Sinu otsing ei andnud tulemust.
Laadimine...
Lae uuesti

Kinoteatri uus isiklik rekord: Murru 422/2 jõuab 300. etenduseni

Kinoteatri loodud audiorännak endises Murru vanglas, mis põhineb sealviibinud vangide, valvurite, ametnike ja lähedaste mälestustel, jõuab 19. augustil rekordilise teetähiseni. Etendus algusega kell 19.00, mis kannab järjekorranumbrit 300, on ühtlasi viimane, mis vanglas mängitakse.

Kreenholmi manufaktuuris algasid lavastuse ''Kremli ööbikud'' peaproovid

Esmaspäeval algasid Kreenholmi Manufaktuuris Tartu Uue Teatri suvelavastuse “Kremli ööbikud” peaproovid. Lavastus esietendub 10. augustil. Kokku antakse 11 etendust, mis toovad Narva üle 20 000 inimese. Pileteid on saadaval veel kolmele lisaetendusele 20., 21. ja 22. augustil.

Muusikali ''Once'' piletimüük on alanud!

Ugala teatris esietendub 26. jaanuaril 2019 muusikal „Once“, mille toob lavale Taago Tubin, muusikajuhid on Peeter Konovalov ja Andre Maaker. Peaosades astuvad üles Priit Võigemast ja Laura Kalle.

Tänasest on müügil ''Säärane mulk ehk Sada vakka tangusoola'' lisaetendused

Teist suve mängitava õpetliku lustimängu „Säärane mulk ehk Sada vakka tangusoola“ piletid on tänaseks juba nii hästi müünud, et mängukavasse on lisatud kolm lisaetendust: 31. juulil, 1. ja 2. augustil, mis jäävad ka viimaseks võimaluseks lavastust näha. Kõik etendused toimuvad Koidula muuseumi aias.

Muusikali ''Hüljatud'' lisaetendused müügil

Alates tänasest on müügil piletid muusikali “Hüljatud” lisaetendustele 12. aprillil ja 10. mail kell 19 Vanemuise suures majas.

Kreenholmi saarel esietenduv suurlavastus “Kremli ööbikud” räägib Jaak Joala vastuolulisest saatusest

Augustis 2018 esietendub Narvas Kreenholmi manufaktuuri hoovil Tartu Uue Teatri suvelavastus “Kremli ööbikud”. Lavastus räägib NSV Liidu mürisevast muusikatööstusest ning selle särava tähe Jaak Joala vastuolulisest saatusest.

Avatakse värskelt renoveeritud Vanemuise suur maja

1967. aasta 9. detsembril avati Vanemuise suur maja, mis asendas 1906. aastal avatud ja 1944. aastal sõjas hävinenud hoonet. Tänavu tähistab teatrimaja esimest juubelit ning avab peale kaks suve kestnud renoveerimist taas uksed 30. septembril 2017.

Ülevaade SAAL Biennaal lavastustest

15. – 27. augustini toimub Tallinna erinevates etenduspaikades rahvusvaheline etenduskunstide festival SAAL Biennaal. Kokku mängitakse 14 performance-lavastust ning kokku antakse üle 34 etenduse. Anname väikese ülevaate Biennaalil toimuvast, mida soovitame kindlasti vaatama minna.

Vanemuine toob lavale Victor Hugo romaanil põhineva muusikali “Hüljatud”

Alain Boublil’i ja Claude-Michel Schönbergi muusikal HÜLJATUD esietendub 25. novembril Vanemuise teatris ja 8. detsembril 2017 Nordea Kontserdimajas.

Lavastus puuhaldjatest ja üksteise hoidmisest saab viipekeelse tõlke

NUKU teater kutsub koostöös MTÜ-ga Kultuur Aitab Hingata ja OÜ-ga Viipekeeletõlgid teatrisse kuulmispuudega lapsi vaatama etendust „Puuhaldjate lugu”.

 

21. mail kell 11 etenduv „Puuhaldjate lugu” on viipekeelse teatritõlkega, et nukulavastusest saaksid aru ka kurdid ja vaegkuuljad lapsed, kelle emakeel on eesti viipekeel. „Puuhaldjate lugu” kõneleb sõprusest, üksteise märkamisest ja hoidmisest läbi kahe väikese puuhaldja elu ja tegemiste. Lavastus sobib lastele vanuses 4–10.

 

Lavategevust lasteni viiva viipekeelse tõlke loovad ja esitavad laval viipekeeletõlgid Hele-Riin Karja ja Mari-Liis Ungerson.

 

Kuulmispuudega lastele on Eestis vähe meelelahutuslikke ja harivaid asutusi, mida külastada.  NUKU teatri lavastused on žanri poolest sellised, kus palju infot toimuva kohta saabki muude meelte abil kui kuulmine. Lavastused on visuaalselt põnevad ja haaravad, ent tegelaste verbaalsest teksti ei ole kuulmispuudega lastel seni olnud võimalik mõista.

 

 

Ettevõtmine saab võimalikuks projekti „Viipekeelne teatritõlge” raames. Projekti algatasid teatrihuvilised viipekeeletõlgid Hele-Riin Karja ja Mari-Liis Ungerson, kes soovivad tegeleda oma erialadele vastavalt viipekeelse teatritõlke arendamisega Eestis. Eelnevalt on toimunud viipekeelne etendus „Hõimud“ Draamateatris. Projekti toetab Eesti Kultuurkapital.

 

Etendusele on kohti 50 inimesele, lisainfo, abi ja broneerimine e-posti aadressil viljamaa.kristin@gmail.com või telefonil 581 44 253.


Piletid Piletilevist!