Sinu otsing ei andnud tulemust.
Laadimine...
Lae uuesti
Ingomar Vihmari lavastused 'Zebra' ja 'Viimne voor' märtsis Tallinnas

Kinoteatri uus isiklik rekord: Murru 422/2 jõuab 300. etenduseni

Kinoteatri loodud audiorännak endises Murru vanglas, mis põhineb sealviibinud vangide, valvurite, ametnike ja lähedaste mälestustel, jõuab 19. augustil rekordilise teetähiseni. Etendus algusega kell 19.00, mis kannab järjekorranumbrit 300, on ühtlasi viimane, mis vanglas mängitakse.

Kreenholmi manufaktuuris algasid lavastuse ''Kremli ööbikud'' peaproovid

Esmaspäeval algasid Kreenholmi Manufaktuuris Tartu Uue Teatri suvelavastuse “Kremli ööbikud” peaproovid. Lavastus esietendub 10. augustil. Kokku antakse 11 etendust, mis toovad Narva üle 20 000 inimese. Pileteid on saadaval veel kolmele lisaetendusele 20., 21. ja 22. augustil.

Muusikali ''Once'' piletimüük on alanud!

Ugala teatris esietendub 26. jaanuaril 2019 muusikal „Once“, mille toob lavale Taago Tubin, muusikajuhid on Peeter Konovalov ja Andre Maaker. Peaosades astuvad üles Priit Võigemast ja Laura Kalle.

Tänasest on müügil ''Säärane mulk ehk Sada vakka tangusoola'' lisaetendused

Teist suve mängitava õpetliku lustimängu „Säärane mulk ehk Sada vakka tangusoola“ piletid on tänaseks juba nii hästi müünud, et mängukavasse on lisatud kolm lisaetendust: 31. juulil, 1. ja 2. augustil, mis jäävad ka viimaseks võimaluseks lavastust näha. Kõik etendused toimuvad Koidula muuseumi aias.

Muusikali ''Hüljatud'' lisaetendused müügil

Alates tänasest on müügil piletid muusikali “Hüljatud” lisaetendustele 12. aprillil ja 10. mail kell 19 Vanemuise suures majas.

Kreenholmi saarel esietenduv suurlavastus “Kremli ööbikud” räägib Jaak Joala vastuolulisest saatusest

Augustis 2018 esietendub Narvas Kreenholmi manufaktuuri hoovil Tartu Uue Teatri suvelavastus “Kremli ööbikud”. Lavastus räägib NSV Liidu mürisevast muusikatööstusest ning selle särava tähe Jaak Joala vastuolulisest saatusest.

Avatakse värskelt renoveeritud Vanemuise suur maja

1967. aasta 9. detsembril avati Vanemuise suur maja, mis asendas 1906. aastal avatud ja 1944. aastal sõjas hävinenud hoonet. Tänavu tähistab teatrimaja esimest juubelit ning avab peale kaks suve kestnud renoveerimist taas uksed 30. septembril 2017.

Ülevaade SAAL Biennaal lavastustest

15. – 27. augustini toimub Tallinna erinevates etenduspaikades rahvusvaheline etenduskunstide festival SAAL Biennaal. Kokku mängitakse 14 performance-lavastust ning kokku antakse üle 34 etenduse. Anname väikese ülevaate Biennaalil toimuvast, mida soovitame kindlasti vaatama minna.

Vanemuine toob lavale Victor Hugo romaanil põhineva muusikali “Hüljatud”

Alain Boublil’i ja Claude-Michel Schönbergi muusikal HÜLJATUD esietendub 25. novembril Vanemuise teatris ja 8. detsembril 2017 Nordea Kontserdimajas.

Ingomar Vihmari lavastused 'Zebra' ja 'Viimne voor' märtsis Tallinnas

Eelmise nädala lõpus avalikustati teatri aastapreemiad 2014. aasta loomingu eest. Tartu Uus Teater oli ära mainitud kolme lavastusega. Esiteks sai parima lavastaja preemia nominendiks Ingomar Vihmar lavastusega „Zebra“, Salme Reegi nimelise lastelavastuse preemia nominendiks sai Leino Rei lastelavastus „Siil udus“ ning etenduskunstide ühisauhinna nominendiks Labürintteatriühenduse G9 kaasavad ruumirännakud „Heleaines“ ja „Mõtteaines“. Publikut rõõmustab Uus Teater sellega, et kõiki nimetatud etendusi on võimalik veel sellel kevadhooajal näha.

 

Otsa teevad lahti Ingomar Vihmari lavastused. Märtsikuus mängitakse Tallinnas suisa kahte Vihmari lavastust. Esiteks lavastust „Viimne voor“ ning teiseks nomineeritud lavastust „Zebra“. Need kaks lavastust puudutavad väga erinevaid teemasid, kuid on lahendatud Ingomar Vihmarile omaselt. Vihmari lavastusi iseloomustab vahetu lavalolemine, lavaline vabadus näitlejate mängus. Kriitik Mihkel Kunnuse sõnul kustutab lavastaja sildid „näitlemine” iga tegelase küljest. Seda saab öelda mõlema lavastuse - nii „Zebra“ kui „Viimne voor“ kohta. 

 

„Zebra" on lugu armastusest - kergest ja rõõmsast, aga ka argisest, armunutest, mahajätjatest ja mahajäetutest. Lavastuses mängivad Katrin Pärn, Piret Simson, Janek Joost ja Ingomar Vihmar ise. „Zebra“ põhineb küll Martin Alguse näidendil, kuid näitlejate mängus on aimata ka midagi väga isiklikku. "Viimne voor" on aga eneseirooniline lavastus staarikultusest, meediamaailma äraspidisusest. See on lavastus, kus on laval päris staarid, kes mängivad iseendid või justkui iseendid(?). Kas Mihkel Raud on Mihkel Raud või ainult näitleja, kes mängib Mihkel Rauda? Lavastuses mängivad Liis Lemsalu, Mart Sander, Mihkel Raud ja staarihakatise rollis on Viljandi Kultuuriakadeemia 10. lennu tudeng Rauno Polman. 

 

Lavastusi „Zebra“ ja „Viimne voor“ mängitakse Tallinas Vaba Lava teatrisaalis


VIIMNE VOOR 10+11 märts kell 19:00 Tallinnas Vaba Lava saalis


ZEBRA 29+30 märts kell 19:00 Tallinnas Vaba Lava saalis