Sinu otsing ei andnud tulemust.
Laadimine...
Lae uuesti

Kinoteatri uus isiklik rekord: Murru 422/2 jõuab 300. etenduseni

Kinoteatri loodud audiorännak endises Murru vanglas, mis põhineb sealviibinud vangide, valvurite, ametnike ja lähedaste mälestustel, jõuab 19. augustil rekordilise teetähiseni. Etendus algusega kell 19.00, mis kannab järjekorranumbrit 300, on ühtlasi viimane, mis vanglas mängitakse.

Kreenholmi manufaktuuris algasid lavastuse ''Kremli ööbikud'' peaproovid

Esmaspäeval algasid Kreenholmi Manufaktuuris Tartu Uue Teatri suvelavastuse “Kremli ööbikud” peaproovid. Lavastus esietendub 10. augustil. Kokku antakse 11 etendust, mis toovad Narva üle 20 000 inimese. Pileteid on saadaval veel kolmele lisaetendusele 20., 21. ja 22. augustil.

Muusikali ''Once'' piletimüük on alanud!

Ugala teatris esietendub 26. jaanuaril 2019 muusikal „Once“, mille toob lavale Taago Tubin, muusikajuhid on Peeter Konovalov ja Andre Maaker. Peaosades astuvad üles Priit Võigemast ja Laura Kalle.

Tänasest on müügil ''Säärane mulk ehk Sada vakka tangusoola'' lisaetendused

Teist suve mängitava õpetliku lustimängu „Säärane mulk ehk Sada vakka tangusoola“ piletid on tänaseks juba nii hästi müünud, et mängukavasse on lisatud kolm lisaetendust: 31. juulil, 1. ja 2. augustil, mis jäävad ka viimaseks võimaluseks lavastust näha. Kõik etendused toimuvad Koidula muuseumi aias.

Muusikali ''Hüljatud'' lisaetendused müügil

Alates tänasest on müügil piletid muusikali “Hüljatud” lisaetendustele 12. aprillil ja 10. mail kell 19 Vanemuise suures majas.

Kreenholmi saarel esietenduv suurlavastus “Kremli ööbikud” räägib Jaak Joala vastuolulisest saatusest

Augustis 2018 esietendub Narvas Kreenholmi manufaktuuri hoovil Tartu Uue Teatri suvelavastus “Kremli ööbikud”. Lavastus räägib NSV Liidu mürisevast muusikatööstusest ning selle särava tähe Jaak Joala vastuolulisest saatusest.

Avatakse värskelt renoveeritud Vanemuise suur maja

1967. aasta 9. detsembril avati Vanemuise suur maja, mis asendas 1906. aastal avatud ja 1944. aastal sõjas hävinenud hoonet. Tänavu tähistab teatrimaja esimest juubelit ning avab peale kaks suve kestnud renoveerimist taas uksed 30. septembril 2017.

Ülevaade SAAL Biennaal lavastustest

15. – 27. augustini toimub Tallinna erinevates etenduspaikades rahvusvaheline etenduskunstide festival SAAL Biennaal. Kokku mängitakse 14 performance-lavastust ning kokku antakse üle 34 etenduse. Anname väikese ülevaate Biennaalil toimuvast, mida soovitame kindlasti vaatama minna.

Vanemuine toob lavale Victor Hugo romaanil põhineva muusikali “Hüljatud”

Alain Boublil’i ja Claude-Michel Schönbergi muusikal HÜLJATUD esietendub 25. novembril Vanemuise teatris ja 8. detsembril 2017 Nordea Kontserdimajas.

Gilgameš ehk igaviku nupp

2011. aasta parim lavastus tuleb 2012. aasta augustis taasesitamisele Kultuurikatla augus (Põhja pst 27A).

Piletid mais 17 €, juunis-juulis 20 €, augustis 23 €.

 

Von Krahli eepos "Gilgameš ehk igaviku nupp"

 

Teatri aastaauhindade laureaat 2011.aasta loomingu eest 5 kategoorias:

 

PARIM:

lavastus
lavastaja (Peeter Jalakas)
meespeaosa (Juhan Ulfsak ja Erki Laur)
kunstnikutöö (Liisi Eelmaa)
originaalmuusika (Erkki Hõbe)

 

"Maailma loojangu künnisel hirmu tundmata seistes, ei tunne ma kahetsust ühegi teo pärast. Ükski naeratus pole olnud üleliigne. Ükski pisar pole asjata poetatud. Iga raev on olnud loominguline. Surm, kui selline, asi iseeneses, on lihtsalt nonsenss. Pragmaatiku pagemisjoon. Solvunud ja kartliku loomuse jampslemine." Nii kirjutab oma veel avaldamata biograafias filosoof ja visionäär Sigismund von Krahl.

 

2011. aastal Euroopa kultuuripealinn Tallinn 2011 etenduskunstide programmi ühe tähtsündmusena esietendunud  igavikuline eepika lööb taas sätendama Kultuurikatla augus (Põhja pst 27A) koostöös SAga Tallinna Kultuurikatel.

Peeter Jalaka suurlavastus annab elu verisele türanniale ja elustavale armastusele, õiglasele vihale ja keelatud ihale, metsikuile seiklustele ja intiimsetele mõtisklustele. Kuid eelkõige kangelasele, tema tegudele ja suutlikkusele võtta vastu nende tegude tagajärgi. Mis on igavene elu? Kus on igaviku lüliti? Ja kas kangelane elab igavesti või lahustub hetkes lõplikult?

 

Trupp: LIINA VAHTRIK, MARI ABEL, RIINA MAIDRE, TIINA TAURAITE, JUHAN ULFSAK, ERKI LAUR, MART KOLDITS, TAAVI EELMAA

 

Idee ja lavastus: PEETER JALAKAS

Dramaturg: TARMO JÜRISTO

Tehnilised lahendused: ENAR TARMO

Muusik: ERKKI HÕBE

Videokunstnik: EMER VÄRK

Kunstnik: LIISI EELMA

Valgus: OLIVER KULPSOO

Helikujundus: RENZO VAN STEENBERGEN

 

Inspireeritud AMAR ANNUSE tõlgitud eeposest "Gilgameš".

 

 

Etendused: 16., 17., 21.,22.,23.,27.,28. ja 29.august 2012 kell 20:00

 

NB! Etendused on ingliskeelsete subtiitritega!

 

Piletid: mais: 17 €, juunis-juulis: 20 €, augustis: 23 €