Sinu otsing ei andnud tulemust.
Laadimine...
Lae uuesti
Lavastuse „Kangelased” etendused viimast korda Tartu ja Tallinna publiku ees!

Kinoteatri uus isiklik rekord: Murru 422/2 jõuab 300. etenduseni

Kinoteatri loodud audiorännak endises Murru vanglas, mis põhineb sealviibinud vangide, valvurite, ametnike ja lähedaste mälestustel, jõuab 19. augustil rekordilise teetähiseni. Etendus algusega kell 19.00, mis kannab järjekorranumbrit 300, on ühtlasi viimane, mis vanglas mängitakse.

Kreenholmi manufaktuuris algasid lavastuse ''Kremli ööbikud'' peaproovid

Esmaspäeval algasid Kreenholmi Manufaktuuris Tartu Uue Teatri suvelavastuse “Kremli ööbikud” peaproovid. Lavastus esietendub 10. augustil. Kokku antakse 11 etendust, mis toovad Narva üle 20 000 inimese. Pileteid on saadaval veel kolmele lisaetendusele 20., 21. ja 22. augustil.

Muusikali ''Once'' piletimüük on alanud!

Ugala teatris esietendub 26. jaanuaril 2019 muusikal „Once“, mille toob lavale Taago Tubin, muusikajuhid on Peeter Konovalov ja Andre Maaker. Peaosades astuvad üles Priit Võigemast ja Laura Kalle.

Tänasest on müügil ''Säärane mulk ehk Sada vakka tangusoola'' lisaetendused

Teist suve mängitava õpetliku lustimängu „Säärane mulk ehk Sada vakka tangusoola“ piletid on tänaseks juba nii hästi müünud, et mängukavasse on lisatud kolm lisaetendust: 31. juulil, 1. ja 2. augustil, mis jäävad ka viimaseks võimaluseks lavastust näha. Kõik etendused toimuvad Koidula muuseumi aias.

Muusikali ''Hüljatud'' lisaetendused müügil

Alates tänasest on müügil piletid muusikali “Hüljatud” lisaetendustele 12. aprillil ja 10. mail kell 19 Vanemuise suures majas.

Kreenholmi saarel esietenduv suurlavastus “Kremli ööbikud” räägib Jaak Joala vastuolulisest saatusest

Augustis 2018 esietendub Narvas Kreenholmi manufaktuuri hoovil Tartu Uue Teatri suvelavastus “Kremli ööbikud”. Lavastus räägib NSV Liidu mürisevast muusikatööstusest ning selle särava tähe Jaak Joala vastuolulisest saatusest.

Avatakse värskelt renoveeritud Vanemuise suur maja

1967. aasta 9. detsembril avati Vanemuise suur maja, mis asendas 1906. aastal avatud ja 1944. aastal sõjas hävinenud hoonet. Tänavu tähistab teatrimaja esimest juubelit ning avab peale kaks suve kestnud renoveerimist taas uksed 30. septembril 2017.

Ülevaade SAAL Biennaal lavastustest

15. – 27. augustini toimub Tallinna erinevates etenduspaikades rahvusvaheline etenduskunstide festival SAAL Biennaal. Kokku mängitakse 14 performance-lavastust ning kokku antakse üle 34 etenduse. Anname väikese ülevaate Biennaalil toimuvast, mida soovitame kindlasti vaatama minna.

Vanemuine toob lavale Victor Hugo romaanil põhineva muusikali “Hüljatud”

Alain Boublil’i ja Claude-Michel Schönbergi muusikal HÜLJATUD esietendub 25. novembril Vanemuise teatris ja 8. detsembril 2017 Nordea Kontserdimajas.

Lavastuse „Kangelased” etendused viimast korda Tartu ja Tallinna publiku ees!


3. ja 4. novembril etendub viimast korda Tartus Vilde ja Vine lokaalis Peeter Volkonski ning teatri Must Kast trupi ühisloominguna valminud lavastus „Kangelased”. Hiljem on lavastust võimalik näha vaid 7., 8. ja 9. novembril Tallinnas Wabaduse kohvikus.


 

Kangelased“ on Peeter Volkonski lavastus Henry Griini kunstnikutööga, mida vürtsitavad Desert Queeni hevilood proletaarsete poeetide tekstidele ning oma ametit armastavate kokkade valmistatud kerge õhtueine. Lavastus küsib, kas vabas Eestis kasvanud inimene teabki enam, milline oli Nõukogude ajal kohustuslikuks muudetud Viktor Kingissepa elulugu? Aga kas okupatsiooni koledusi talunud inimene suudab nüüd, 25 aastat hiljem, inimlikustatud punakangelastele otsa vaadata? On ehk nendelt ajaloo prügikastist välja kaevatud tüüpidelt, kes sada aastat tagasi Oktoobrirevolutsioonile kaasa põlesid, midagi õppida ka meie vaba riigi suure tähtpäeva eel? Kes on Eesti kangelased siin ja täna?

Publikuga vestlevad Musta Kasti näitlejad Kaija M Kalvet, Liina Leinberg, Laura Niils, Mihkel Kallaste, Märt Koik ja Karl Edgar Tammi.

Tartus asuva Vilde pubi tagatoas, klassikalises „saksakambris“, väikekodanlik-biidermeierlikus õhkkonnas toimub rahvuslike ideaalide ning omariikluse reetmine. Publik istutatakse punaste laudlinadega kaetud laudade taha, iga laudkonna peale on üks noor näitleja, kes räägib oma kangelasest. See ei ole vabadussõja õppursõdur või noor grenader Sinimägedest. See on mõni loetletud puna-revolutsionääridest: Viktor Kingissepp, Hans Heidemann, Vilhelmine Klementi, Jaan Kreuks (koos vend Georgiga), Jaan Tomp, Hans Pöögelmann.” - Andrei Hvostov „Volk tegi seda jälle” (Eesti Ekspress, 16. november 2016)

 

Igale etendusele järgneb avatud vestlusring. Tartus juhivad publiku ja trupi kohtumisi 3. novembril Auli Auväärt ja Indrek Ude, 4. novembril aga Enriko Talvistu ja Merle Karusoo.

Tallinnas avaldavad 7. novembril teiste hulgas arvamust Keiu Virro ja Toomas Kiho, 8. novembril Marju Lauristin ja Rein Lang, 9. novembril Andrus Kivirähk ja Peeter Tammisto.