Sinu otsing ei andnud tulemust.
Laadimine...
Lae uuesti

Kinoteatri uus isiklik rekord: Murru 422/2 jõuab 300. etenduseni

Kinoteatri loodud audiorännak endises Murru vanglas, mis põhineb sealviibinud vangide, valvurite, ametnike ja lähedaste mälestustel, jõuab 19. augustil rekordilise teetähiseni. Etendus algusega kell 19.00, mis kannab järjekorranumbrit 300, on ühtlasi viimane, mis vanglas mängitakse.

Muusikali ''Once'' piletimüük on alanud!

Ugala teatris esietendub 26. jaanuaril 2019 muusikal „Once“, mille toob lavale Taago Tubin, muusikajuhid on Peeter Konovalov ja Andre Maaker. Peaosades astuvad üles Priit Võigemast ja Laura Kalle.

Tänasest on müügil ''Säärane mulk ehk Sada vakka tangusoola'' lisaetendused

Teist suve mängitava õpetliku lustimängu „Säärane mulk ehk Sada vakka tangusoola“ piletid on tänaseks juba nii hästi müünud, et mängukavasse on lisatud kolm lisaetendust: 31. juulil, 1. ja 2. augustil, mis jäävad ka viimaseks võimaluseks lavastust näha. Kõik etendused toimuvad Koidula muuseumi aias.

Muusikali ''Hüljatud'' lisaetendused müügil

Alates tänasest on müügil piletid muusikali “Hüljatud” lisaetendustele 12. aprillil ja 10. mail kell 19 Vanemuise suures majas.

Kreenholmi saarel esietenduv suurlavastus “Kremli ööbikud” räägib Jaak Joala vastuolulisest saatusest

Augustis 2018 esietendub Narvas Kreenholmi manufaktuuri hoovil Tartu Uue Teatri suvelavastus “Kremli ööbikud”. Lavastus räägib NSV Liidu mürisevast muusikatööstusest ning selle särava tähe Jaak Joala vastuolulisest saatusest.

Avatakse värskelt renoveeritud Vanemuise suur maja

1967. aasta 9. detsembril avati Vanemuise suur maja, mis asendas 1906. aastal avatud ja 1944. aastal sõjas hävinenud hoonet. Tänavu tähistab teatrimaja esimest juubelit ning avab peale kaks suve kestnud renoveerimist taas uksed 30. septembril 2017.

Ülevaade SAAL Biennaal lavastustest

15. – 27. augustini toimub Tallinna erinevates etenduspaikades rahvusvaheline etenduskunstide festival SAAL Biennaal. Kokku mängitakse 14 performance-lavastust ning kokku antakse üle 34 etenduse. Anname väikese ülevaate Biennaalil toimuvast, mida soovitame kindlasti vaatama minna.

Vanemuine toob lavale Victor Hugo romaanil põhineva muusikali “Hüljatud”

Alain Boublil’i ja Claude-Michel Schönbergi muusikal HÜLJATUD esietendub 25. novembril Vanemuise teatris ja 8. detsembril 2017 Nordea Kontserdimajas.

Neljapäeval, 19.02 esietendub Sadamateatris Vanemuise selle sajandi esimene Tammsaare-tõlgendus.

19. veebruaril 2015 esietendub Sadamateatris Tanel Jonase lavastus „Meie oma tõde, meie oma õigus“, mis on valminud Anton Hansen Tammsaare „Tõe ja õiguse" I osa põhjal. Lavateksti autor on Urmas Lennuk, kellele see on juba õige mitmes kord Tammsaare suurromaani dramatiseerida. 
 
Lavastuse kunstnik on Kristina Lõuk, valguskujundaja Tõnis Järs. Vargamäe vanu ja noori kehastavad vanemuislased Veiko Porkanen, Karol Kuntsel, Kärt Tammjärv, Jaanika Arum, Maria Soomets, Riho Kütsar, Aivar Tommingas ja Priit Strandberg, kes on loonud lavastusele ka originaalmuusika.
 
Vanemuise teatri selle sajandi esimene Tammsaare-tõlgendus alustab „Tõe ja õiguse” esimesest osast. Noor Andres ja tema naine Krõõt jõuavad Vargamäele, kus kõik on veel ees, kõik on veel võimalik. Kui saaks uuesti alustada, teades oma tegude hinda ja tagajärgi – kas oleksime valmis midagi teisiti tegema, või olnut ümber hindama?
 
„Tammsaare ja teatri suhetes on üks võluv aspekt kindlasti see, et eestlastel on põhitegelastest mingi ettekujutus juba olemas. Sellepärast hakkab kohe elama suhe saali ja lava vahel, isegi kui jälgitakse vaid rolle. Taneli variandi puhul võlus mind kõigepealt vana Andrese kõrvalpilk – tema on kõike Vargamäel toimuvat distantsilt jälgima suhestatud. Tavaliselt on see surmaeelseks peetav kogemus - vaadata oma elu kõrvalt, suutmata selles midagi muuta.“ selgitab dramatiseeringu autor Urmas Lennuk
 
„Meie oma tõde, meie oma õigus“ etendub sel hooajal Sadamateatris kümnel korral, esimesed etendused on praeguseks juba välja müüdud.