Sinu otsing ei andnud tulemust.
Laadimine...
Lae uuesti

Kinoteatri uus isiklik rekord: Murru 422/2 jõuab 300. etenduseni

Kinoteatri loodud audiorännak endises Murru vanglas, mis põhineb sealviibinud vangide, valvurite, ametnike ja lähedaste mälestustel, jõuab 19. augustil rekordilise teetähiseni. Etendus algusega kell 19.00, mis kannab järjekorranumbrit 300, on ühtlasi viimane, mis vanglas mängitakse.

Kreenholmi manufaktuuris algasid lavastuse ''Kremli ööbikud'' peaproovid

Esmaspäeval algasid Kreenholmi Manufaktuuris Tartu Uue Teatri suvelavastuse “Kremli ööbikud” peaproovid. Lavastus esietendub 10. augustil. Kokku antakse 11 etendust, mis toovad Narva üle 20 000 inimese. Pileteid on saadaval veel kolmele lisaetendusele 20., 21. ja 22. augustil.

Muusikali ''Once'' piletimüük on alanud!

Ugala teatris esietendub 26. jaanuaril 2019 muusikal „Once“, mille toob lavale Taago Tubin, muusikajuhid on Peeter Konovalov ja Andre Maaker. Peaosades astuvad üles Priit Võigemast ja Laura Kalle.

Tänasest on müügil ''Säärane mulk ehk Sada vakka tangusoola'' lisaetendused

Teist suve mängitava õpetliku lustimängu „Säärane mulk ehk Sada vakka tangusoola“ piletid on tänaseks juba nii hästi müünud, et mängukavasse on lisatud kolm lisaetendust: 31. juulil, 1. ja 2. augustil, mis jäävad ka viimaseks võimaluseks lavastust näha. Kõik etendused toimuvad Koidula muuseumi aias.

Muusikali ''Hüljatud'' lisaetendused müügil

Alates tänasest on müügil piletid muusikali “Hüljatud” lisaetendustele 12. aprillil ja 10. mail kell 19 Vanemuise suures majas.

Kreenholmi saarel esietenduv suurlavastus “Kremli ööbikud” räägib Jaak Joala vastuolulisest saatusest

Augustis 2018 esietendub Narvas Kreenholmi manufaktuuri hoovil Tartu Uue Teatri suvelavastus “Kremli ööbikud”. Lavastus räägib NSV Liidu mürisevast muusikatööstusest ning selle särava tähe Jaak Joala vastuolulisest saatusest.

Avatakse värskelt renoveeritud Vanemuise suur maja

1967. aasta 9. detsembril avati Vanemuise suur maja, mis asendas 1906. aastal avatud ja 1944. aastal sõjas hävinenud hoonet. Tänavu tähistab teatrimaja esimest juubelit ning avab peale kaks suve kestnud renoveerimist taas uksed 30. septembril 2017.

Ülevaade SAAL Biennaal lavastustest

15. – 27. augustini toimub Tallinna erinevates etenduspaikades rahvusvaheline etenduskunstide festival SAAL Biennaal. Kokku mängitakse 14 performance-lavastust ning kokku antakse üle 34 etenduse. Anname väikese ülevaate Biennaalil toimuvast, mida soovitame kindlasti vaatama minna.

Vanemuine toob lavale Victor Hugo romaanil põhineva muusikali “Hüljatud”

Alain Boublil’i ja Claude-Michel Schönbergi muusikal HÜLJATUD esietendub 25. novembril Vanemuise teatris ja 8. detsembril 2017 Nordea Kontserdimajas.

Marat Bašarov etenduses "Teil on naist vaja, härra!"

11. detsembril etendub Nokia kontserdimajas N. Nekrassovi „Sügisigavus“ ainetel lavastatud  komöödia Marat Bašaroviga peaosas. „Teil on naist vaja, härra!“ on pööraselt naljakas ning stiilipuhas etendus vene inimese maadlusest igavusega.

Süžeed ümber jutustada pole mõtet. Pigem tasuks ikka ise vaatama minna. Kui aga paar lühivihjet anda, siis „Issake küll! Mida ometi teha? Kuidas öö mööda saata? Võtaks ehk sara alt mära?“.  Kogu etendus keerlebki nendele küsimustele vastust otsides. Härral on igav, härra ei taha magada ise ega lase seda teha ka teenijatel. Need on tal aga nagu teenijarahvas ikka. Mis ka härrat ei lohutaks, kui vaid piitsa järele ei küünitaks, sest armastavad nad teda kõigest hoolimata ning mängivad mängu kaasa.
 
Sa kujutle vaid: väljas paugub pakane, valitseb kottpimedus. Lähima häärberini jääb õige mitu versta. Ees on ootamas lõputuna tunduv talveöö, und aga ei tule ega tule. Nukker värk, on ju?  Marat Bašarovi mängitud kangelast mõisahärra Lasukovi piinab tappev igavus. Hing karjub mustlaste, nendega saabuva laulu ja karu, kihutava troika ja peadpööritavate lõbustuste järele, teenijarahvas ent toimetab viimseni väljalihvitud sisseharjunud igapäevarutiinis.
 
Etendusse on kaasatud oma ala tõelised meistrid, kes mängivad nõnda, et neid tahaks aina uuesti ja uuesti näha. Peale Marat Bašarovi löövad etenduses kaasa näitlejad Dmitri Muhamadejev, Igor Bušmeljov, Anželika Kaširina, Andrei Batuhanov, Jelena Toršina, Andrei Purtšinski.
 
Etenduse käigus hakkab vaajata mõistma, et tema ees ei rullu lahti mitte ainult veiderduste, tantsu- ja muusikanumbrite kirev kaleidoskoop. Lavastuses kasutatakse kontrasti põhimõtet – lõbu ja lusti taustal pannakse meid mõtlema vägagi tõsiste asjade üle.