Sinu otsing ei andnud tulemust.
Laadimine...
Lae uuesti

Kinoteatri uus isiklik rekord: Murru 422/2 jõuab 300. etenduseni

Kinoteatri loodud audiorännak endises Murru vanglas, mis põhineb sealviibinud vangide, valvurite, ametnike ja lähedaste mälestustel, jõuab 19. augustil rekordilise teetähiseni. Etendus algusega kell 19.00, mis kannab järjekorranumbrit 300, on ühtlasi viimane, mis vanglas mängitakse.

Kreenholmi manufaktuuris algasid lavastuse ''Kremli ööbikud'' peaproovid

Esmaspäeval algasid Kreenholmi Manufaktuuris Tartu Uue Teatri suvelavastuse “Kremli ööbikud” peaproovid. Lavastus esietendub 10. augustil. Kokku antakse 11 etendust, mis toovad Narva üle 20 000 inimese. Pileteid on saadaval veel kolmele lisaetendusele 20., 21. ja 22. augustil.

Muusikali ''Once'' piletimüük on alanud!

Ugala teatris esietendub 26. jaanuaril 2019 muusikal „Once“, mille toob lavale Taago Tubin, muusikajuhid on Peeter Konovalov ja Andre Maaker. Peaosades astuvad üles Priit Võigemast ja Laura Kalle.

Tänasest on müügil ''Säärane mulk ehk Sada vakka tangusoola'' lisaetendused

Teist suve mängitava õpetliku lustimängu „Säärane mulk ehk Sada vakka tangusoola“ piletid on tänaseks juba nii hästi müünud, et mängukavasse on lisatud kolm lisaetendust: 31. juulil, 1. ja 2. augustil, mis jäävad ka viimaseks võimaluseks lavastust näha. Kõik etendused toimuvad Koidula muuseumi aias.

Muusikali ''Hüljatud'' lisaetendused müügil

Alates tänasest on müügil piletid muusikali “Hüljatud” lisaetendustele 12. aprillil ja 10. mail kell 19 Vanemuise suures majas.

Kreenholmi saarel esietenduv suurlavastus “Kremli ööbikud” räägib Jaak Joala vastuolulisest saatusest

Augustis 2018 esietendub Narvas Kreenholmi manufaktuuri hoovil Tartu Uue Teatri suvelavastus “Kremli ööbikud”. Lavastus räägib NSV Liidu mürisevast muusikatööstusest ning selle särava tähe Jaak Joala vastuolulisest saatusest.

Avatakse värskelt renoveeritud Vanemuise suur maja

1967. aasta 9. detsembril avati Vanemuise suur maja, mis asendas 1906. aastal avatud ja 1944. aastal sõjas hävinenud hoonet. Tänavu tähistab teatrimaja esimest juubelit ning avab peale kaks suve kestnud renoveerimist taas uksed 30. septembril 2017.

Ülevaade SAAL Biennaal lavastustest

15. – 27. augustini toimub Tallinna erinevates etenduspaikades rahvusvaheline etenduskunstide festival SAAL Biennaal. Kokku mängitakse 14 performance-lavastust ning kokku antakse üle 34 etenduse. Anname väikese ülevaate Biennaalil toimuvast, mida soovitame kindlasti vaatama minna.

Vanemuine toob lavale Victor Hugo romaanil põhineva muusikali “Hüljatud”

Alain Boublil’i ja Claude-Michel Schönbergi muusikal HÜLJATUD esietendub 25. novembril Vanemuise teatris ja 8. detsembril 2017 Nordea Kontserdimajas.

Jaan Tätte populaarse lavastuse 'Palju õnne argipäevaks' lisaetendused Tallinnas

Lõuna-Eestis üle 2000 vaataja kogunud Jaan Tätte 'Palju õnne argipäevaks' lisaetendused 8. ja 9. oktoobril Tallinnas
 

Polygon Teatri komöödiat „Palju õnne argipäevaks!“ saab sel sügisel vaadata ka Tallinnas. 31. juulil Vana-Antsla mõisa aidas esietendunud näidendit käis augustikuus vaatamas üle 2000 inimese. Kuna Vana-Antslas ja Alatskivil oli kohti saalis vähem kui soovijaid, siis antakse kaks lisaetendust ka Tallinnas. Lavastaja Tamur Tohver, osades näitlejad Inga Lunge, Karin Rask, Toomas Täht ja Maarius Pärn, muusika autor Andrus Rannaääre, kunstnik Kalju Kivi.
 

Lavastaja Tamur Tohver ütleb, et seekordset „Palju õnne argipäevaks!“ on mõttekas tulla vaatama just nüüd. Sest alles nüüd on see vahva, ülipõnev absurdikomöödia oma õiges ajas, jõus ja värvis.
 

Polygon Teater esitleb: Jaan Tätte 'Palju õnne argipäevaks!'


 

“Seda näidendit on kogu aeg lavastaud kui suurt komöödiat, kuid selles on olemas ka valus eluline sõnum. Näiteks see, kuidas me koos elades teineteist ära unustame ning iseenda poolt produtseeritud ootusi kaaslaselt ootame. Hoolimata sellest, et teine pole kunagi selline olnud, nagu meie ette kujutame. Ja siis oleme pettunud. See on inimsuhetes väga tavaline,” selgitab Tohver.
 

“Sirbis” ilmunud arvustuses kirjutab Veiko Märka: “Nii on juba fakt ise, et Tamur Tohver söandas selle oma teatris taas vaatajate ette tuua, suur julgustükk.

See julgustükk on õigustatud. Päris mitme aspekti tõttu on sellel uuslavastusel meie teatripildis uudisväärtust".

“Minu arvates ei ole mõtet teha kunsti kunsti pärast. Kui see kunst on nii keeruline, et mitte keegi sellest aru ei saa ja see inimesteni ei jõua, siis see ei muuda maailma,” usub Tohver.
 

Foto: Kristel Treier

Tätte näidend räägib loo nooremas keskeas paarist, Anetist (Karin Rask) ja Fredist (Maarius Pärn), kelle abielu on seitsmeteistkümne koos elatud aasta järel muutunud rutiinseks ja etteaimatavaks. Nii otsustabki välisreisile sõitnud Anett elule värskust lisada ja toob kaasa üllatava “kingituse” – Manfredi (Toomas Täht, Saksamaa Hessisches Staatstheater Wiesbaden). Tekib pöörane armukolmnurk, või koguni nelinurk, sest väga olulist rolli hakkab mängima ka naabrinaine Anna (Inga Lunge), kellel on tekkinud omad lootused. Olukord paneb proovile mitte ainult abielu, vaid kõik traditsioonilised väärtused.