Sinu otsing ei andnud tulemust.
Laadimine...
Lae uuesti

Algas NUKU teatri publiku lemmiklavastuse valimine

Iga teatrihooaja lõpus saab NUKU teatri publik valida oma lemmiklavastuse uute lavastuste seast. Hääletus toimub 7.-20. maini. Puhas Kuld ehk publiku lemmik-uuslavastuse auhind selgub 21. mail. Lisaks veebihääletusele saab hääletusankeedi täita NUKU teatri kassas ja kohvikus.

NUKU teatris esietendub lavastus pimedusest ja öös olemisest

Pimeduses peituvast üllatavast ja imelisest kõnelev füüsiline ja mänguline lavastus inspireerib nii väikelast kui ka täiskasvanut. Mängu oluliseks osaks on erinevas mõõdus pappkastid. Publikul on võimalik samastuda tegelastega, kes kogevad sama tunnet, mida nii mõnigi meist on tundnud pimeduses, öösel üksi olles või tundmatu ees julgust kogudes. Loo autor ja dramaturg Andri Luup (Theatrum) on kirjutanud lavastusele meeleolu loovad unejututekstid, mida näitlejad loo käigus jutustavad ja lahti mängivad.

Endlas esietendub romantiline komöödia ''Tantsutund''

„See on kahe inimese üksildusest väljakasvamise lugu, mida ilmestab soe ja peen huumor. Tõeliselt liigutav inimesi väärtustav tekst, mis läheb hinge,“ räägib lavastaja Enn Keerd

Rahvusooper Estonia alustas sügisel algava 113. hooaja piletimüüki.

Teatri 2018/2019 hooaeg algab 14. augustil Jerry Bocki menumuusikali "Viiuldaja katusel" etendustega. Traditsiooniline "Vana Tallinn Gala" toob rahvusooperi solistid, koori ja orkestri koos mitmete tuntud külalissolistidega 24. augustil Tartu ja 25. augustil Tallinna publiku ette.

Sel suvel etendub August Gailiti romaanil põhinev romantiline värskeõhulavastus ''Toomas Nipernaadi''

Vaieldamatult ühele tähtsamale romaanile eesti kultuuriloos on dramatiseeringu valmistanud Ott Kilusk, kes on lähtunud peamiselt neljast novellist: “Toomas Nipernaadi”, „Pärlipüüdja”, „Kaks svidrilindu paabukest” ja „Seeba kuninganna”. Kilusk võitis möödunud aastal Eesti Teatri Agentuuri näidendivõistluse peapreemia näidendiga “Kirvetüü” ja Kultuurkapitali Pärnumaa Kultuuripärli aastapreemia.

Tänasest on müügil ''Säärane mulk ehk Sada vakka tangusoola'' lisaetendused

Teist suve mängitava õpetliku lustimängu „Säärane mulk ehk Sada vakka tangusoola“ piletid on tänaseks juba nii hästi müünud, et mängukavasse on lisatud kolm lisaetendust: 31. juulil, 1. ja 2. augustil, mis jäävad ka viimaseks võimaluseks lavastust näha. Kõik etendused toimuvad Koidula muuseumi aias.

Muusikali ''Hüljatud'' lisaetendused müügil

Alates tänasest on müügil piletid muusikali “Hüljatud” lisaetendustele 12. aprillil ja 10. mail kell 19 Vanemuise suures majas.

Kreenholmi saarel esietenduv suurlavastus “Kremli ööbikud” räägib Jaak Joala vastuolulisest saatusest

Augustis 2018 esietendub Narvas Kreenholmi manufaktuuri hoovil Tartu Uue Teatri suvelavastus “Kremli ööbikud”. Lavastus räägib NSV Liidu mürisevast muusikatööstusest ning selle särava tähe Jaak Joala vastuolulisest saatusest.

Avatakse värskelt renoveeritud Vanemuise suur maja

1967. aasta 9. detsembril avati Vanemuise suur maja, mis asendas 1906. aastal avatud ja 1944. aastal sõjas hävinenud hoonet. Tänavu tähistab teatrimaja esimest juubelit ning avab peale kaks suve kestnud renoveerimist taas uksed 30. septembril 2017.

