Sinu otsing ei andnud tulemust.
Laadimine...
Lae uuesti

Kinoteatri uus isiklik rekord: Murru 422/2 jõuab 300. etenduseni

Kinoteatri loodud audiorännak endises Murru vanglas, mis põhineb sealviibinud vangide, valvurite, ametnike ja lähedaste mälestustel, jõuab 19. augustil rekordilise teetähiseni. Etendus algusega kell 19.00, mis kannab järjekorranumbrit 300, on ühtlasi viimane, mis vanglas mängitakse.

Muusikali ''Once'' piletimüük on alanud!

Ugala teatris esietendub 26. jaanuaril 2019 muusikal „Once“, mille toob lavale Taago Tubin, muusikajuhid on Peeter Konovalov ja Andre Maaker. Peaosades astuvad üles Priit Võigemast ja Laura Kalle.

Tänasest on müügil ''Säärane mulk ehk Sada vakka tangusoola'' lisaetendused

Teist suve mängitava õpetliku lustimängu „Säärane mulk ehk Sada vakka tangusoola“ piletid on tänaseks juba nii hästi müünud, et mängukavasse on lisatud kolm lisaetendust: 31. juulil, 1. ja 2. augustil, mis jäävad ka viimaseks võimaluseks lavastust näha. Kõik etendused toimuvad Koidula muuseumi aias.

Muusikali ''Hüljatud'' lisaetendused müügil

Alates tänasest on müügil piletid muusikali “Hüljatud” lisaetendustele 12. aprillil ja 10. mail kell 19 Vanemuise suures majas.

Kreenholmi saarel esietenduv suurlavastus “Kremli ööbikud” räägib Jaak Joala vastuolulisest saatusest

Augustis 2018 esietendub Narvas Kreenholmi manufaktuuri hoovil Tartu Uue Teatri suvelavastus “Kremli ööbikud”. Lavastus räägib NSV Liidu mürisevast muusikatööstusest ning selle särava tähe Jaak Joala vastuolulisest saatusest.

Avatakse värskelt renoveeritud Vanemuise suur maja

1967. aasta 9. detsembril avati Vanemuise suur maja, mis asendas 1906. aastal avatud ja 1944. aastal sõjas hävinenud hoonet. Tänavu tähistab teatrimaja esimest juubelit ning avab peale kaks suve kestnud renoveerimist taas uksed 30. septembril 2017.

Ülevaade SAAL Biennaal lavastustest

15. – 27. augustini toimub Tallinna erinevates etenduspaikades rahvusvaheline etenduskunstide festival SAAL Biennaal. Kokku mängitakse 14 performance-lavastust ning kokku antakse üle 34 etenduse. Anname väikese ülevaate Biennaalil toimuvast, mida soovitame kindlasti vaatama minna.

Vanemuine toob lavale Victor Hugo romaanil põhineva muusikali “Hüljatud”

Alain Boublil’i ja Claude-Michel Schönbergi muusikal HÜLJATUD esietendub 25. novembril Vanemuise teatris ja 8. detsembril 2017 Nordea Kontserdimajas.

19. septembril avab publikule uksed Vaba Lava!

19. septembril avab Kalamaja ja Pelgulinna piiril paiknevas Telliskivi Loomelinnakus publikule uksed Vaba Lava!

Vaba Lava tegevuse keskmes on etenduskunstid - kaasaegne sõna-, tantsu- ja muusikateater – ja kuraatoriprogramm, lisaks pakub Vaba Lava ka kontserte, kunstinäitusi, kinoseansse, festivale ja palju muud.

 

Vaba Lava näol on tegu Eesti sõnateatri uudse mudeliga – hooaja põhiprogrammi koostavad kaks kuraatorit, üks neist rahvusvaheline ja teine Eestist ning uraatoriprogrammi võivad kandideerida projektiteatrid ja vabatrupid üle kogu ilma. 2014/2015 hooaja kuraatoriteks on rahvusvaheline teatriekspert, teatrikriitik, dramaturg ja filmistsenarist Oleg Lojevski  ja teatriteadlane ja -kriitik, ajakirja Teater.Muusika.Kino peatoimetaja Madis Kolk. Algava hooaja kuraatoriprogrammis esietendub 12 uuslavastust.

