Sinu otsing ei andnud tulemust.
Laadimine...
Lae uuesti

Kinoteatri uus isiklik rekord: Murru 422/2 jõuab 300. etenduseni

Kinoteatri loodud audiorännak endises Murru vanglas, mis põhineb sealviibinud vangide, valvurite, ametnike ja lähedaste mälestustel, jõuab 19. augustil rekordilise teetähiseni. Etendus algusega kell 19.00, mis kannab järjekorranumbrit 300, on ühtlasi viimane, mis vanglas mängitakse.

Muusikali ''Once'' piletimüük on alanud!

Ugala teatris esietendub 26. jaanuaril 2019 muusikal „Once“, mille toob lavale Taago Tubin, muusikajuhid on Peeter Konovalov ja Andre Maaker. Peaosades astuvad üles Priit Võigemast ja Laura Kalle.

Tänasest on müügil ''Säärane mulk ehk Sada vakka tangusoola'' lisaetendused

Teist suve mängitava õpetliku lustimängu „Säärane mulk ehk Sada vakka tangusoola“ piletid on tänaseks juba nii hästi müünud, et mängukavasse on lisatud kolm lisaetendust: 31. juulil, 1. ja 2. augustil, mis jäävad ka viimaseks võimaluseks lavastust näha. Kõik etendused toimuvad Koidula muuseumi aias.

Muusikali ''Hüljatud'' lisaetendused müügil

Alates tänasest on müügil piletid muusikali “Hüljatud” lisaetendustele 12. aprillil ja 10. mail kell 19 Vanemuise suures majas.

Kreenholmi saarel esietenduv suurlavastus “Kremli ööbikud” räägib Jaak Joala vastuolulisest saatusest

Augustis 2018 esietendub Narvas Kreenholmi manufaktuuri hoovil Tartu Uue Teatri suvelavastus “Kremli ööbikud”. Lavastus räägib NSV Liidu mürisevast muusikatööstusest ning selle särava tähe Jaak Joala vastuolulisest saatusest.

Avatakse värskelt renoveeritud Vanemuise suur maja

1967. aasta 9. detsembril avati Vanemuise suur maja, mis asendas 1906. aastal avatud ja 1944. aastal sõjas hävinenud hoonet. Tänavu tähistab teatrimaja esimest juubelit ning avab peale kaks suve kestnud renoveerimist taas uksed 30. septembril 2017.

Ülevaade SAAL Biennaal lavastustest

15. – 27. augustini toimub Tallinna erinevates etenduspaikades rahvusvaheline etenduskunstide festival SAAL Biennaal. Kokku mängitakse 14 performance-lavastust ning kokku antakse üle 34 etenduse. Anname väikese ülevaate Biennaalil toimuvast, mida soovitame kindlasti vaatama minna.

Vanemuine toob lavale Victor Hugo romaanil põhineva muusikali “Hüljatud”

Alain Boublil’i ja Claude-Michel Schönbergi muusikal HÜLJATUD esietendub 25. novembril Vanemuise teatris ja 8. detsembril 2017 Nordea Kontserdimajas.

Kuressaares sai alguse Rahvusooper Estonia festival 'Estoonlastelt saarlastele'

12. oktoobril sai Kuressaares alguse Rahvusooper Estonia festival „Estoonlastelt saarlastele“, mis kestab 16. oktoobrini. Festivali pidulik avamine toimub kell 17 Kuressaare Linnateatri Valges saalis, millele järgneb ooperi „Pikk jõulueine“ etendus. Juba enne ametlikku algust, kell 12 ja 13.30 toimuvad kontserdid kõige pisematele sama teatri Sinises saalis.
 

Esmaspäevast alates sõidab kontserditrupp kavaga „Sügisene päikesesära“ mööda maakonna koole ja klubisid ning kaunis muusika ja tants jõuab koju kätte Aste, Kihelkonna, Orissaare, Leisi, Nasva, Muhu, Tornimäe ja Lümanda rahvale.
 

Kuressaare Spordikeskusesse kerkivas 800-kohalises teatrisaalis antakse neli etendust balletiga „Bajadeer“ ja operetiga „Silva“. Samas avatakse näitus „Saarlastelt estoonlastele“, mis kõneleb Saaremaalt võrsunud Estonia lauljatest-tantsijatest.
 

Juba kevadest alates on ligi 130 saare noort lauljat, tantsijat ja orkestranti harjutanud lastegala kava. Sel nädalal toimuvad ka grimmi, dekoratsiooni ja kostüümi töötoad ja laste ning estoonlaste ühine suur show jõuab vaatajate ette 15. oktoobril kell 17.30.
 

Festivali kavas on veel kammerkontsert Laurentiuse kirikus, kohtumine Toomas Eduri ja Age Oksaga, klubi „Muusa“ Arensburgi hotellis jpm.
 

Kokku sõidab Saaremaale 250 estoonlast ja kohale tuuakse kolm veoautotäit dekoratsioone-kostüüme. Festivalist saab osa 5000 saarlast.


Lisainfo: http://www.opera.ee/lavastus/festival-estoonlastelt-saarlastele/