Sinu otsing ei andnud tulemust.
Laadimine...
Lae uuesti

Kinoteatri uus isiklik rekord: Murru 422/2 jõuab 300. etenduseni

Kinoteatri loodud audiorännak endises Murru vanglas, mis põhineb sealviibinud vangide, valvurite, ametnike ja lähedaste mälestustel, jõuab 19. augustil rekordilise teetähiseni. Etendus algusega kell 19.00, mis kannab järjekorranumbrit 300, on ühtlasi viimane, mis vanglas mängitakse.

Kreenholmi manufaktuuris algasid lavastuse ''Kremli ööbikud'' peaproovid

Esmaspäeval algasid Kreenholmi Manufaktuuris Tartu Uue Teatri suvelavastuse “Kremli ööbikud” peaproovid. Lavastus esietendub 10. augustil. Kokku antakse 11 etendust, mis toovad Narva üle 20 000 inimese. Pileteid on saadaval veel kolmele lisaetendusele 20., 21. ja 22. augustil.

Muusikali ''Once'' piletimüük on alanud!

Ugala teatris esietendub 26. jaanuaril 2019 muusikal „Once“, mille toob lavale Taago Tubin, muusikajuhid on Peeter Konovalov ja Andre Maaker. Peaosades astuvad üles Priit Võigemast ja Laura Kalle.

Tänasest on müügil ''Säärane mulk ehk Sada vakka tangusoola'' lisaetendused

Teist suve mängitava õpetliku lustimängu „Säärane mulk ehk Sada vakka tangusoola“ piletid on tänaseks juba nii hästi müünud, et mängukavasse on lisatud kolm lisaetendust: 31. juulil, 1. ja 2. augustil, mis jäävad ka viimaseks võimaluseks lavastust näha. Kõik etendused toimuvad Koidula muuseumi aias.

Muusikali ''Hüljatud'' lisaetendused müügil

Alates tänasest on müügil piletid muusikali “Hüljatud” lisaetendustele 12. aprillil ja 10. mail kell 19 Vanemuise suures majas.

Kreenholmi saarel esietenduv suurlavastus “Kremli ööbikud” räägib Jaak Joala vastuolulisest saatusest

Augustis 2018 esietendub Narvas Kreenholmi manufaktuuri hoovil Tartu Uue Teatri suvelavastus “Kremli ööbikud”. Lavastus räägib NSV Liidu mürisevast muusikatööstusest ning selle särava tähe Jaak Joala vastuolulisest saatusest.

Avatakse värskelt renoveeritud Vanemuise suur maja

1967. aasta 9. detsembril avati Vanemuise suur maja, mis asendas 1906. aastal avatud ja 1944. aastal sõjas hävinenud hoonet. Tänavu tähistab teatrimaja esimest juubelit ning avab peale kaks suve kestnud renoveerimist taas uksed 30. septembril 2017.

Ülevaade SAAL Biennaal lavastustest

15. – 27. augustini toimub Tallinna erinevates etenduspaikades rahvusvaheline etenduskunstide festival SAAL Biennaal. Kokku mängitakse 14 performance-lavastust ning kokku antakse üle 34 etenduse. Anname väikese ülevaate Biennaalil toimuvast, mida soovitame kindlasti vaatama minna.

Vanemuine toob lavale Victor Hugo romaanil põhineva muusikali “Hüljatud”

Alain Boublil’i ja Claude-Michel Schönbergi muusikal HÜLJATUD esietendub 25. novembril Vanemuise teatris ja 8. detsembril 2017 Nordea Kontserdimajas.

11. mail algab piletite müük XI Teatrifestivali 'Kuldne Mask Eestis 2015' etendustele

Kümne tegutsemisaasta jooksul on festivalist saanud üks teatriaasta oodatuim sündmus, piletid etendustele ostetakse ära juba pikalt enne festivali algust. Festival toimub 12.-20. oktoober Tallinnas. 

Huvi festivaliprogrammi vastu, mille moodustavad parimad lavastused Venemaalt, ühendab vene ja eesti publikut. Vaatajad kiirustavad kasutama erakordset võimalust, et näha kärbeteta ja algsel kujul viimaste hooaegade tippe, Venemaa kõige prestiižikama professionaalse teatripreemia „Kuldne Mask“ nominente ja laureaate. „Kuldse Maski“ otsuseid „aktsepteerib“ kogu maailm, pidades neid teatrikunsti meisterlikkuse, novaatorluse, otsingute ja innustavate avastuste mõõdupuuks. 

 

Esmakordselt saab sellel festivalil näha muusikali, kus osalevad orkester, koor ja balletitrupp. Kokku 130 lavastusega seotud inimest tulevad Tallinna, et mängida siin Broadway hitti „Chaplin“ – ameerika teami tööd vene artistidega. Peterburi muusikalise komöödiateatri edu ületas kõik teatri ootused, lavastus tõi teatrile suisa kolm „Kuldset Maski“: parim lavastus opereti-muusikali žanris, parim meesosatäitmine ja parim naisosatäitmine. Eestis avabki festivali „Chaplin“ – lugu sellest, mis seisab kuldsete tähtedega filmilukku kirjutatud geeniuse müüdi taga. 

 

Samuti võib pidada vaieldamatuks eksklusiiviks lavastust meie kontinendi teisest otsast, Novosibirski teatri „Krasnõi fakkel“ „Oneginit“ noore Timofei Kuljabini lavastuses. Siin ei ole kindlasti tegemist Puškini romaani klassikaliste tõlgenduste kordusega. Novosibirski „Onegin“ on kibe ja irooniline lugu kaasaegsetest noortest.  

 

Festivalikavas olev vene klassika avardab seekord meie publiku silmaringi lavastajatõlgenduste vabaduse ja stilistilise mitmekesisuse poolest. Kõige radikaalsemaks selles reas võib lugeda eesti publikule hästi tuntud lavastaja Dmitri Krõmovi tööd Ostrovskiga, pealkirjaks „O-i. Hiline armastus“.

 

Oodata on ka lavastust Turgenevi ainetel, milleks on komöödia „Kuu aega maal“ preemia „Kuldne Mask“ mitmekordse laureaadi Juri Butussovi lavastuses pealkirjaga „Kõik me kaunid inimesed“ Peterburi Lensoveti nimelise Teatri repertuaarist. Peaosas Anna Kovaltšuk. 

 

Traditsiooniliselt saab publik „Kuldse Maski“ ajal Venemaa parimate lavastuste vaatamise kõrval osaleda ka loengutes, seminarides, meistriklassides ja loomekohtumistel tuntud lavastajate ja teatrikriitikutega. Off-programmi ajakava saate jälgida festivali kodulehel www.goldenmask.ee

 

Kõik festivaliprogrammis olevad etendused ja muud üritused viiakse läbi sünkroontõlkega eesti keelde.

 

Tänu Eesti ja Venemaa kultuuriministeeriumite, Tallinna linnavalitsuse rahalisele toetusele õnnestus sellel aastal kokku panna paljuski väga eriline kava. Festivali toimumist toetavad ka mõlema riigi saatkonnad, Kultuurkapital ning sponsorid.