 

Avanädalavahetusel 19.-21. septembril esietenduvad kaks Vaba Lava kuraatoriprogrammi lavastust - reedel, 19. septembril Pulitzeri auhinnaga pärjatud näitekirjanik Annie Bakeri "Alustame algusest", lavastaja Adrian Giurgea (USA), produtsent R.A.A.A.M.; ning pühapäeval, 21. septembril Ivar Põllu lavastus “Mikiveri tagi”, mis räägib Mikk Mikiverist, Lavakunstikoolist ja XI lennust.

Külalisetenduse lavastusega "Õhtud külas Dikanka lähistel. Tühistatud.” annavad laupäeval, 20. septembril lavastuskunstnik Dmitri Krõmovi tudengid Moskvast. Eesti teatrisõpradele Tallinna Linnateatri festivalilt “Talveöö unenägu” tuttav Dmitri Krõmov

on ise ka kohal ja kohtub publikuga. Hilisõhtutel on maja avatud muusikasõpradele – reede sisustab Tallinn Music Week, laupäeva Jazzkaar. 

 

www.vabalava.ee

 

 

LAUPÄEV, 20.9

 

17.30 “Õhtud külas Dikanka lähistel: tühistatud” Vaba Lava saalis. Piletid Piletilevis / piletilevi.ee

Lavastajad Aleksei Razmahhov ja Filipp Vinogradov, laval Jevgeni Kamenkovitchi ja Dmitri Krõmovi üliõpilased (Moskva GITIS), produtsent Moskva Vaba Lava. Etendus on vene keeles, tõlgi rollis Inga Salurand (Eesti).

Etendusele järgneb vestlus Dmitri Krõmovi ja tudengitega, vestlust juhib Laur Kaunissaare

 

21.00 Jazzkaar@Vaba Lava : Ingrid Lukas ja Patrick Zosso, Tuomo Vaba Lava saalis. Piletid Piletilevis / piletilevi.ee

Kontserdi avab Eestist pärit andekas muusik Ingrid Lukas, kes juba ligi 20 aastat elab ja tegutseb Šveitsis. Omanäolise lauljatari hääle ilu ja sisendusjõud on erakordsed. Ingrid toob oma muusikas kuulajani üldinimlikke väärtusi väga isiklikul moel. Lauljatar esitab koos trummari ja klahvpillimängija Patrik Zossoga värsket elektroonilise puutega loomingut uuelt peagi ilmuvalt kolmandalt heliplaadilt. Suur rõõm on üle pika aja neid suurepäraseid muusikuid Eestis taas näha ja kuulda.

Kontserdi teises pooles annab soolokontserdi Soome klahvpillivirtuoos, helilooja ja laulja Tuomo. Kui tema varasem looming on tugevasti inspireeritud soulist ja lemmikutest nagu Curtis Mayfield, Stevie Wonder ja Marvin Gaye, siis värskeim, neljas sooloalbum „The New Mystique“ on pööranud uue lehekülje. 70ndate souli järel on ta oma loomingus liikunud pigem 80ndate ja 90ndate süntesaatorihelide ja rütmide juurde. Igal juhul on Tuomo särav lavamuusik, kelle plaatidelt kuuldav emotsionaalsus on ehedalt kohal ka igal ta kontserdil.

 

Ingrid Lukas: https://www.youtube.com/watch?v=tI8W6QRT-Pk

Tuomo: https://www.youtube.com/watch?v=L1y00yl-j0w,

https://www.youtube.com/watch?v=gWZPgnF_tB4

 

 

PÜHAPÄEV, 21.9

 

19.00 “Mikiveri tagi” esietendus Vaba Lava saalis. Piletid Piletilevis / piletilevi.ee

Lavastus teatrist, teatrikoolist, meistritest ja kadunud epohhidest.
Kohtumine Voldemar Panso lemmikõpilase Mikk Mikiveriga läbi valguse, hääle, mõtte ja vaikuse.

Lavastaja Ivar Põllu, kunstnik Kristiina Põllu / Tartu Uus Teater, uusteater.ee. Laval Peeter Sauter ja Ülo Vihma