Sinu otsing ei andnud tulemust.
Laadimine...
Lae uuesti

Kinoteatri uus isiklik rekord: Murru 422/2 jõuab 300. etenduseni

Kinoteatri loodud audiorännak endises Murru vanglas, mis põhineb sealviibinud vangide, valvurite, ametnike ja lähedaste mälestustel, jõuab 19. augustil rekordilise teetähiseni. Etendus algusega kell 19.00, mis kannab järjekorranumbrit 300, on ühtlasi viimane, mis vanglas mängitakse.

Kreenholmi manufaktuuris algasid lavastuse ''Kremli ööbikud'' peaproovid

Esmaspäeval algasid Kreenholmi Manufaktuuris Tartu Uue Teatri suvelavastuse “Kremli ööbikud” peaproovid. Lavastus esietendub 10. augustil. Kokku antakse 11 etendust, mis toovad Narva üle 20 000 inimese. Pileteid on saadaval veel kolmele lisaetendusele 20., 21. ja 22. augustil.

Muusikali ''Once'' piletimüük on alanud!

Ugala teatris esietendub 26. jaanuaril 2019 muusikal „Once“, mille toob lavale Taago Tubin, muusikajuhid on Peeter Konovalov ja Andre Maaker. Peaosades astuvad üles Priit Võigemast ja Laura Kalle.

Tänasest on müügil ''Säärane mulk ehk Sada vakka tangusoola'' lisaetendused

Teist suve mängitava õpetliku lustimängu „Säärane mulk ehk Sada vakka tangusoola“ piletid on tänaseks juba nii hästi müünud, et mängukavasse on lisatud kolm lisaetendust: 31. juulil, 1. ja 2. augustil, mis jäävad ka viimaseks võimaluseks lavastust näha. Kõik etendused toimuvad Koidula muuseumi aias.

Muusikali ''Hüljatud'' lisaetendused müügil

Alates tänasest on müügil piletid muusikali “Hüljatud” lisaetendustele 12. aprillil ja 10. mail kell 19 Vanemuise suures majas.

Kreenholmi saarel esietenduv suurlavastus “Kremli ööbikud” räägib Jaak Joala vastuolulisest saatusest

Augustis 2018 esietendub Narvas Kreenholmi manufaktuuri hoovil Tartu Uue Teatri suvelavastus “Kremli ööbikud”. Lavastus räägib NSV Liidu mürisevast muusikatööstusest ning selle särava tähe Jaak Joala vastuolulisest saatusest.

Avatakse värskelt renoveeritud Vanemuise suur maja

1967. aasta 9. detsembril avati Vanemuise suur maja, mis asendas 1906. aastal avatud ja 1944. aastal sõjas hävinenud hoonet. Tänavu tähistab teatrimaja esimest juubelit ning avab peale kaks suve kestnud renoveerimist taas uksed 30. septembril 2017.

Ülevaade SAAL Biennaal lavastustest

15. – 27. augustini toimub Tallinna erinevates etenduspaikades rahvusvaheline etenduskunstide festival SAAL Biennaal. Kokku mängitakse 14 performance-lavastust ning kokku antakse üle 34 etenduse. Anname väikese ülevaate Biennaalil toimuvast, mida soovitame kindlasti vaatama minna.

Vanemuine toob lavale Victor Hugo romaanil põhineva muusikali “Hüljatud”

Alain Boublil’i ja Claude-Michel Schönbergi muusikal HÜLJATUD esietendub 25. novembril Vanemuise teatris ja 8. detsembril 2017 Nordea Kontserdimajas.

NUKU teater toob Hobuveskis välja loo inimese lammutamisest

4. oktoobril esietendub Hobuveskis NUKU teatri lavastus „Lemuel Pitkini demonteerimine“, mis on mõeldud täiskasvanutele. Tegemist on noore lavastaja Mirko Rajase 10. lavastusega.


Lavastus põhineb ameerika kirjanik Nathanael Westi 1934. aastal ilmunud satiiriromaanil. Lugu juhib tähelepanu inimest varitsevatele vaimsetele ohtudele ja ahvatlustele ehk sellele, kui kerge või raske on sattuda teele, mis ei ole kooskõlas inimese südametunnistuse ning põhiolemusega. 

 

Rajas ütleb, et West on pannud kirja universaalse loo, mis kõnetab inimesi ka aastakümneid hiljem. „Mõnikord tundub, et meile, inimestele, meeldib elada rohkem kujutlustes – olematus, kuid säravas tulevikus, ignoreerides päris maailma, mis üha enam ja enam käest libiseb, kuid mis iial ei  lõpeta ootamast lahkuja naasmist,“ kirjeldab lavastaja „Lemuel Pitkini demonteerimise” põhiteemasid. Äärmuseni minevas loos, kus ühiskond "demonteerib" noore ja ausameelse kangelase, nii et too kaotab hambad, silma, vasaku käe ja jala, lammutatakse inimene publiku silme all algosadeks nii kehalises kui vaimses mõttes.

 

„Lemuel Pitkini demonteerimise“ kunstnik on nukuteatrikunsti üks parimaid valdajaid Rosita Raud ja muusika kirjutanud andekas noor helilooja Markus Robam. Lavastuse tugev sõnaline pool on segatud leidliku koreograafiaga, mille on loonud noor koreograaf Maria-Netti Nüganen, ja uudse nukumängu-tehnikaga, kus mängupinnaks on nii inimeste kehad kui kõik muu, mis laval on. Lavastus on vormilt keskendunud loo jutustamisele elutu objektiga – nukuga, millele koos vaatajatega luuakse tähendus ja mängureeglid. Elutu saab elusaks vaatajate silme all. Ruum muutub pidevalt, kuue näitlejaga mängitakse enam kui kahtekümmet viit tegelast, keda kehastavad Katri Pekri, Tiina Tõnis, Katariina Tamm, Taavi Tõnisson, Anti Kobin ja Mihkel Tikerpalu.

 

Etendused toimuvad sel aastal 4., 6., 30. ja 31. oktoobril ning 12. ja 13. novembril vanalinnas, Hobuveski teatrisaalis. Lavastus kuulub ka NUKU teatri täiskasvanute lavastuste abonemendi-paketti, millega on võimalik vaadata NUKU teatri täiskasvanute lavastusi soodushinnaga.