Sinu otsing ei andnud tulemust.
Laadimine...
Lae uuesti

Muusikali ''Once'' piletimüük on alanud!

Ugala teatris esietendub 26. jaanuaril 2019 muusikal „Once“, mille toob lavale Taago Tubin, muusikajuhid on Peeter Konovalov ja Andre Maaker. Peaosades astuvad üles Priit Võigemast ja Laura Kalle.

Tänasest on müügil ''Säärane mulk ehk Sada vakka tangusoola'' lisaetendused

Teist suve mängitava õpetliku lustimängu „Säärane mulk ehk Sada vakka tangusoola“ piletid on tänaseks juba nii hästi müünud, et mängukavasse on lisatud kolm lisaetendust: 31. juulil, 1. ja 2. augustil, mis jäävad ka viimaseks võimaluseks lavastust näha. Kõik etendused toimuvad Koidula muuseumi aias.

Muusikali ''Hüljatud'' lisaetendused müügil

Alates tänasest on müügil piletid muusikali “Hüljatud” lisaetendustele 12. aprillil ja 10. mail kell 19 Vanemuise suures majas.

Kreenholmi saarel esietenduv suurlavastus “Kremli ööbikud” räägib Jaak Joala vastuolulisest saatusest

Augustis 2018 esietendub Narvas Kreenholmi manufaktuuri hoovil Tartu Uue Teatri suvelavastus “Kremli ööbikud”. Lavastus räägib NSV Liidu mürisevast muusikatööstusest ning selle särava tähe Jaak Joala vastuolulisest saatusest.

Avatakse värskelt renoveeritud Vanemuise suur maja

1967. aasta 9. detsembril avati Vanemuise suur maja, mis asendas 1906. aastal avatud ja 1944. aastal sõjas hävinenud hoonet. Tänavu tähistab teatrimaja esimest juubelit ning avab peale kaks suve kestnud renoveerimist taas uksed 30. septembril 2017.

Ülevaade SAAL Biennaal lavastustest

15. – 27. augustini toimub Tallinna erinevates etenduspaikades rahvusvaheline etenduskunstide festival SAAL Biennaal. Kokku mängitakse 14 performance-lavastust ning kokku antakse üle 34 etenduse. Anname väikese ülevaate Biennaalil toimuvast, mida soovitame kindlasti vaatama minna.

Vanemuine toob lavale Victor Hugo romaanil põhineva muusikali “Hüljatud”

Alain Boublil’i ja Claude-Michel Schönbergi muusikal HÜLJATUD esietendub 25. novembril Vanemuise teatris ja 8. detsembril 2017 Nordea Kontserdimajas.

Epp Kaidu 100. sünniaastapäeva mälestusõhtu

Laupäeval, 18. aprillil algusega kell 16 toimub Vanemuise väikese maja ovaalsaalis mälestusõhtu, millega Vanemuine märgib oma kauaaegse lavastaja Epp Kaidu 100. sünniaastapäeva. 

 

15. aprillil 1915. aastal sündinud Epp Kaidu oli pärit Pärnumaalt Jäärja vallast. Kultuuri- ja teatrihuvi tõi teda gümnaasiumisse 1930ndate Tartusse ja ühtlasi õpilaseks Tartu Näitekunsti Stuudiosse. See oligi Epp Kaidu teatrikool, kõik ülejäänud oskused omandas ta praktilises teatritöös. Epp Kaidu teatritee algas näitlejana Tartu Töölisteatris. Vanemuises alustas ta 1940. aastal, 1947. aastal jõudis lavale tema esimene lavastus, August Jakobsoni “Võitlus rindejooneta”. Epp Kaidu loominguline kõrgaeg algas 1960ndatega, mil tal õnnestus oluliselt värskendada psühholoogilise teatri kaanonit Eestis. Kümnendi lõpul sulandus see üllatavalt orgaaniliselt tinglikuma teatrikeelega, mis oli Vanemuise teatris tol perioodil hakanud vaikselt juuri ajama. Märkimisväärse panuse andis Epp Kaidu mitmete ooperi- ja operetilavastustega ka eesti muusikateatrisse. Siinkohal vaid väike valik Kaidu tipplavastustest: Šteini “Ookean” (1961), Brechti “Kolmekrossiooper” (1964), Rainise “Joosep ja tema vennad” (1966), Ojakääru “Kuningal on külm”, Madachi “Inimese tragöödia” (1971). 


Paljud Kaidu lavastused ületasid sajanda mängukorra, neis on sündinud lugematu arv tipprolle. Kokku jõudis Epp Kaidu lavale tuua täpselt sada lavateost.
 

Mälestusõhtul annab Epp Kaidu loometeest ülevaate Tartu Ülikooli teatriteaduse professor Anneli Saro, katkendeid Epp Kaidu poolt lavale toodud muusikalistest lavateostest esitavad Vanemuise solistid Karmen Puis ja Rasmus Kull ning klaveril Ele Sonn. 

 

Sissepääs kõigile huvilistele on vaba.