Sinu otsing ei andnud tulemust.
Laadimine...
Lae uuesti
Kinoteater otsib inimest, kes vaataks ära kõik 2018. aasta teatrilavastused

Kinoteatri uus isiklik rekord: Murru 422/2 jõuab 300. etenduseni

Kinoteatri loodud audiorännak endises Murru vanglas, mis põhineb sealviibinud vangide, valvurite, ametnike ja lähedaste mälestustel, jõuab 19. augustil rekordilise teetähiseni. Etendus algusega kell 19.00, mis kannab järjekorranumbrit 300, on ühtlasi viimane, mis vanglas mängitakse.

Kreenholmi manufaktuuris algasid lavastuse ''Kremli ööbikud'' peaproovid

Esmaspäeval algasid Kreenholmi Manufaktuuris Tartu Uue Teatri suvelavastuse “Kremli ööbikud” peaproovid. Lavastus esietendub 10. augustil. Kokku antakse 11 etendust, mis toovad Narva üle 20 000 inimese. Pileteid on saadaval veel kolmele lisaetendusele 20., 21. ja 22. augustil.

Muusikali ''Once'' piletimüük on alanud!

Ugala teatris esietendub 26. jaanuaril 2019 muusikal „Once“, mille toob lavale Taago Tubin, muusikajuhid on Peeter Konovalov ja Andre Maaker. Peaosades astuvad üles Priit Võigemast ja Laura Kalle.

Tänasest on müügil ''Säärane mulk ehk Sada vakka tangusoola'' lisaetendused

Teist suve mängitava õpetliku lustimängu „Säärane mulk ehk Sada vakka tangusoola“ piletid on tänaseks juba nii hästi müünud, et mängukavasse on lisatud kolm lisaetendust: 31. juulil, 1. ja 2. augustil, mis jäävad ka viimaseks võimaluseks lavastust näha. Kõik etendused toimuvad Koidula muuseumi aias.

Muusikali ''Hüljatud'' lisaetendused müügil

Alates tänasest on müügil piletid muusikali “Hüljatud” lisaetendustele 12. aprillil ja 10. mail kell 19 Vanemuise suures majas.

Kreenholmi saarel esietenduv suurlavastus “Kremli ööbikud” räägib Jaak Joala vastuolulisest saatusest

Augustis 2018 esietendub Narvas Kreenholmi manufaktuuri hoovil Tartu Uue Teatri suvelavastus “Kremli ööbikud”. Lavastus räägib NSV Liidu mürisevast muusikatööstusest ning selle särava tähe Jaak Joala vastuolulisest saatusest.

Avatakse värskelt renoveeritud Vanemuise suur maja

1967. aasta 9. detsembril avati Vanemuise suur maja, mis asendas 1906. aastal avatud ja 1944. aastal sõjas hävinenud hoonet. Tänavu tähistab teatrimaja esimest juubelit ning avab peale kaks suve kestnud renoveerimist taas uksed 30. septembril 2017.

Ülevaade SAAL Biennaal lavastustest

15. – 27. augustini toimub Tallinna erinevates etenduspaikades rahvusvaheline etenduskunstide festival SAAL Biennaal. Kokku mängitakse 14 performance-lavastust ning kokku antakse üle 34 etenduse. Anname väikese ülevaate Biennaalil toimuvast, mida soovitame kindlasti vaatama minna.

Vanemuine toob lavale Victor Hugo romaanil põhineva muusikali “Hüljatud”

Alain Boublil’i ja Claude-Michel Schönbergi muusikal HÜLJATUD esietendub 25. novembril Vanemuise teatris ja 8. detsembril 2017 Nordea Kontserdimajas.

Kinoteater otsib inimest, kes vaataks ära kõik 2018. aasta teatrilavastused

Eksperimendi korras laseb Kinoteater teatrikaugel inimesel külastada aasta jooksul kõiki uusi Eesti teatritükke ja nende kohta arvamust avaldada, makstes selle eest kultuuritöötaja miinimumpalka.

Veidi aega tagasi lõppes Kinoteatri konkurss leidmaks inimest, kes ei ole kunagi teatris käinud. Kuna latt osutus kõrgeks, siis pikendatakse tähtaega kuni 15. novembrini ja lubatakse tööotsijal olla "paaril korral, näiteks klassiekskursiooniga" varem teatris käinud. "Meie eesmärk ei ole niivõrd leida täiesti kultuurikauget inimest, kuivõrd väga vähese teatrikogemusega inimest", selgitas projekti üks algatajaid Paavo Piik.

Esmapilgul võib töökuulutus näida naljana, kuid see ei ole seda. Teatri tegijatel on soov katsetada, mis juhtub inimesega, kes vaatab ühe aasta jooksul ära kõik eesti kutseliste teatrite lavastused. Neid on kokku umbes 200.

"Arvesse läheb kõik, mis eesti teatri repertuaaris on - lasteteater, suveteater, sõnateater, visuaalne teater, psühholoogiline teater, tantsuteater. Eestis on väga palju teatrit! Mida arvab neist aga täiesti tavaline inimene? Seda me tahamegi teada," ütleb Kinoteatris tegev Henrik Kalmet. "Nii et kui sa oled teatrikauge inimene, kelle senised käigud nendesse majadesse võib üles lugeda ühe käe sõrmedel ja kellele meeldivad hullud väljakutsed, siis tule ja kandideeri Kinoteatrisse tööle!"

Eksperimendiga tahavad Kinoteatri tegijad anda kõrvalpilgu Eesti teatrifenomenile ning avada teatri tegijate, kriitikute ja vaatajate vahelisi suhteid. Katsetusest sünnib dokumentaalfilm.

Kandideeri:

*kui oled teatrikauge inimene

*vanuses 18-35

*oma arvamusega

*ei karda kaamerat

*armastad hulle väljakutseid

kinoteater.ee/eksperiment

Tähtaeg: 15. november.