Sinu otsing ei andnud tulemust.
Laadimine...
Lae uuesti

Tänasest on müügil ''Säärane mulk ehk Sada vakka tangusoola'' lisaetendused

Teist suve mängitava õpetliku lustimängu „Säärane mulk ehk Sada vakka tangusoola“ piletid on tänaseks juba nii hästi müünud, et mängukavasse on lisatud kolm lisaetendust: 31. juulil, 1. ja 2. augustil, mis jäävad ka viimaseks võimaluseks lavastust näha. Kõik etendused toimuvad Koidula muuseumi aias.

Kanuti Gildi SAALis esietendub lavastus terrorismihirmust

21. märtsil esietendub Kanuti Gildi SAALis Üüve-Lydia Toompere, Siim Tõniste ja Piret Jaaksi lavastus “Plaan T”. Lavastus on ainest saanud dokumentaalsest materjalist, mille jaoks lavastajad Üüve-Lydia Toompere ja Siim Tõniste ning dramaturg Piret Jaaks viisid möödunud aasta sügisel läbi uurimuse terrorismihirmust tänapäeva Eesti inimeste seas.

Teatrisari ''Sajandi lugu'' jõuab Vaba Lava ja NUKU eestvedamisel kaheksakümnendatesse

22. märtsil esietendub EV100 teatrisarja „Sajandi lugu” järgmine kümnendilavastus, milleks on NUKU ja Vaba Lava „Enne meid oli veeuputus” 1980. aastatest. Oma esimese lavastajatööga debüteerivad teatris Jaak Kilmi ja Kiur Aarma.

Endla Teatris esietendub Ivan Võrõpajevi ''DreamWorks''

3. märtsil 2018 kell 19.00 esietendub Endla Suures saalis vene näitekirjaniku Ivan Võrõpajevi muinasjutt armastusest, sõprusest ja surmast „DreamWorks“.

Urmas Vadi toob Tartu Uues Teatris välja lavastuse ''“Emmanuelle'i jälgedes. Ahistamise ABC''

17. märtsil esietendub Tartu Uues Teatris Urmas Vadi autorilavastus “Emmanuelle’i jälgedes. Ahistamise ABC”. Laval Maarja Jakobson, Helgur Rosenthal ja Peeter Rästas (Rakvere Teater). Lavastuse kunstnik on Laura Pählapuu ning valguskunstnik Priidu Adlas.

NUKU teatris esietendub lavastus väikelapse kasvamisest

25. veebruaril esietendub NUKU teatris väikelastele mõeldud lavastus „Päris mäng”, mille autor ja lavastaja on NUKU teatriga sügisel liitunud Leino Rei. „Päris mängu” peategelane on poisipõnn, kelle noored vanemad viivad hoida vanaisale, puutöökotta. Ootamatu olukord kõigile, aga kui vanaisa kord oma mängumootori käima saab, võib kõike juhtuda! Tema puutöökojas ärkavad ellu puuhaamer, liigendjoonlaud, vinkel, höövel ja kõiksugu muud tööriistad. Need õpetavad lapsele, kuidas pöörata, roomata, seista ja astuda.

Muusikali ''Hüljatud'' lisaetendused müügil

Alates tänasest on müügil piletid muusikali “Hüljatud” lisaetendustele 12. aprillil ja 10. mail kell 19 Vanemuise suures majas.

Kreenholmi saarel esietenduv suurlavastus “Kremli ööbikud” räägib Jaak Joala vastuolulisest saatusest

Augustis 2018 esietendub Narvas Kreenholmi manufaktuuri hoovil Tartu Uue Teatri suvelavastus “Kremli ööbikud”. Lavastus räägib NSV Liidu mürisevast muusikatööstusest ning selle särava tähe Jaak Joala vastuolulisest saatusest.

Avatakse värskelt renoveeritud Vanemuise suur maja

1967. aasta 9. detsembril avati Vanemuise suur maja, mis asendas 1906. aastal avatud ja 1944. aastal sõjas hävinenud hoonet. Tänavu tähistab teatrimaja esimest juubelit ning avab peale kaks suve kestnud renoveerimist taas uksed 30. septembril 2017.

Vanemuise teatri ja STLi koostööprojekti EV100 teatrisarjas „Sajandi lugu“ ühendab veebiplatvorm Rändomoonium

Vanemuise teatri ja Sõltumatu Tantsu Lava koostööprojektile “Rännakud” EV100 teatrisarjas “Sajandi lugu” on avatud veebiplatvorm Rändomoonium, mis seob lavastusi ühises teekonnas keele ja kodumaa mõtteruumis.

Tartu Uus Teater kuulutas välja ühisrahastuskampaania teatrikeskuse loomiseks

Tartu Uus Teater avas eile keset Magasini tänavat toimunud pika laua peoga oma 10. hooaja ja kuulutas välja ühisrahastuse kampaania, mille toel on eesmärgiks osta välja Lai 37 teatrihoone, milles nad hetkel rentnikuna tegutsevad. Lisaks teatrihoone välja ostmisele on plaanis luua selle maja ümber etenduskunstide keskus ehk teatrikeskus.

