Sinu otsing ei andnud tulemust.
Laadimine...
Lae uuesti

Ugala lavastus 'Etturid' kolib suveks Kukenoosi küüni Albusse

Ugala teatri ajalooline metsavennadraama “Etturid” kolib suveks autentsesse keskkonda ning jõuab juba sel neljapäeval publiku ette Järvamaal Vargamäe lähistel Kukenoosi küünis Albus.

NUKUs algasid uue hooaja uuslavastuste proovid

NUKU teatri uue hooaja alguses jõuavad lavale kaks eriilmelist, kirjandusklassikal põhinevat, elu- ja mängurõõmsat uuslavastust. Otfried Preussleri „Röövel Hotzenplotz” vanusele alates 7. eluaastast alustas proove Mirko Rajase lavastajakäe all ning William Shakespeare’i „Tõrksa taltsutuse” noortele ja täiskasvanutele toob lavale külalisena Merja Pöyhönen Soomest.

7.06 esietendus Rakvere teatri suvelvastusena Ludvig Holbergi komöödia 'Miks Jeppe joob?'

Näidendi on lavale seadnud Hendrik Toompere, lavastuse kunstnik on Pille Jänes, nimiosas Eduard Salmistu. Osades veel Anneli Rahkema Jeppe naise Nillena, Peeter Rästas kingsepp Jacobina; Sulev Teppart, Margus Grosnõi, Imre Õunapuu ja Lisete Laisaar mõisarahvana.

Hittmuusikal 'West Side Story' esmakordselt Eestis laval kahes keeles

Täna, 24. mail esietendub Estonia teatri laval kultusmuusikal „West Side Story“, mida on rahvusooperis esmakordselt Eestis võimalik vaadata ja kuulata nii eesti kui ka inglise keeles. Leonard Bernsteini tähtteose seab lavale Eesti publikule tuttav Georg Malvius. 

Endla Teatris esietendub komöödia 'Windsori lõbusad naised'

Laupäeval, 4. mail esietendub Endla Teatri Suures saalis William Shakespeare’i maailmakuulus komöödia „Windsori lõbusad naised“, mille lavastaja on Ingomar Vihmar ja kunstnik Jaanus Vahtra. Lavastus viib publiku väiksesse Windsori linnakesse ning räägib loo abielust, rikkusest, armukadedusest ja valedest.

Estonia teatri lavale jõuab aegumatu armastuslugu 'Romeo ja Julia'

Täna, 29. märtsil, algusega 19:00 esietendub Estonia teatris Sergei Prokofjevi ballett „Romeo ja Julia", mille on lavale seadnud Eesti Rahvusballeti juht Toomas Edur. Lavastuse kostüümid ja dekoratsioonid on loonud Iir Hermeliin. Esietendusel tantsivad nimiosades Alena Shkatula ja Philip Hedges, dirigeerib Kaspar Mänd.

Vaba Lava 2019/2020 ja 2020/2021 hooaegade kuraatoriprogrammi Eesti-sisesele ideekonkursile laekus 21 taotlust

Vaba Lava kuraator 2019/2020 ja 2020/2021 hooaegadel on leedu näitekirjanik Marius Ivaškevičius. Jägmise kahe hooaja kuraatoriprogrammi teemaks on “Murranguaja inimesed”. 

Muusikali ''Hüljatud'' lisaetendused müügil

Alates tänasest on müügil piletid muusikali “Hüljatud” lisaetendustele 12. aprillil ja 10. mail kell 19 Vanemuise suures majas.

Kreenholmi saarel esietenduv suurlavastus “Kremli ööbikud” räägib Jaak Joala vastuolulisest saatusest

Augustis 2018 esietendub Narvas Kreenholmi manufaktuuri hoovil Tartu Uue Teatri suvelavastus “Kremli ööbikud”. Lavastus räägib NSV Liidu mürisevast muusikatööstusest ning selle särava tähe Jaak Joala vastuolulisest saatusest.

Avatakse värskelt renoveeritud Vanemuise suur maja

1967. aasta 9. detsembril avati Vanemuise suur maja, mis asendas 1906. aastal avatud ja 1944. aastal sõjas hävinenud hoonet. Tänavu tähistab teatrimaja esimest juubelit ning avab peale kaks suve kestnud renoveerimist taas uksed 30. septembril 2017.

