Sinu otsing ei andnud tulemust.
Laadimine...
Lae uuesti

Eesti-Läti kaasproduktsiooni ''The First to Leave'' esietendus 15.02.2018 Riias

Kingitusena Eesti 100. juubeli puhul toimub 15-18. veebruarini Riias eesti kaasaegsete etenduskunstide festival LATEST mida korraldab Läti Uue Teatri Instituut koostöös Kanuti Gildi SAALiga. Festivali keskne sündmus on eesti ja läti kunstnike ühistööna esietenduv lavastus “The First to Leave”. Läti Uue Teatri ja Kanuti Gildi SAALi kaasproduktsioonina valmiv lavastus esietendub 15. veebruaril ning järgmised etendused toimuvad 17 ja 18 veebruaril Eduarda Smiļģa teatri muuseumis Riias.

Tartu Uus Teater ootab armastuskirju

Tartu Uus Teater otsib saabuva lavastuse ettevalmistamiseks vanu ja tänapäevaseid armastuskirju. Oodatud on kõik kirjad eelmise sajandi algusest kuni praeguse hetkeni. Sobivad alleshoitud armastuskirjad, postkaardid, luuletused aga ka tekstisõnumid ja e-kirjad.

NUKU teatris esietendub lavastus väikelapse kasvamisest

25. veebruaril esietendub NUKU teatris väikelastele mõeldud lavastus „Päris mäng”, mille autor ja lavastaja on NUKU teatriga sügisel liitunud Leino Rei. „Päris mängu” peategelane on poisipõnn, kelle noored vanemad viivad hoida vanaisale, puutöökotta. Ootamatu olukord kõigile, aga kui vanaisa kord oma mängumootori käima saab, võib kõike juhtuda! Tema puutöökojas ärkavad ellu puuhaamer, liigendjoonlaud, vinkel, höövel ja kõiksugu muud tööriistad. Need õpetavad lapsele, kuidas pöörata, roomata, seista ja astuda.

Vanemuine toob lavale muusikali ''Sweeney Todd''

Stephen Sondheimi muusikal “Sweeney Todd” esietendub Vanemuise suures 2. juunil 2018. Muusikali lavastab Tanel Jonas.

Narva Kreenholmi Manufaktuuris esietendub lavastus ''Oomen''

Narva Kreenholmi Manufaktuuris retkeldakse kummituslikus töölismanifestatsioonis. Sel kevadel, suurvete ajal, Kreenholmi saarel asuval alal rändab publik tööliste sissekäidud radu pidi Kreenholmi Manufaktuuri hoonetesse.

Ugalas võtavad võimust lillelapsed

EV 100 teatrisari „Sajandi lugu“ jõuab aina lähemale kaasajale. Veebruarikuu on pühendatud aastakümnele 1970–1980. Laupäeval, 3. veebruaril esietendub Ugala ja R.A.A.A.M-i koostöölavastus „Hipide revolutsioon”, mis võtab käsile 1970-ndad ja hipikultuuri. Venemaalt pärit lavastusmeeskonna on kokku pannud R.A.A.A.M-i eestvedaja Märt Meos, mängivad Ugala näitlejad.

Rahvusooperi tähtsündmusi veebruaris

Kanuti Gildi SAALis esietendub Mart Kangro, Juhan Ulfsaki ja Eero Epneri lavastus ''WORKSHOP''

20. veebruaril esietendub Kanuti Gildi SAALis Mart Kangro, Juhan Ulfsaki ja Eero Epneri lavastus “WORKSHOP”. See on lavastus õppimisest ja õpetamisest, kus laval on Ulfsak, Kangro ja Epner ise. Lavastust saab Kanuti Gildi SAALis näha veebruaris, märtsis ja aprillis kokku seitsmel korral.

Endla Teatris esietendub Madis Kalmeti lavastus ''Itk''

Ühe pere kolme põlvkonna naised – töötuks jäänud ja abikaasa tähelepanu kaotanud ema, igapäeva igavusest tüdinenud ja paremast elust unistav tütar, lotovõitu planeeriv ja surnud abikaasaga mõtteid jagav vanaema. Monoloogide intiimsuses avanevad nende naiste lood, kolm versiooni eludest, mida ühendavad inimese igipõline üksindus, poolpime kass Tiitus ja teadmine, et me kõik unistame ja tahame saada õnnelikuks, aga õnnestub see vaid vähestel. Nii nagu elu isegi, on „Itku“ naiste lood valus-helged ja naljakadki.

VAT Teatri teises pooles tuleb kolm esietendust

VAT Teater üllatab hooaja teisel poolel kolme uuslavastsuega: "Kas kalad magavad"; "#kaotamindära" ning Tanel Saare lavastus, mis on inspireeritud filmist "Blow-up".

