Sinu otsing ei andnud tulemust.
Laadimine...
Lae uuesti
Lavastus 'Dorian Gray portree' etendub suvel Viinistul

Kinoteatri uus isiklik rekord: Murru 422/2 jõuab 300. etenduseni

Kinoteatri loodud audiorännak endises Murru vanglas, mis põhineb sealviibinud vangide, valvurite, ametnike ja lähedaste mälestustel, jõuab 19. augustil rekordilise teetähiseni. Etendus algusega kell 19.00, mis kannab järjekorranumbrit 300, on ühtlasi viimane, mis vanglas mängitakse.

Muusikali ''Once'' piletimüük on alanud!

Ugala teatris esietendub 26. jaanuaril 2019 muusikal „Once“, mille toob lavale Taago Tubin, muusikajuhid on Peeter Konovalov ja Andre Maaker. Peaosades astuvad üles Priit Võigemast ja Laura Kalle.

Tänasest on müügil ''Säärane mulk ehk Sada vakka tangusoola'' lisaetendused

Teist suve mängitava õpetliku lustimängu „Säärane mulk ehk Sada vakka tangusoola“ piletid on tänaseks juba nii hästi müünud, et mängukavasse on lisatud kolm lisaetendust: 31. juulil, 1. ja 2. augustil, mis jäävad ka viimaseks võimaluseks lavastust näha. Kõik etendused toimuvad Koidula muuseumi aias.

Muusikali ''Hüljatud'' lisaetendused müügil

Alates tänasest on müügil piletid muusikali “Hüljatud” lisaetendustele 12. aprillil ja 10. mail kell 19 Vanemuise suures majas.

Kreenholmi saarel esietenduv suurlavastus “Kremli ööbikud” räägib Jaak Joala vastuolulisest saatusest

Augustis 2018 esietendub Narvas Kreenholmi manufaktuuri hoovil Tartu Uue Teatri suvelavastus “Kremli ööbikud”. Lavastus räägib NSV Liidu mürisevast muusikatööstusest ning selle särava tähe Jaak Joala vastuolulisest saatusest.

Avatakse värskelt renoveeritud Vanemuise suur maja

1967. aasta 9. detsembril avati Vanemuise suur maja, mis asendas 1906. aastal avatud ja 1944. aastal sõjas hävinenud hoonet. Tänavu tähistab teatrimaja esimest juubelit ning avab peale kaks suve kestnud renoveerimist taas uksed 30. septembril 2017.

Ülevaade SAAL Biennaal lavastustest

15. – 27. augustini toimub Tallinna erinevates etenduspaikades rahvusvaheline etenduskunstide festival SAAL Biennaal. Kokku mängitakse 14 performance-lavastust ning kokku antakse üle 34 etenduse. Anname väikese ülevaate Biennaalil toimuvast, mida soovitame kindlasti vaatama minna.

Vanemuine toob lavale Victor Hugo romaanil põhineva muusikali “Hüljatud”

Alain Boublil’i ja Claude-Michel Schönbergi muusikal HÜLJATUD esietendub 25. novembril Vanemuise teatris ja 8. detsembril 2017 Nordea Kontserdimajas.

Lavastus 'Dorian Gray portree' etendub suvel Viinistul

NUKU teatri menukas lavastus „Dorian Gray portree“ etendub viimased 10 korda 2016. aasta suvel Viinistu katlamajas. 1. detsembrist on etenduste üksikpiletid ja pääsmeid sisaldavad kinkepaketid müügil NUKU kassas ja Piletilevis.

 

Möödunud suvel toimunud etenduste populaarsuse tõttu otsustas NUKU teater suvelavastust taas mängida. Uueks mängukohaks leiti juba aastaid suveteatrilavastusi võõrustanud katlamaja Viinistul. „Lavastuse dramatiseering sündis just Viinistul, mäsleva mere kaldal, ja juba toona kaalusin ma Viinistu katlamaja ühe võimaliku etenduspaigana. Selle ruumi katedraalilik avarus ja mere lähedus sobivad lavastuse atmosfääriga ideaalselt,“ põhjendab lavastaja Vahur Keller uut kohavalikut.

 

Viinistu on ainulaadne rannaküla, kus imeline loodus kohtub kõrgkultuuriga. Etenduspaiga lähedal asuv suurepärase kollektsiooniga kunstimuuseum annab “Dorian Gray portreele” erilise fooni. Wilde’i nauditavaid dialooge,  teravaid psühholoogilisi stseene ja tänapäevaseid visuaalteatrilahendusi kombineeriv „Dorian Gray portree“ sobib Viinistu kunstisaali ja teatrilavastuste mõttelist sarja jätkama suurepäraselt.

 

Oscar Wilde’i ühe tuntuima teose põhjal sündinud lavastus „Dorian Gray portree” kõneleb materiaalsusest, igavesest noorusest ning ühiskonna suhtumisest ilusse. See väga kaasaegne lugu näitab halastamatu julmusega inimest tema ihades, küünilisuses ja ilus. 

 

Loo peategelast, noort dändit Dorian Grayd kehastab NUKU teatri näitleja Mart Müürisepp, lisaks mängivad lavastuses Andres Roosileht, Tarmo Männard, Kaisa Selde, Liivika Hanstin, Lee Trei, Are Uder, Riho Tammert, Jaune Kimmel ja Ringo Ramul. 

 

NUKU teatri kassast saab osta erilisi kinkepakette, mis sobivad hästi jõulukingituseks täiskasvanutele. Paketis on kaks teatripiletit vabalt valitud etendusele ning suussulav Chocolala fairtrade käsitööšokolaad soolakaramelliga. Pakette müüakse piiratud koguses hinnaga 39 eurot. Üksikpileteid saab soetada soodushinnaga 19.50 eurot.

 

„Dorian Gray portree“ etendused toimuvad 29. ja 30. juunil, 1.–3. juulil ja 6.–10. juulil algusega kell 19 Viinistu katlamajas.