Sinu otsing ei andnud tulemust.
Laadimine...
Lae uuesti

Kinoteatri uus isiklik rekord: Murru 422/2 jõuab 300. etenduseni

Kinoteatri loodud audiorännak endises Murru vanglas, mis põhineb sealviibinud vangide, valvurite, ametnike ja lähedaste mälestustel, jõuab 19. augustil rekordilise teetähiseni. Etendus algusega kell 19.00, mis kannab järjekorranumbrit 300, on ühtlasi viimane, mis vanglas mängitakse.

Kreenholmi manufaktuuris algasid lavastuse ''Kremli ööbikud'' peaproovid

Esmaspäeval algasid Kreenholmi Manufaktuuris Tartu Uue Teatri suvelavastuse “Kremli ööbikud” peaproovid. Lavastus esietendub 10. augustil. Kokku antakse 11 etendust, mis toovad Narva üle 20 000 inimese. Pileteid on saadaval veel kolmele lisaetendusele 20., 21. ja 22. augustil.

Muusikali ''Once'' piletimüük on alanud!

Ugala teatris esietendub 26. jaanuaril 2019 muusikal „Once“, mille toob lavale Taago Tubin, muusikajuhid on Peeter Konovalov ja Andre Maaker. Peaosades astuvad üles Priit Võigemast ja Laura Kalle.

Tänasest on müügil ''Säärane mulk ehk Sada vakka tangusoola'' lisaetendused

Teist suve mängitava õpetliku lustimängu „Säärane mulk ehk Sada vakka tangusoola“ piletid on tänaseks juba nii hästi müünud, et mängukavasse on lisatud kolm lisaetendust: 31. juulil, 1. ja 2. augustil, mis jäävad ka viimaseks võimaluseks lavastust näha. Kõik etendused toimuvad Koidula muuseumi aias.

Muusikali ''Hüljatud'' lisaetendused müügil

Alates tänasest on müügil piletid muusikali “Hüljatud” lisaetendustele 12. aprillil ja 10. mail kell 19 Vanemuise suures majas.

Kreenholmi saarel esietenduv suurlavastus “Kremli ööbikud” räägib Jaak Joala vastuolulisest saatusest

Augustis 2018 esietendub Narvas Kreenholmi manufaktuuri hoovil Tartu Uue Teatri suvelavastus “Kremli ööbikud”. Lavastus räägib NSV Liidu mürisevast muusikatööstusest ning selle särava tähe Jaak Joala vastuolulisest saatusest.

Avatakse värskelt renoveeritud Vanemuise suur maja

1967. aasta 9. detsembril avati Vanemuise suur maja, mis asendas 1906. aastal avatud ja 1944. aastal sõjas hävinenud hoonet. Tänavu tähistab teatrimaja esimest juubelit ning avab peale kaks suve kestnud renoveerimist taas uksed 30. septembril 2017.

Ülevaade SAAL Biennaal lavastustest

15. – 27. augustini toimub Tallinna erinevates etenduspaikades rahvusvaheline etenduskunstide festival SAAL Biennaal. Kokku mängitakse 14 performance-lavastust ning kokku antakse üle 34 etenduse. Anname väikese ülevaate Biennaalil toimuvast, mida soovitame kindlasti vaatama minna.

Vanemuine toob lavale Victor Hugo romaanil põhineva muusikali “Hüljatud”

Alain Boublil’i ja Claude-Michel Schönbergi muusikal HÜLJATUD esietendub 25. novembril Vanemuise teatris ja 8. detsembril 2017 Nordea Kontserdimajas.

Kinoteater toob sel sügisel välja haridusteemalise lavastuse

Kinoteater jätkab dokumentaalsete lavastuste rida, tuues välja lavastuse teemal, mis puudutab akuutselt igat inimest üksikult ning ühiskonda laiemalt – selleks on haridus. 19. septembril kell 19 esietendub Tallinnas kohvikus Sinilind „Õpetaja Tammiku rehabiliteerimine. Kuidas saada heaks õpetajaks?“ , hiljem mängitakse seda üle Eesti. Piletid on alates 1. septembrist müügil Piletilevis.

„Õpetaja Tammiku rehabiliteerimine“ on lugu noorest õpetajast, kel on veel hästi meeles oma põhikooliaegsed õpetajad - vana kooli pedagoogid, raudse kaardikepi ja terava ütlemisega. Teda kannustab soov saada heaks õpetajaks, aga mitte muutuda nendesugusteks. Meil kõigil on olnud oma õpetaja Tammik, kes kõigi karmide õpetaja koondkujuna on meie edasist elu mõjutanud. Aga milline peaks olema see õpetaja, keda tahaksime oma lapsi õpetama?

 

„Umbes kümne aasta pärast võib meie õpetajate arv väheneda kriitilisele tasemele, sest uusi häid õpetajaid ei tule piisavalt peale. Mulle tundub, et õpetajatööd kardetakse, aga samas ei saada aru selle õigest sisust. Õpetajatööst räägitakse kas liiga lihtsustatult või siis eluvõõrastes ülivõrretes. „Õpetaja Tammiku rehabiliteerimine“ ongi katse selles asjas midagi ette võtta –  jutustada üks elust võetud lugu, lüüa kõikuma õpetajatööga seotud müüte ja ühtaegu tunnustada selle töö tegijaid,“ selgitab peaosaline lavastuse sünni tausta. „Ühtlasi kutsume inimesi mõtlema laiemalt koolikultuurile – kuidas me koolist ja õppimisest mõtleme ja räägime nii omakeskis kui avalikult, ja milline peaks olema igaühe panus kooliellu.“

 

Laval on Priit Kruus, kes on aastaid töötanud emakeeleõpetaja ning lektorina ja praegu koolitab tulevasi õpetajaid. Lavastuse on aidanud kokku panna Paavo Piik, Henrik Kalmet, Diana Leesalu ja Paul Piik. 

 

„Õpetaja Tammiku rehabiliteerimise“ work-in-progress versiooni näeb 12. septembril kell 16 ja kell 20 Tartu Sadamateatris Draama festivali raames. Lavastuse esietendus on 19. septembril kell 19 Tallinnas kohvikus Sinilind, järgmised etendused sealsamas 20. ja 21. septembril. Seejärel antakse etendusi 6. oktoobril Viljandi Pärimusmuusika Aida väikses saalis, 14. oktoobril Rakvere Kultuurikeskuse keldrisaalis, 15. oktoobril Pärnu Kontserdimaja kammersaalis, 19. oktoobril Kuressaare Linnateatris, 15. novembril Jõhvi Kontserdimaja kammersaalis ja 26. novembril Paide Kultuurikeskuse kammersaalis. Piletid on müügil Piletilevis soodustusega (üli)õpilastele, õpetajatele ja pensionäridele. Kuna Kinoteater kutsub koolikultuuri üle mõtisklema ühiselt lapsi ja lapsevanemaid, siis on müügil ka perepilet – ostes 2 või enam piletit, saab mõlemad soetada soodushinnaga.