Vanemuine annab seitse muusikalikontserti ''Memory''

Juba neljateistkümnendat aastat tuuritavad säravad muusikaliartistid ja Vanemuise sümfooniaorkester mööda Eestit. Traditsiooniliselt toimuvad „Memory“ kontserdid nii Tartus, Pärnus, Tallinnas, Jõhvis kui Paides. Sel aastal 11. – 25. jaanuarini kokku seitse korda.

Kanuti Gildi SAALis esietendub Ruslan Stepanovi tantsulavastus ''Невесомость''

Ruslan Stepanov, kes on olnud pikemat aega tegev tantsija ja koreograafina nii Eestis kui Saksamaal, on viimaks jõudnud oma esimese sooloni. Tema 13. jaanuaril Kanuti Gildi SAALis esietenduv tantsulavastus kannab pealkirja “Невесомость” - kaaluta ehk selline mõtete kaaluta seisund, mis võib tekkida hetkel, mil kogeme igavust.

Muusikali ''Hüljatud'' lisaetendused müügil

Alates tänasest on müügil piletid muusikali “Hüljatud” lisaetendustele 12. aprillil ja 10. mail kell 19 Vanemuise suures majas.

Kreenholmi saarel esietenduv suurlavastus “Kremli ööbikud” räägib Jaak Joala vastuolulisest saatusest

Augustis 2018 esietendub Narvas Kreenholmi manufaktuuri hoovil Tartu Uue Teatri suvelavastus “Kremli ööbikud”. Lavastus räägib NSV Liidu mürisevast muusikatööstusest ning selle särava tähe Jaak Joala vastuolulisest saatusest.

Avatakse värskelt renoveeritud Vanemuise suur maja

1967. aasta 9. detsembril avati Vanemuise suur maja, mis asendas 1906. aastal avatud ja 1944. aastal sõjas hävinenud hoonet. Tänavu tähistab teatrimaja esimest juubelit ning avab peale kaks suve kestnud renoveerimist taas uksed 30. septembril 2017.

Vanemuise teatri ja STLi koostööprojekti EV100 teatrisarjas „Sajandi lugu“ ühendab veebiplatvorm Rändomoonium

Vanemuise teatri ja Sõltumatu Tantsu Lava koostööprojektile “Rännakud” EV100 teatrisarjas “Sajandi lugu” on avatud veebiplatvorm Rändomoonium, mis seob lavastusi ühises teekonnas keele ja kodumaa mõtteruumis.

Tartu Uus Teater kuulutas välja ühisrahastuskampaania teatrikeskuse loomiseks

Tartu Uus Teater avas eile keset Magasini tänavat toimunud pika laua peoga oma 10. hooaja ja kuulutas välja ühisrahastuse kampaania, mille toel on eesmärgiks osta välja Lai 37 teatrihoone, milles nad hetkel rentnikuna tegutsevad. Lisaks teatrihoone välja ostmisele on plaanis luua selle maja ümber etenduskunstide keskus ehk teatrikeskus.

Ülevaade SAAL Biennaal lavastustest

15. – 27. augustini toimub Tallinna erinevates etenduspaikades rahvusvaheline etenduskunstide festival SAAL Biennaal. Kokku mängitakse 14 performance-lavastust ning kokku antakse üle 34 etenduse. Anname väikese ülevaate Biennaalil toimuvast, mida soovitame kindlasti vaatama minna.

Muusikali “Mamma Mia!” uus hooaeg nüüd müügil!

Alates tänasest on müügil muusikali “Mamma Mia!” uue hooaja etenduste piletid. Etendused toimuvad Tartus alates 30. septembrist, külalisetendused Tallinnas Nordea Kontserdimajas – 11. ja 12. novembril, 6. ja 7. jaanuaril, 7. ja 8. aprillil.

Vanemuine toob lavale Victor Hugo romaanil põhineva muusikali “Hüljatud”

Alain Boublil’i ja Claude-Michel Schönbergi muusikal HÜLJATUD esietendub 25. novembril Vanemuise teatris ja 8. detsembril 2017 Nordea Kontserdimajas.

Nargenfestivali 2013 avavad Ain Anger ja ERSO


Kuu aja pärast saab avalöögi tänavuse suve kõige pikem festival: neli kuud kestval Nargenfestivalil näeb ja kuuleb publik Eesti ja muu ilma loomingut tippsolistide ja -kollektiivide ettekandes.
 

Peetakse eestirootsi laulupidu ja Naissaarel avatakse kultuurikeskus Hellerella aed päris uue ja oma, Naissaare muinasjutuga. Juba mitmendat aastat sünnib Nargenfestivalil ka uus ooper, tänavu on selleks leiutajast Bernhard Schmidtist kõnelev ooper "Valgustatud pimedusejünger".
 
