Sinu otsing ei andnud tulemust.
Laadimine...
Lae uuesti

Kinoteatri uus isiklik rekord: Murru 422/2 jõuab 300. etenduseni

Kinoteatri loodud audiorännak endises Murru vanglas, mis põhineb sealviibinud vangide, valvurite, ametnike ja lähedaste mälestustel, jõuab 19. augustil rekordilise teetähiseni. Etendus algusega kell 19.00, mis kannab järjekorranumbrit 300, on ühtlasi viimane, mis vanglas mängitakse.

Kreenholmi manufaktuuris algasid lavastuse ''Kremli ööbikud'' peaproovid

Esmaspäeval algasid Kreenholmi Manufaktuuris Tartu Uue Teatri suvelavastuse “Kremli ööbikud” peaproovid. Lavastus esietendub 10. augustil. Kokku antakse 11 etendust, mis toovad Narva üle 20 000 inimese. Pileteid on saadaval veel kolmele lisaetendusele 20., 21. ja 22. augustil.

Muusikali ''Once'' piletimüük on alanud!

Ugala teatris esietendub 26. jaanuaril 2019 muusikal „Once“, mille toob lavale Taago Tubin, muusikajuhid on Peeter Konovalov ja Andre Maaker. Peaosades astuvad üles Priit Võigemast ja Laura Kalle.

Tänasest on müügil ''Säärane mulk ehk Sada vakka tangusoola'' lisaetendused

Teist suve mängitava õpetliku lustimängu „Säärane mulk ehk Sada vakka tangusoola“ piletid on tänaseks juba nii hästi müünud, et mängukavasse on lisatud kolm lisaetendust: 31. juulil, 1. ja 2. augustil, mis jäävad ka viimaseks võimaluseks lavastust näha. Kõik etendused toimuvad Koidula muuseumi aias.

Muusikali ''Hüljatud'' lisaetendused müügil

Alates tänasest on müügil piletid muusikali “Hüljatud” lisaetendustele 12. aprillil ja 10. mail kell 19 Vanemuise suures majas.

Kreenholmi saarel esietenduv suurlavastus “Kremli ööbikud” räägib Jaak Joala vastuolulisest saatusest

Augustis 2018 esietendub Narvas Kreenholmi manufaktuuri hoovil Tartu Uue Teatri suvelavastus “Kremli ööbikud”. Lavastus räägib NSV Liidu mürisevast muusikatööstusest ning selle särava tähe Jaak Joala vastuolulisest saatusest.

Avatakse värskelt renoveeritud Vanemuise suur maja

1967. aasta 9. detsembril avati Vanemuise suur maja, mis asendas 1906. aastal avatud ja 1944. aastal sõjas hävinenud hoonet. Tänavu tähistab teatrimaja esimest juubelit ning avab peale kaks suve kestnud renoveerimist taas uksed 30. septembril 2017.

Ülevaade SAAL Biennaal lavastustest

15. – 27. augustini toimub Tallinna erinevates etenduspaikades rahvusvaheline etenduskunstide festival SAAL Biennaal. Kokku mängitakse 14 performance-lavastust ning kokku antakse üle 34 etenduse. Anname väikese ülevaate Biennaalil toimuvast, mida soovitame kindlasti vaatama minna.

Vanemuine toob lavale Victor Hugo romaanil põhineva muusikali “Hüljatud”

Alain Boublil’i ja Claude-Michel Schönbergi muusikal HÜLJATUD esietendub 25. novembril Vanemuise teatris ja 8. detsembril 2017 Nordea Kontserdimajas.

NUKU teatri hooaeg algab kolmekordse sündmustejadaga

Augusti lõpus ja septembri alguses tähistab NUKU teater koos kõigi kooliminejatega ühiselt algavat tarkusekuud. Täna ja homme on teatril külas haridustöötajad üle Eesti ning 1. septembril on muuseumis eriprogramm. Hooaja avasündmus toimub 6. septembril.

Värskelt valminud ajutises NUKU etenduspaigas Auna tänava teatrimajas toimuvad täna ja homme NUKU koolituspäevad, kus osaleb 200 õpetajat üle Eesti. Koolitustel viivad läbi vestlusringe ja õpitubasid teatri näitlejad ja lavastajad. Kaisa Selde juhtimisel toimub õpituba „Mängud kehaga“ ja Laura Nõlvak viib läbi lavavõitluse kiirkursust. Mirko Rajas ja Taavi Tõnisson kõnelevad sellest, kuidas näitemängu lavastada ning Jevgeni Moissejenko näitab ja õpetab, mil moel nukku elusaks „muuta“. Vahur Keller peab õpetajatele loengu visuaalteatrist.
 

1. septembril, tarkusepäeval, pöörab NUKU muuseum Tallinna vanalinnas erilist tähelepanu kooliminejatele, kusjuures vahet ei tehta, kas ollakse esimest päeva koolipingis või 40-aastane doktorant. Koolis käijatele ja nende peredele on sel päeval muuseumi sissepääs 2 eurot. Muuseumis ootab külalisi tarkusepäeva-teemaline väljapanek ja kõigil on tulevastele muuseumisse tulijatele jätta maha raamatusoovitus.

 

Mõni päev hiljem, 6. septembril, toimub teatri 64. hooaja avamine Auna teatrimajas ja selle ümbruses. Kõik huvilised on oodatud avastama Pelgulinna maastikumängu kaudu ning võtma osa töötubadest, etendustest ja üllatustest Auna tänaval. Maastikumäng laotub üle Pelgulinna ja vanalinna alguse, kus tosinas punktis ootavad NUKU näitlejad ja töötajad koos eri masti ülesannetega. Maastikumäng on jõukohane igas vanuses lastele, noortele ja täiskasvanutele. Samal päeval esietendub ka klounaad elavate köögiriistadega ehk lavastus „Gelsomiina tsirkus“.

 

Teatri uuslavastustest, mängupaikadest ja muuseumitegevustest saab kõige parema ülevaate teatri kodulehelt. Hooaja avasündmuse info leiab ka NUKU teatri Facebooki lehelt.


Nuku teatri sündmuste piletid Piletilevist!