Tartu Uus Teater kuulutas välja ühisrahastuskampaania teatrikeskuse loomiseks

Tartu Uus Teater avas eile keset Magasini tänavat toimunud pika laua peoga oma 10. hooaja ja kuulutas välja ühisrahastuse kampaania, mille toel on eesmärgiks osta välja Lai 37 teatrihoone, milles nad hetkel rentnikuna tegutsevad. Lisaks teatrihoone välja ostmisele on plaanis luua selle maja ümber etenduskunstide keskus ehk teatrikeskus.

Ülevaade SAAL Biennaal lavastustest

15. – 27. augustini toimub Tallinna erinevates etenduspaikades rahvusvaheline etenduskunstide festival SAAL Biennaal. Kokku mängitakse 14 performance-lavastust ning kokku antakse üle 34 etenduse. Anname väikese ülevaate Biennaalil toimuvast, mida soovitame kindlasti vaatama minna.

Vanemuine toob lavale Victor Hugo romaanil põhineva muusikali “Hüljatud”

Alain Boublil’i ja Claude-Michel Schönbergi muusikal HÜLJATUD esietendub 25. novembril Vanemuise teatris ja 8. detsembril 2017 Nordea Kontserdimajas.

Nargenfestivali programmis 1. augustil esietenduva ooperi "Valgustatud pimedusejünger" lavastab maailmas hinnatud lavastaja Giuseppe Frigeni

Nargenfestivali programmis 1. augustil esietenduva ooperi "Valgustatud pimedusejünger" lavastab maailmas hinnatud lavastaja Giuseppe Frigeni.
 
Tõnu Kaljuste on ooperit lavastama kutsunud väga mitmekülgse itaallase Giuseppe Frigeni, kes on nõutud nii lavastaja, lavakujundaja, valguskunstniku kui ka koreograafina. Oma karjääri jooksul on ta töötanud paljudes mainekates ooperimajades ja osalenud festivalidel kogu maailmas: Metropolitan Opera New Yorgis, Milano La Scala, Opéra Bastille, Théâtre du Châtelet, Amsterdami ooper, Salzburgi festival, kui nimetada vaid mõnesid. Mitmeid aastaid on Frigeni töötanud koos maailmakuulsa lavastaja Robert Wilsoniga tema ooperilavastuste ja muude kunstisündmuste kaaslavastajana. Robert Wilsoniga koostöös on tulekul Monteverdi triloogia („Orpheus“, „Odysseuse kojutulek“ ja „Poppea kroonimine“) Milano La Scalas ja Pariisi ooperis.

Frigeni: "Olen esimest korda Eestis ja mulle väga meeldib eestlaste pühendumus ja uudishimu. Ooperi meeskond on väga avatud. Olen tänulik Tõnu Kaljustele selle väljakutseid pakkuva võimaluse eest.
Ma ei teadnud Bernhard Schmidtist varem midagi. Saanud tema elu kohta rohkem teada, nõustusin sellest projektist osa võtma. Mitte ainult Schmidt kui ajalooline isik ei vääri tähelepanu, vaid tema leiutiste loomingulisus ja iselaadne panus teadusesse teevad temast huvitava ja inspireeriva tegelase."
 
VALGUSTATUD PIMEDUSEJÜNGER (maailma esiettekanne) Dominy Clementsi muusikaline draama
AN ENLIGHTENED DISCIPLE OF DARKNESS
Draama Bernhard Schmidti elust
lavastaja ja kunstnik Giuseppe Frigeni (Itaalia)
lavastaja assistent Inga Vares
muusikajuht Tõnu Kaljuste
kostüümikunstnik Reet Aus
Endrik Üksvärav
Maria Valdmaa
Hollandi flöödioktett BlowUp!
Nargen Opera koor
koormeister Sander Tamm
 
Ooperi loomiseks on saadud inspiratsiooni Naissaarelt pärit, kuid peamiselt Saksamaal tegutsenud leiutaja Bernhard Schmidti (1879–1935) elust. Tema leiutis – hiigelsuure vaateväljaga peegelteleskoop – kirjutas Benhard Schmidti nime igavesti astronoomia annaalidesse ning peagi vaatasid taevast mitmed seda tüüpi teleskoobid.
 
Etendusi mängitakse Noblessneri valukojas (Tööstuse 48) ainult neljal korral: 1., 2., 3., 4. augustil algusega kell 19.30.  Piletid müügil Piletilevi müügikohtades.
 
Festivali toetaja on kaheksandat hooaega Nordea pank.
Nargenfestivali üritused on EV95 programmis.