Ülevaade SAAL Biennaal lavastustest

15. – 27. augustini toimub Tallinna erinevates etenduspaikades rahvusvaheline etenduskunstide festival SAAL Biennaal. Kokku mängitakse 14 performance-lavastust ning kokku antakse üle 34 etenduse. Anname väikese ülevaate Biennaalil toimuvast, mida soovitame kindlasti vaatama minna.

Muusikali “Mamma Mia!” uus hooaeg nüüd müügil!

Alates tänasest on müügil muusikali “Mamma Mia!” uue hooaja etenduste piletid. Etendused toimuvad Tartus alates 30. septembrist, külalisetendused Tallinnas Nordea Kontserdimajas – 11. ja 12. novembril, 6. ja 7. jaanuaril, 7. ja 8. aprillil.

Vanemuine toob lavale Victor Hugo romaanil põhineva muusikali “Hüljatud”

Alain Boublil’i ja Claude-Michel Schönbergi muusikal HÜLJATUD esietendub 25. novembril Vanemuise teatris ja 8. detsembril 2017 Nordea Kontserdimajas.

NUKU teatri Ladvaõun on Mirko Rajas ja Pärl Helle Laas

Pühapäeval, 12. juulil selgusid NUKU teatri töötajate kolleegipreemiate saajad. Ühisel piknikul tunnistati teatri 63. hooaja parima lavastuse ehk Lipulaeva tiitli vääriliseks Sander Puki noortelavastus „Kentsakas juhtum koeraga öisel ajal”, mis pälvis ka juba juunikuus välja kuulutatud publiku lemmiklavastuse ehk Puhta Kulla tiitli.

Foto: Indrek Rammus


Kolleegipreemiaid jagatakse NUKU teatris iga hooaja lõpus. Hääletuses osaleb kogu kollektiiv ning preemiaid jagatakse 16 kategoorias.

 

2014/2015 teatrihooaja Maailma Meister ehk parim kunstnik on Britt Urbla Keller kujundustega lavastustele „Kapten Granti lapsed” ja „Dorian Gray portree”.

 

Parima mees- ja naisnäitleja tiitlid pälviti seekord väga ülekaalukalt ja väga silmapaistvate rollisoorituste eest. Pärliks ehk parimaks naisnäitlejaks valiti Helle Laas osatäitmise eest monolavastuses „Ajarefrään”. Ladvaõuna ehk parima meesnäitleja tiitli sai Mirko Rajas autistliku noormehe Christopher Boone’i rolli eest lavastuses „Kentsakas juhtum koeraga öisel ajal”. Laasi rolli näeb uuesti juba 11. ja 12. septembril Auna teatrimajas. Mirko Rajas astub Christopherina üles oktoobrikuus, mil lavastust mängitakse Vabal Laval.

 

Suurimaks Üllatajaks oli NUKUrahva jaoks suvelavastuse „Dorian Gray portree” mängupaik Heliose kino. Auruvedur ja Igiliikur ehk enim etendusi andnud näitlejad on Are Uder (353 etendust) ning Katri Pekri ja Kaisa Selde (mõlemal 282 etendust).

 

Veel anti välja järgmised preemiad:

 

Rusikas Silmaauku ehk parim meeskõrvalosatäitja: Andres Roosileht (geograaf Jacques Paganel lavastuses „Kapten Granti lapsed” ja lord Henry Wotton lavastuses „Dorian Gray portree”).

 

Rusikas Vasakusse Silmaauku ehk parim naiskõrvalosatäitja: Liivika Hanstin (proua Alexander lavastuses „Kentsakas juhtum koeraga öisel ajal” ja proua Vane lavastuses „Dorian Gray portree”)

 

Välk ja Pauk ehk parim helikujundaja: Liina Kullerkupp (helilooming ja -kujundus lavastustele „Kapten Granti lapsed” ja „Dorian Gray portree”)

 

Puhas Võit ehk parim külaline: „Kentsakas juhtum koeraga öisel ajal” lavastaja Sander Pukk

 

Osavnäpp ehk parim töökodade töötaja: õmbleja Jelena Meškova

 

Hall Kardinal ehk parim etendust teenindav töötaja: grimeerija Aimi Etverk

 

Töömesilane ehk parim korraldus- või administratiivtöötaja: kommunikatsioonijuht Hannele Känd

 

Majavaim ehk parim maja teenindav töötaja: majatehnik Villu Teder

 

NUKU teatri uus hooaeg algab augustis, mil toimuvad viis viimast „Dorian Gray portree” etendust. Esimene esietendus – „Gelsomiina tsirkus” – ja hooaja avasündmus toimuvad 6. septembril NUKU Auna teatrimajas.