Sinu otsing ei andnud tulemust.
Laadimine...
Lae uuesti

Endla Teatri 2018. aasta vaadatuim lavastus on teist aastat järjest “Mitte praegu, kallis!”

2018. aasta jooksul andis Endla Teater 322 etendust, mida külastati 76 887 korda. Lisaks sellele käidi Teatrikinos, Jazzklubis ja Teatrigaleriis ning vaadati Endla kaasprodutseeritud tantsulavastusi „Sisesosinad“ ja „Prime Mover“. Korraldasime ka 62 teatribussireisi erinevatele Eesti teatrite etendustele, millest võttis osa umbes 3100 inimest.

Sadamateatris esietendub draama 'Julm mõrvar Hasse Karlsson paljastab tõe naise kohta, kes külmus surnuks raudteesillal'

Sel laupäeval, 19. jaanuaril kell 19 esietendub Tartus Sadamateatris Henning Mankelli draama “Julm mõrvar Hasse Karlsson paljastab tõe naise kohta, kes külmus surnuks raudteesillal”, mille on lavastanud Tanel Jonas.

Tartu Uus Teater otsib lavastusprojekti ILUSAD INIMESED jaoks intervjueeritavaid

Lavastus räägib ilust. Nii sellest, mida me ilusaks peame kui ka selleks, mida me ilusaks ei pea. Miks on välimus meie ühiskonnas nii oluline, mida selle abil saavutab ja mida see meiega teeb?

Avangardne etenduskunst mängib lasteteatriga 

NUKU teatris esietendub 20. jaanuaril uuslavastus „Ikaaria mängud”, kus astuvad üles avangardse etenduskunstnikuna tuntud Kaja Kann ning nukunäitleja ja -lavastaja Helle Laas, kes tähistab selle rolliga oma 50 aasta lavajuubelit Nukuteatris. 

Vanemuine toob sel suvel välja setude kogukonnaloo 'Kirvetüü'

Vanemuise 2019. aasta suvelavastus on taaskord setukeelne lugu, mis leiab aset 90ndate Eestis. Ott Kiluski kirjutatud ja näidendivõistlusel preemia võitnud “Kirvetüüd” hakkab lavastama Ain Mäeots, kunstnik on Iir Hermeliin.

Detsembrikuus toimetavad Ugala teatri laval pingviinid, tuvist rääkimata

Jõulukuul, 10. detsembril esietendub Ugala teatris muusikaline koguperelavastus „Kohtume kell 8 Noa laeval“. Publik saab osa kolme pingviinist sõbra lumistest seiklustest Antarktikas.

Endla Teater toob välja Jarek Kasari muusikali ''Oliver Twist''

Tänasest on müügil Endla Teatri uhiuue muusikali „Oliver Twist“ piletid. 9. märtsil esietenduva „Oliver Twisti“ lavastaja ja dramatiseerija on Peep Maasik, helilooja Jarek Kasar ning laulusõnade autorid Jarek Kasar ja Olavi Ruitlane.

28. novembril esietendub VAT Teatris Lauri Saatpalu monolavastus 'Südame sosin'

Ideaalses maailmas on inimesel südametunnistus, südamehääl ja südameasjad. Süda avatakse vähestele, sest süda peidab endas inimhinge suurimaid saladusi. Süda on inimesele eluliselt vajalik.

Suvelavastuse 'Säärane mulk ehk Sada vakka tangusoola' 2019. aasta piletid nüüd müügil

Koidula aias etenduvat õpetlikku lustimängu mängitakse kolmandat ja sedakorda ka viimast suve. Ja kui eelnevad aastad on meile midagi õpetanud, siis seda, et huvilistel maksab piletite hankimisega kiirustada.

Ugalas esietendub Luule Komissarovile ja Peeter Jürgensile pühendatud 'Meistrite liiga'

Ugalas jõuab sel laupäeval, 17. novembril publiku ette eluline komöödia „Meistrite liiga“, mille hinnatud näitekirjanik Urmas Lennuk kirjutas just peaosatäitjatele, Ugala teatri vanameistritele Luule Komissarovile ja Peeter Jürgensile. Lisaks neile astuvad lavale Vallo Kirs, Triinu Meriste, Jaana Kena ning külalisena teeb kaasa Elina Reinold.

Ugalas esietenduv tavapäratu armastuslugu laseb näitlejatel särada

Ugala teatri 99. hooaja teise uuslavastusena jõuab laupäeval, 6. oktoobril publiku ette briti näitekirjaniku Nick Payne’i auhinnatud draama „Tähtede seis“, mille keskmes on kahe inimese, Marianne ja Rolandi, suhete-tulevärk.

Tänasest on müügil ''Säärane mulk ehk Sada vakka tangusoola'' lisaetendused

Teist suve mängitava õpetliku lustimängu „Säärane mulk ehk Sada vakka tangusoola“ piletid on tänaseks juba nii hästi müünud, et mängukavasse on lisatud kolm lisaetendust: 31. juulil, 1. ja 2. augustil, mis jäävad ka viimaseks võimaluseks lavastust näha. Kõik etendused toimuvad Koidula muuseumi aias.

