugavuste vältimiseks on mõistlik brauseri kaudu minna Piletilevi kodulehele, kus  rakendustes pakutud funktsioonid on mugavalt kättesaadavad ja kasutatavad telefonide standardse tarkvaraga. Jaanus Beilmann kommenteerib Piletilevi käiku: „Oleme võtnud vastu strateegilise otsuse mitte uuendada ja arendada oma 2012. aastal loodud kliendile suunatud mobiilirakendusi. Tänased rakendused töötavad nii kaua, kui kasutajate telefoni operatsioonisüsteemid seda võimaldavad. Piletilevi keskendub nutitelefonide kasutajate jaoks mugavama brauseripõhise piletimüügikeskkonna arendamisele.“