Sinu otsing ei andnud tulemust.
Laadimine...
Lae uuesti

Kinoteatri uus isiklik rekord: Murru 422/2 jõuab 300. etenduseni

Kinoteatri loodud audiorännak endises Murru vanglas, mis põhineb sealviibinud vangide, valvurite, ametnike ja lähedaste mälestustel, jõuab 19. augustil rekordilise teetähiseni. Etendus algusega kell 19.00, mis kannab järjekorranumbrit 300, on ühtlasi viimane, mis vanglas mängitakse.

Muusikali ''Once'' piletimüük on alanud!

Ugala teatris esietendub 26. jaanuaril 2019 muusikal „Once“, mille toob lavale Taago Tubin, muusikajuhid on Peeter Konovalov ja Andre Maaker. Peaosades astuvad üles Priit Võigemast ja Laura Kalle.

Tänasest on müügil ''Säärane mulk ehk Sada vakka tangusoola'' lisaetendused

Teist suve mängitava õpetliku lustimängu „Säärane mulk ehk Sada vakka tangusoola“ piletid on tänaseks juba nii hästi müünud, et mängukavasse on lisatud kolm lisaetendust: 31. juulil, 1. ja 2. augustil, mis jäävad ka viimaseks võimaluseks lavastust näha. Kõik etendused toimuvad Koidula muuseumi aias.

Muusikali ''Hüljatud'' lisaetendused müügil

Alates tänasest on müügil piletid muusikali “Hüljatud” lisaetendustele 12. aprillil ja 10. mail kell 19 Vanemuise suures majas.

Kreenholmi saarel esietenduv suurlavastus “Kremli ööbikud” räägib Jaak Joala vastuolulisest saatusest

Augustis 2018 esietendub Narvas Kreenholmi manufaktuuri hoovil Tartu Uue Teatri suvelavastus “Kremli ööbikud”. Lavastus räägib NSV Liidu mürisevast muusikatööstusest ning selle särava tähe Jaak Joala vastuolulisest saatusest.

Avatakse värskelt renoveeritud Vanemuise suur maja

1967. aasta 9. detsembril avati Vanemuise suur maja, mis asendas 1906. aastal avatud ja 1944. aastal sõjas hävinenud hoonet. Tänavu tähistab teatrimaja esimest juubelit ning avab peale kaks suve kestnud renoveerimist taas uksed 30. septembril 2017.

Ülevaade SAAL Biennaal lavastustest

15. – 27. augustini toimub Tallinna erinevates etenduspaikades rahvusvaheline etenduskunstide festival SAAL Biennaal. Kokku mängitakse 14 performance-lavastust ning kokku antakse üle 34 etenduse. Anname väikese ülevaate Biennaalil toimuvast, mida soovitame kindlasti vaatama minna.

Vanemuine toob lavale Victor Hugo romaanil põhineva muusikali “Hüljatud”

Alain Boublil’i ja Claude-Michel Schönbergi muusikal HÜLJATUD esietendub 25. novembril Vanemuise teatris ja 8. detsembril 2017 Nordea Kontserdimajas.

DRAAMA festivalil saab näha jaapani kyogen teatri lavastust!

7. septembril kell 19 on Tartus Athena Keskuse suures saalis kõigil teatrigurmaanidel suurepärane võimalus osa saada  jaapani traditsioonilisest kyogeni teatri lavastusest ja töötoast, mille viib läbi Chuzaburo Shigeyama Family trupp Jaapaanist. Nii etendus kui ka töötuba on kõigle tasuta.

Kyogen on 650-aastase traditsiooniga Jaapani teatrivorm, mida vahel kiputakse pidama vanamoeliseks ning raskesti mõistetavaks. Sellest hoolimata on kyogeni puhul tegemist komöödiaga, mida on suhteliselt kerge jälgida. Kyogeni tüüpilised tegelased on Taro Kaja (teener), daimyo (feodaalisand) ja Yamabushi (mäepreester). Kõigi nende puhul on tegemist südamlike tegelastega, kes ajavad publikut naerma. Traditsiooniliselt esitatakse kyogene no laval.

Kyogeni näitlejad kasutavad kõhuhingamist, et rääkida kõva ja selge häälega, sest kyogene esitati traditsiooniliselt õues. Kyogen on lihtne kunstivorm. See ei põhine suurtel dekoratsioonidel, vaid toetub esitajate väljenduslikkusele ja kõnele ning publiku ettekujutusvõimele.

Laval on Yoshinobu Shigeyama, Craig Kingsley ja Kento Niijima.
Kyogen õhtu kestab 1 tund ja 30 minutit ning on kõikidele huvilistele tasuta. Kyogen õhtu sisaldab tutvustavat sissejuhatust kyogeni teatrivormi ning lavastusse "Ne On Gyoku", "Kuidas naerda" workshop'i, Chuzaburo Shigeyama Family lavastuse "Ne On Gyoky" etendust.

Lavastuse toob Eestisse Draama festivalile SA Eesti Teatri Festival koostöös Jaapani Suursaatkonnaga Eestis.

"Me otsime alati võimalusi tutvustada Jaapani eri palgeid eesti inimestele, kuna Eesti on Jaapani jaoks üks olulisemaid ning sõbralikumaid riike. Pärast arupidamist kolme Balti riigi ja Tokyo vahel jõudsime järeldusele, et järgmise killuna jaapani kultuurist võiks eestlastele tutvustada kyogen'i, 650-aastase traditsiooniga komöödiateatrit, mis pole siinmail veel kuigi tuntud. Konsulteerides mitmete prominentsete tegelastega Eesti draama- ja teatrimaailmas soovitati meil tungivalt osaleda festivalil DRAAMA, mis oleks jaapani traditsioonilisele teatrile sobivaim ning ka ajaliselt mugavaim esinemiskoht," kommenteerib jaapani teatri jõudmist teatrifestivalile Eesti Jaapani Suursaatkonna Esimene Sekretär Mr. Takashi ATO.

"Draama festivali näol on tegemist teatripeoga. Kuigi programm koosneb valdavalt Eesti teatri lavastustest, ei ole ka väliskülalised meil olnud võõrad. Antud sündmus leidis meid ise üles ning me oleksime olnud ääretult rumalad, kui poleks seda suurepärast võimalust jätnud kasutamata festivalil, mille fookus on teatril ja selle suundumistel," lisab SA Eesti Teatri Festivali juhataja Maarja Mänd.