Sinu otsing ei andnud tulemust.
Laadimine...
Lae uuesti
 Endlas esietendub homme dokumentaallavastus eestlusest  '45 339 km² raba'

Kinoteatri uus isiklik rekord: Murru 422/2 jõuab 300. etenduseni

Kinoteatri loodud audiorännak endises Murru vanglas, mis põhineb sealviibinud vangide, valvurite, ametnike ja lähedaste mälestustel, jõuab 19. augustil rekordilise teetähiseni. Etendus algusega kell 19.00, mis kannab järjekorranumbrit 300, on ühtlasi viimane, mis vanglas mängitakse.

Kreenholmi manufaktuuris algasid lavastuse ''Kremli ööbikud'' peaproovid

Esmaspäeval algasid Kreenholmi Manufaktuuris Tartu Uue Teatri suvelavastuse “Kremli ööbikud” peaproovid. Lavastus esietendub 10. augustil. Kokku antakse 11 etendust, mis toovad Narva üle 20 000 inimese. Pileteid on saadaval veel kolmele lisaetendusele 20., 21. ja 22. augustil.

Muusikali ''Once'' piletimüük on alanud!

Ugala teatris esietendub 26. jaanuaril 2019 muusikal „Once“, mille toob lavale Taago Tubin, muusikajuhid on Peeter Konovalov ja Andre Maaker. Peaosades astuvad üles Priit Võigemast ja Laura Kalle.

Tänasest on müügil ''Säärane mulk ehk Sada vakka tangusoola'' lisaetendused

Teist suve mängitava õpetliku lustimängu „Säärane mulk ehk Sada vakka tangusoola“ piletid on tänaseks juba nii hästi müünud, et mängukavasse on lisatud kolm lisaetendust: 31. juulil, 1. ja 2. augustil, mis jäävad ka viimaseks võimaluseks lavastust näha. Kõik etendused toimuvad Koidula muuseumi aias.

Muusikali ''Hüljatud'' lisaetendused müügil

Alates tänasest on müügil piletid muusikali “Hüljatud” lisaetendustele 12. aprillil ja 10. mail kell 19 Vanemuise suures majas.

Kreenholmi saarel esietenduv suurlavastus “Kremli ööbikud” räägib Jaak Joala vastuolulisest saatusest

Augustis 2018 esietendub Narvas Kreenholmi manufaktuuri hoovil Tartu Uue Teatri suvelavastus “Kremli ööbikud”. Lavastus räägib NSV Liidu mürisevast muusikatööstusest ning selle särava tähe Jaak Joala vastuolulisest saatusest.

Avatakse värskelt renoveeritud Vanemuise suur maja

1967. aasta 9. detsembril avati Vanemuise suur maja, mis asendas 1906. aastal avatud ja 1944. aastal sõjas hävinenud hoonet. Tänavu tähistab teatrimaja esimest juubelit ning avab peale kaks suve kestnud renoveerimist taas uksed 30. septembril 2017.

Ülevaade SAAL Biennaal lavastustest

15. – 27. augustini toimub Tallinna erinevates etenduspaikades rahvusvaheline etenduskunstide festival SAAL Biennaal. Kokku mängitakse 14 performance-lavastust ning kokku antakse üle 34 etenduse. Anname väikese ülevaate Biennaalil toimuvast, mida soovitame kindlasti vaatama minna.

Vanemuine toob lavale Victor Hugo romaanil põhineva muusikali “Hüljatud”

Alain Boublil’i ja Claude-Michel Schönbergi muusikal HÜLJATUD esietendub 25. novembril Vanemuise teatris ja 8. detsembril 2017 Nordea Kontserdimajas.

Endlas esietendub homme dokumentaallavastus eestlusest '45 339 km² raba'

Laupäeval, 21. novembril kell 19 esietendub Endla teatri Küünis dokumentaallavastus „45 339 km² raba“, mis räägib eestlusest hiljuti Eestist välismaale kolinud inimeste pilgu läbi. Lavastuse tarbeks uuriti väliseestlastelt, miks nad Eestist ära läksid, kas nad mõtlevad Eesti peale, kas nad tulevad tagasi ja kas nad on veel Eesti jaoks olemas. Lavastustrupi korraldatud küsitlusele vastas 934 inimest, kes elavad hetkel Eestist väljaspool.
 
Lavastuse teksti kokku pannud Andra Teede sõnul tundub vahel, et Eestis elamisest on  saanud saavutus omaette: „Me oleme isegi uhked selle üle, et saame hakkama, igal pool ja igal ajal. Ainult et kuidagi on läinud nii, et aina vähem eestlasi saavad siin Eestis hakkama. Teate ju küll, kui sul on kodumaal, kodulinnas, kodukülas elu- ja töökoht, siis noogutatakse tunnustavalt: „Kas sa tõesti saad siin elatud? Siis oled küll tubli!“.
 
Eestist on erinevatel hinnangutel lahkunud umbes 200 000 inimest ning see arv pigem kasvab kui kahaneb. Lavastaja Laura Mets: „Mis saab Eesti rahvast? Meid on ikkagi nii vähe, et mingil hetkel muutub omakeelne ülikool ja kultuur luksuseks. Eesti on praegu sinnapoole teel. Mis saab? Või kas me oleme juba saavutanud vaikiva kokkuleppe: „Ah, las siis minna, kui minema peab“?
 
„45 339 km² raba“. Tekst Andra Teede (külalisena), lavastaja Laura Mets, kunstnik Illimar Vihmar (külalisena). Muusikaline kujundus Feliks Kütt, videokujundus Terina Tikka, valguskujundus Margus Vaigur. Laval Kadri Adamson, Ireen Kennik, Meelis Rämmeld ja Tambet Seling.

Piletid Piletilevist!