Ülevaade SAAL Biennaal lavastustest

15. – 27. augustini toimub Tallinna erinevates etenduspaikades rahvusvaheline etenduskunstide festival SAAL Biennaal. Kokku mängitakse 14 performance-lavastust ning kokku antakse üle 34 etenduse. Anname väikese ülevaate Biennaalil toimuvast, mida soovitame kindlasti vaatama minna.

Vanemuine toob lavale Victor Hugo romaanil põhineva muusikali “Hüljatud”

Alain Boublil’i ja Claude-Michel Schönbergi muusikal HÜLJATUD esietendub 25. novembril Vanemuise teatris ja 8. detsembril 2017 Nordea Kontserdimajas.

'Momo' muutub ajas aina olulisemaks

NUKU teatris esietendub 14. aprillil Mait Jooritsa lavastatud „Momo”, mis põhineb Michael Ende samanimelisel muinasjutt-romaanil.

„Momo ehk Kummaline lugu ajavarastest ja lapsest, kes inimestele varastatud aja tagasi tõi ilmus Saksamaal 1973. aastal, kuid lavastaja sõnul on teose teemad, nagu aja mõistmine ja aja pühendamine oma lähedastele, muutunud aastatega ainult aktuaalsemaks.

Mait Joorits luges Ende eesti keeles 1994. aastal ilmunud teost esimest korda põhikoolieas. „Ma mäletan kõige rohkem ilusat nukrat atmosfääri. Ja Reti Saksa illustratsioone, mis mulle tohutult meeldisid,” meenutab ta. „Ma usun, et „Momo” pakub üha kiirenevale ja võõranduvale ühiskonnale vaikset vastukaalu.”

Michael Ende romaanis tegutsevad hallid härrad, kes teevad inimestele ettepaneku aega kokku hoidma hakata ja kokkuhoitud aeg Ajahoiukassasse intresse koguma panna. Kui algul tundubki, et elatakse tõhusamat elu, siis peagi muutuvad inimesed üha õnnetumaks, nende vaba vaim ja rõõmus meel känguvad. Momo on väike tüdruk, kellel on erakordne võime kuulata inimesi nii, et nood leiavad oma muredele lahendused. Oma vaikse vaimujõuga suudab ta viimaks hakata vastu ka ajavaraste tegevusele.

„Romaanis sõnastab autor kujundlikult ja leidlikult aja iseärasusi ja paradokse ning sunnib  meid samas värske ja kriitilise pilguga vaatama kuulsat turumajanduslikku juhtlauset Time is money. Näeme ilmekalt ja lastepäraselt, milline varandus ja kapital on individuaalne aeg ja sellel põhinevad inimsuhted,” kirjutas kirjanduskriitik Aivar Kull arvustuses 1994. aastal ilmunud eestikeelsele tõlkele.

Michael Ende kirjutab oma romaanis: „On üks suur ja ometi üsna igapäevane saladus. See saladus on aeg. Aja mõõtmiseks on kalendrid ja kellad, aga need ei tähenda midagi, sest igaüks teab, et üksainus tund võib tunduda nagu igavik, vahel võib see aga hetkena mööduda – olenevalt sellest, mida sel tunnil läbi elatakse. Sest aeg on elu. Ja elu elab südames.”

Lavastus on kahes vaatuses ja sobib kõigile alates 7. eluaastast. Esietendus on 14. aprillil kl 15 NUKU teatri Ferdinandi saalis. 

Mängivad Doris Tislar (nimiosas), Mihkel VendelAndres RoosilehtLeino ReiLee TreiTiina TõnisGetter MeresmaaKarl Sakrits ja Risto Vaidla.

Autor Michael Ende, tõlkija Helgi Loik, dramatiseerija Priit Põldma, lavastaja Mait Joorits, kunstnik Kristel Maamägi, helilooja Aleksandr Žedeljov (Vene teater), videokunstnik Taavi „Miisu” Varm, valguskunstnik Rene Liivamägi, koreograaf Brite Vilgo, eriefektide konsultant Meelis Kubo.

NUKU teater on teater noorele vaatajatele, pakkudes lavastusi väikelastest noorukiteni, aga ka täiskasvanud publikule. Teatri juurde kuuluvad nukuteatrikunsti muuseum ning rahvusvaheline nuku- ja visuaalteatrifestival NuQ Treff.