Sinu otsing ei andnud tulemust.
Laadimine...
Lae uuesti

Kinoteatri uus isiklik rekord: Murru 422/2 jõuab 300. etenduseni

Kinoteatri loodud audiorännak endises Murru vanglas, mis põhineb sealviibinud vangide, valvurite, ametnike ja lähedaste mälestustel, jõuab 19. augustil rekordilise teetähiseni. Etendus algusega kell 19.00, mis kannab järjekorranumbrit 300, on ühtlasi viimane, mis vanglas mängitakse.

Kreenholmi manufaktuuris algasid lavastuse ''Kremli ööbikud'' peaproovid

Esmaspäeval algasid Kreenholmi Manufaktuuris Tartu Uue Teatri suvelavastuse “Kremli ööbikud” peaproovid. Lavastus esietendub 10. augustil. Kokku antakse 11 etendust, mis toovad Narva üle 20 000 inimese. Pileteid on saadaval veel kolmele lisaetendusele 20., 21. ja 22. augustil.

Muusikali ''Once'' piletimüük on alanud!

Ugala teatris esietendub 26. jaanuaril 2019 muusikal „Once“, mille toob lavale Taago Tubin, muusikajuhid on Peeter Konovalov ja Andre Maaker. Peaosades astuvad üles Priit Võigemast ja Laura Kalle.

Tänasest on müügil ''Säärane mulk ehk Sada vakka tangusoola'' lisaetendused

Teist suve mängitava õpetliku lustimängu „Säärane mulk ehk Sada vakka tangusoola“ piletid on tänaseks juba nii hästi müünud, et mängukavasse on lisatud kolm lisaetendust: 31. juulil, 1. ja 2. augustil, mis jäävad ka viimaseks võimaluseks lavastust näha. Kõik etendused toimuvad Koidula muuseumi aias.

Muusikali ''Hüljatud'' lisaetendused müügil

Alates tänasest on müügil piletid muusikali “Hüljatud” lisaetendustele 12. aprillil ja 10. mail kell 19 Vanemuise suures majas.

Kreenholmi saarel esietenduv suurlavastus “Kremli ööbikud” räägib Jaak Joala vastuolulisest saatusest

Augustis 2018 esietendub Narvas Kreenholmi manufaktuuri hoovil Tartu Uue Teatri suvelavastus “Kremli ööbikud”. Lavastus räägib NSV Liidu mürisevast muusikatööstusest ning selle särava tähe Jaak Joala vastuolulisest saatusest.

Avatakse värskelt renoveeritud Vanemuise suur maja

1967. aasta 9. detsembril avati Vanemuise suur maja, mis asendas 1906. aastal avatud ja 1944. aastal sõjas hävinenud hoonet. Tänavu tähistab teatrimaja esimest juubelit ning avab peale kaks suve kestnud renoveerimist taas uksed 30. septembril 2017.

Ülevaade SAAL Biennaal lavastustest

15. – 27. augustini toimub Tallinna erinevates etenduspaikades rahvusvaheline etenduskunstide festival SAAL Biennaal. Kokku mängitakse 14 performance-lavastust ning kokku antakse üle 34 etenduse. Anname väikese ülevaate Biennaalil toimuvast, mida soovitame kindlasti vaatama minna.

Vanemuine toob lavale Victor Hugo romaanil põhineva muusikali “Hüljatud”

Alain Boublil’i ja Claude-Michel Schönbergi muusikal HÜLJATUD esietendub 25. novembril Vanemuise teatris ja 8. detsembril 2017 Nordea Kontserdimajas.

"Paplid tuules" toob Vanemuise lavale kolm suurt vaala

Sellel reedel, 22. veebruaril esietendub Vanemuise väikeses majas Gérald Sibleyras´i kerge draama "Paplid tuules".
 
Näidendi on tõlkinud Inge Eller, lavastab Uku Uusberg (Eesti Draamateater), kunstnikutöö teeb Liina Tepand, muusikalise kujunduse autor on Artur Tšehhi.
 
Lavale astuvad Vanemuise teatri kolm suurt vaala – Hannes Kaljujärv, Aivar Tommingas ja Jüri Lumiste. Kõik mehed on Vanemuises töötanud alates 70-ndate aastate lõpust, ehk siis üle 30 aasta. Koos on nad laval olnud üle 20 korra, aga sellist lavastust, kus lava on ainult nende kolme päralt, pole varem olnud.
 
Näidendi sünniloost: Gérald Sibleyras´i unistuseks oli filmistsenaristi karjäär. Paraku jäi tema esimese stsenaariumi põhjal valminud filmi vastuvõtt tagasihoidlikuks. Pooleldi igavusest kirjutas Sibleyras koos oma sõbra, prantsuse komöödianäitleja ning dramaturgi Jean Delliga terve tsükli lühemaid, pretensioonituid komöödiaid. Üks nende seast, “Väike mäng ilma tulemusteta”, tõi 2002. aastal loodetud loorberid: näidend lavastatati, ekraniseeriti ning tõlgiti viieteistkümnesse keelde. Pariisi Theatre Montparnasse tellis kiiresti värskelt tähelepanu äratanud autorilt uue teksti ja nii jõudiski 2003. aastal selle teatri 715-kohalise saali lavale näitemäng, mille pealkirja täpne eestikeelne vaste võiks olla “Tuul mühiseb paplites.” Seegi näidend kujunes igati menukaks ja pälvis 4 Moli?re´i nominatsiooni. Näidendi sünnilugu on seotud juhuslikult kuuldud liigutava looga, kus üks Esimeses Maailmasõjas 20-aastaselt invaliidistunud mees sattus Pariisi sõjainvaliidide varjupaika ning kuna tal puudusid lähemad sugulased, oli sunnitud sinna jääma kogu oma pika elu lõpuni.
 
Lavastaja Uku Uusberg on näidendit tutvustanud nõnda: „On vanadekodu terrass. On august. On 1959. Kaks vana meest. Kolmandast rääkimata. See on sõjaveteranide hooldekodu, kus on see terrass ja august ja koer ja kolm tõsiste tervisemuredega kunagist sõjameest. See on ühe ekspeditsiooni tõus ja langus.“