Muusikali ''Hüljatud'' lisaetendused müügil

Alates tänasest on müügil piletid muusikali “Hüljatud” lisaetendustele 12. aprillil ja 10. mail kell 19 Vanemuise suures majas.

Kreenholmi saarel esietenduv suurlavastus “Kremli ööbikud” räägib Jaak Joala vastuolulisest saatusest

Augustis 2018 esietendub Narvas Kreenholmi manufaktuuri hoovil Tartu Uue Teatri suvelavastus “Kremli ööbikud”. Lavastus räägib NSV Liidu mürisevast muusikatööstusest ning selle särava tähe Jaak Joala vastuolulisest saatusest.

Avatakse värskelt renoveeritud Vanemuise suur maja

1967. aasta 9. detsembril avati Vanemuise suur maja, mis asendas 1906. aastal avatud ja 1944. aastal sõjas hävinenud hoonet. Tänavu tähistab teatrimaja esimest juubelit ning avab peale kaks suve kestnud renoveerimist taas uksed 30. septembril 2017.

Ülevaade SAAL Biennaal lavastustest

15. – 27. augustini toimub Tallinna erinevates etenduspaikades rahvusvaheline etenduskunstide festival SAAL Biennaal. Kokku mängitakse 14 performance-lavastust ning kokku antakse üle 34 etenduse. Anname väikese ülevaate Biennaalil toimuvast, mida soovitame kindlasti vaatama minna.

Vanemuine toob lavale Victor Hugo romaanil põhineva muusikali “Hüljatud”

Alain Boublil’i ja Claude-Michel Schönbergi muusikal HÜLJATUD esietendub 25. novembril Vanemuise teatris ja 8. detsembril 2017 Nordea Kontserdimajas.

Must Kast tähistab neljandat sünnipäeva Märtsidionüüsiaga Genialistide Klubis

Täna, teatripäeval, 27. märtsil, tähistab Tartus tegutsev teater Must Kast oma neljandat sünnipäeva. Sel puhul ootavad mustkastlased terve nädala jooksul kõiki osa saama Märtsidionüüsiast: pidustusi täis programmist Genialistide Klubis.27. märtsil, ametlikul sünnipäeval, avatakse Musta Kasti lühikest, kuid sisukat tegevusaega tutvustav mininäitus. Samuti on võimalik jälgida suurelt ekraanilt ülekannet Nukuteatris toimuvast teatriauhindade galast ning nautida suupisteid ja sünnipäevatorti, mille on valmistanud Musta Kasti hea sõber Göök. Traditsiooniliselt jagab Must Kast oma sünnipäeval ise kingitusi: keegi aasta jooksul silma jäänud teatrikülastajatest saab seegi kord endale eluaegse Musta Kasti vabapääsme. Varasemalt on selle auhinna saanud vanaisa Mati, Margit Tamm ja Valle-Sten Maiste. Meeleolumuusikat mängib Musta Kasti näitleja Karl Edgar Tammi.
Uksed on publikule avatud alates 18.30, ülekanne algab kell 19.00. Sündmus on kõigile tasuta ning näitus jääb Genialistide Klubi ruumides avatuks kuni Märtsidionüüsia lõpuni 1. aprillini.

28. märtsil vallutavad teatriliikmed aga oma kodubaari Möku ning terve päeva jooksul võib leti tagant leida vaid teatri loomingulisi ja administratiivseid töötajaid.

30. ja 31. märtsil on võimalus näha Kaija M Kalveti helget maailmalõpulavastust „Prohvet“. Laval möllavad ahvid ning inimesed, luues groteskse ning poeetilise maailma, kus lahatakse inimese ja looduse suhteid. Pärast etendusi toimuvad ka vestlusringid: külalisteks Siim Kuresoo Eestimaa Looduse Fondist, Kaido Kama ja teised looduse- ja kultuurisõbrad. Piletid saadaval Piletilevis, Musta Kasti kodulehel ja vabade kohtade olemasolul tund enne algust kohapeal.

31. märtsi etendusele järgnevad suuremad sünnipäevapidustused: osa on võimalik saada mälumängust, väikestest etteastetest ning muusikalistest ülesastumistest: kell 22.30 esitleb Eneseimetlejate Klubi uut plaati „Mees, kes peatas rongi“; südaööl on võimalus jalga keerutada juba traditsiooniks saanud sünnipäevakülalise Tartu Levimuusika Orkestri saatel ning esimese aprilli esimesel tunnil alustavad mõlemal korrusel vinüülide ja CD-plaatidega varustatult Inner Space Disco DJ-d. Peo pilet maksab 5 EUR, etenduse piletiga 3 EUR. Pileteid peole saab soetada kohapeal.

27. ja 31. märtsil kutsub Must Kast kõiki üles riietuma (endale sobivalt) pidulikult mustvalgesse!