Sinu otsing ei andnud tulemust.
Laadimine...
Lae uuesti

Kinoteatri uus isiklik rekord: Murru 422/2 jõuab 300. etenduseni

Kinoteatri loodud audiorännak endises Murru vanglas, mis põhineb sealviibinud vangide, valvurite, ametnike ja lähedaste mälestustel, jõuab 19. augustil rekordilise teetähiseni. Etendus algusega kell 19.00, mis kannab järjekorranumbrit 300, on ühtlasi viimane, mis vanglas mängitakse.

Kreenholmi manufaktuuris algasid lavastuse ''Kremli ööbikud'' peaproovid

Esmaspäeval algasid Kreenholmi Manufaktuuris Tartu Uue Teatri suvelavastuse “Kremli ööbikud” peaproovid. Lavastus esietendub 10. augustil. Kokku antakse 11 etendust, mis toovad Narva üle 20 000 inimese. Pileteid on saadaval veel kolmele lisaetendusele 20., 21. ja 22. augustil.

Muusikali ''Once'' piletimüük on alanud!

Ugala teatris esietendub 26. jaanuaril 2019 muusikal „Once“, mille toob lavale Taago Tubin, muusikajuhid on Peeter Konovalov ja Andre Maaker. Peaosades astuvad üles Priit Võigemast ja Laura Kalle.

Tänasest on müügil ''Säärane mulk ehk Sada vakka tangusoola'' lisaetendused

Teist suve mängitava õpetliku lustimängu „Säärane mulk ehk Sada vakka tangusoola“ piletid on tänaseks juba nii hästi müünud, et mängukavasse on lisatud kolm lisaetendust: 31. juulil, 1. ja 2. augustil, mis jäävad ka viimaseks võimaluseks lavastust näha. Kõik etendused toimuvad Koidula muuseumi aias.

Muusikali ''Hüljatud'' lisaetendused müügil

Alates tänasest on müügil piletid muusikali “Hüljatud” lisaetendustele 12. aprillil ja 10. mail kell 19 Vanemuise suures majas.

Kreenholmi saarel esietenduv suurlavastus “Kremli ööbikud” räägib Jaak Joala vastuolulisest saatusest

Augustis 2018 esietendub Narvas Kreenholmi manufaktuuri hoovil Tartu Uue Teatri suvelavastus “Kremli ööbikud”. Lavastus räägib NSV Liidu mürisevast muusikatööstusest ning selle särava tähe Jaak Joala vastuolulisest saatusest.

Avatakse värskelt renoveeritud Vanemuise suur maja

1967. aasta 9. detsembril avati Vanemuise suur maja, mis asendas 1906. aastal avatud ja 1944. aastal sõjas hävinenud hoonet. Tänavu tähistab teatrimaja esimest juubelit ning avab peale kaks suve kestnud renoveerimist taas uksed 30. septembril 2017.

Ülevaade SAAL Biennaal lavastustest

15. – 27. augustini toimub Tallinna erinevates etenduspaikades rahvusvaheline etenduskunstide festival SAAL Biennaal. Kokku mängitakse 14 performance-lavastust ning kokku antakse üle 34 etenduse. Anname väikese ülevaate Biennaalil toimuvast, mida soovitame kindlasti vaatama minna.

Vanemuine toob lavale Victor Hugo romaanil põhineva muusikali “Hüljatud”

Alain Boublil’i ja Claude-Michel Schönbergi muusikal HÜLJATUD esietendub 25. novembril Vanemuise teatris ja 8. detsembril 2017 Nordea Kontserdimajas.

NUKU teatri Ladvaõun on Mirko Rajas ja Pärl Helle Laas

Pühapäeval, 12. juulil selgusid NUKU teatri töötajate kolleegipreemiate saajad. Ühisel piknikul tunnistati teatri 63. hooaja parima lavastuse ehk Lipulaeva tiitli vääriliseks Sander Puki noortelavastus „Kentsakas juhtum koeraga öisel ajal”, mis pälvis ka juba juunikuus välja kuulutatud publiku lemmiklavastuse ehk Puhta Kulla tiitli.

Foto: Indrek Rammus


Kolleegipreemiaid jagatakse NUKU teatris iga hooaja lõpus. Hääletuses osaleb kogu kollektiiv ning preemiaid jagatakse 16 kategoorias.

 

2014/2015 teatrihooaja Maailma Meister ehk parim kunstnik on Britt Urbla Keller kujundustega lavastustele „Kapten Granti lapsed” ja „Dorian Gray portree”.

 

Parima mees- ja naisnäitleja tiitlid pälviti seekord väga ülekaalukalt ja väga silmapaistvate rollisoorituste eest. Pärliks ehk parimaks naisnäitlejaks valiti Helle Laas osatäitmise eest monolavastuses „Ajarefrään”. Ladvaõuna ehk parima meesnäitleja tiitli sai Mirko Rajas autistliku noormehe Christopher Boone’i rolli eest lavastuses „Kentsakas juhtum koeraga öisel ajal”. Laasi rolli näeb uuesti juba 11. ja 12. septembril Auna teatrimajas. Mirko Rajas astub Christopherina üles oktoobrikuus, mil lavastust mängitakse Vabal Laval.

 

Suurimaks Üllatajaks oli NUKUrahva jaoks suvelavastuse „Dorian Gray portree” mängupaik Heliose kino. Auruvedur ja Igiliikur ehk enim etendusi andnud näitlejad on Are Uder (353 etendust) ning Katri Pekri ja Kaisa Selde (mõlemal 282 etendust).

 

Veel anti välja järgmised preemiad:

 

Rusikas Silmaauku ehk parim meeskõrvalosatäitja: Andres Roosileht (geograaf Jacques Paganel lavastuses „Kapten Granti lapsed” ja lord Henry Wotton lavastuses „Dorian Gray portree”).

 

Rusikas Vasakusse Silmaauku ehk parim naiskõrvalosatäitja: Liivika Hanstin (proua Alexander lavastuses „Kentsakas juhtum koeraga öisel ajal” ja proua Vane lavastuses „Dorian Gray portree”)

 

Välk ja Pauk ehk parim helikujundaja: Liina Kullerkupp (helilooming ja -kujundus lavastustele „Kapten Granti lapsed” ja „Dorian Gray portree”)

 

Puhas Võit ehk parim külaline: „Kentsakas juhtum koeraga öisel ajal” lavastaja Sander Pukk

 

Osavnäpp ehk parim töökodade töötaja: õmbleja Jelena Meškova

 

Hall Kardinal ehk parim etendust teenindav töötaja: grimeerija Aimi Etverk

 

Töömesilane ehk parim korraldus- või administratiivtöötaja: kommunikatsioonijuht Hannele Känd

 

Majavaim ehk parim maja teenindav töötaja: majatehnik Villu Teder

 

NUKU teatri uus hooaeg algab augustis, mil toimuvad viis viimast „Dorian Gray portree” etendust. Esimene esietendus – „Gelsomiina tsirkus” – ja hooaja avasündmus toimuvad 6. septembril NUKU Auna teatrimajas.