“Ja nagu kõlas üleskutse meie esimesel Nargenfestivalil, kutsume ka nüüd: tänavad on auklikud, sõitke mööda merd!” kutsus Nargenfestivali algataja, Tõnu Kaljuste huvilisi muusikasuvest osa saama.
 
Juuni
Nargenfestival jaotub neljale suvisele kuule. “Alustame koos ERSOga 7. juunil Estonia kontserdisaalis suure sümfooniakontserdiga, kus solistiks on ooperimaailma üks tippe, Eesti bass Ain Anger ja kõlab Tõnu Kõrvitsa looming,” avaldas Nargenfestivali algataja, dirigent Tõnu Kaljuste.
Traditsioonilised Kreegi päevad Haapsalus käsitlevad seekord eestirootsi kultuuri. “Esitame Kreegi eestirootsi loomingut, Sofia Joonsi eestvedamisel taaselustame 80 aastat tagasi Kreegi organiseeritud eestirootsi laulupeo ning Haapsalus saab kuulda rootsi tuntuimat pärimuslauljat Lena Willemarki, kes muu hulgas esitab ka Tõnu Kõrvitsa uue teose „Laulud Lenale“, kõneles Kaljuste. “
Eestirootsi kultuuriruumi suursündmust korraldab Rootsi vähemusrahvuse kultuurinõukogu koostöös Rannarootsimuuseumi ja Nargenfestivaliga.
 
Juuli
Suvesüda toob publiku aga Nargenfestivali südamesse – Naissaarele.“Naissaare Lõunakülas alustasin ehitamistega kümme aastat tagasi. Majale, kuurile, Omari küünile ja artistide majadele lisaks valmis sellel kevadel publiku aed Hellerella, kus on seinad näitusteks, aasake sklptuuridele ja suur terrass publikule. Nüüd on kultuurikeskus valmis,” nentis Kaljuste.
Kontsertidele lisaks saab kultuurisaarel vaadata ka unikaalseid näitusi. “Näha saab Raivo Heina fotosid, mis on tehtud Bernhard Schmidti teleskoobiga. Marko Matvere kontserdi päeval saab kaeda tema joonistusi maailmareisist ning Rannarahva muuseumi etenduse päeval ekspositsiooni Naissaare naistest,” kergitas Kaljuste saare kultuurikeskuse plaanidelt katet. Festivali koostööpartneriks Naissaarel on Viimsi Rannarahva muuseum.
Koos Eesti Looduskaitse Seltsi ja Looduse Omnibussiga on plaanis Hellerellas üles riputada „Looduse aasta foto 2013“ parimad tööd ja sel moel hundiaastat tähistada.
“Sergei Prokofjevi muusikale saab loodud uus muinasjutt – "Naissaare Petka ja hunt" –, mille paneb kirja ja esitab Vladislav Koržets. Kas hunt väikese või suure tähega, selgub juulis, aga päev enne muinasjuttu esineb Koržets koos Riho Sibulaga,” rääkis Kaljuste. Nädalalõpud lõpetatakse Nargenil Marko Matvere virtuaalse ühemehe-show’ga reisist ümber maailma.
 
August
August on pühendatud Naissaare kuulsaimale nimele – leiutajale ja teadlasele Bernhard Schmidtile. “Olen tähele pannud, et aeg-ajalt vaidlevad mõned inimesed selle üle, kes on kuulsaim eestlane. Soovin neisse aruteludesse tuua veel ühe nime: Bernhard Schmidt! See on mees, kes leiutas nn koomavaba teleskoobi, tehes võimalikuks suurte peegelteleskoopide tekke,” tutvustas Kaljuste Naissaarega seotud kuulsat nime.
“Nargenfestival tutvustab teda uue ooperi "Valgustatud pimedusejünger" kaudu, mille helilooja on Hollandis töötav inglane Dominy Clements ning solistid Hollandis õppivad Maria Valdmaa ja Endrik Üksvärav, orkestriks hollandi flöödioktett BlowUp! ja lavastajaks itaallane Giuseppe Frigeni,” tutvustas Kaljuste. Naissaarel sündinud mehe lugu tuleb ettekandele mereäärses Noblessneri valukojas, mis on otse kena sadama kõrval.
 
September
Festivalisuvi saab lõppakordi Arvo Pärdi muusikaga Tallinna erinevates kirikutes.“Aastakümnete jooksul üks olulisemaid Pärdi muusika ettekandjaid kogu maailmas, Hilliard Ensemble, on teatanud, et hooaeg 2013/2014 jääb nende jaoks viimaseks, aga nad alustavad seda Tallinnas koos eesti muusikutega,” rääkis Kaljuste. Nargenfestival lõpeb Arvo Pärdi sünnipäeval, 11. septembril.
 
Festivali purjed heiskab juba kaheksandat hooaega Aasta kultuurisõber 2011 – Nordea pank! 
Nargenfestivali üritused on EV95 programmis.