Sinu otsing ei andnud tulemust.
Laadimine...
Lae uuesti
NUKU teatris esietendub lugu kassidest, ajakirjandusest ja korruptsioonist

Kinoteatri uus isiklik rekord: Murru 422/2 jõuab 300. etenduseni

Kinoteatri loodud audiorännak endises Murru vanglas, mis põhineb sealviibinud vangide, valvurite, ametnike ja lähedaste mälestustel, jõuab 19. augustil rekordilise teetähiseni. Etendus algusega kell 19.00, mis kannab järjekorranumbrit 300, on ühtlasi viimane, mis vanglas mängitakse.

Kreenholmi manufaktuuris algasid lavastuse ''Kremli ööbikud'' peaproovid

Esmaspäeval algasid Kreenholmi Manufaktuuris Tartu Uue Teatri suvelavastuse “Kremli ööbikud” peaproovid. Lavastus esietendub 10. augustil. Kokku antakse 11 etendust, mis toovad Narva üle 20 000 inimese. Pileteid on saadaval veel kolmele lisaetendusele 20., 21. ja 22. augustil.

Muusikali ''Once'' piletimüük on alanud!

Ugala teatris esietendub 26. jaanuaril 2019 muusikal „Once“, mille toob lavale Taago Tubin, muusikajuhid on Peeter Konovalov ja Andre Maaker. Peaosades astuvad üles Priit Võigemast ja Laura Kalle.

Tänasest on müügil ''Säärane mulk ehk Sada vakka tangusoola'' lisaetendused

Teist suve mängitava õpetliku lustimängu „Säärane mulk ehk Sada vakka tangusoola“ piletid on tänaseks juba nii hästi müünud, et mängukavasse on lisatud kolm lisaetendust: 31. juulil, 1. ja 2. augustil, mis jäävad ka viimaseks võimaluseks lavastust näha. Kõik etendused toimuvad Koidula muuseumi aias.

Muusikali ''Hüljatud'' lisaetendused müügil

Alates tänasest on müügil piletid muusikali “Hüljatud” lisaetendustele 12. aprillil ja 10. mail kell 19 Vanemuise suures majas.

Kreenholmi saarel esietenduv suurlavastus “Kremli ööbikud” räägib Jaak Joala vastuolulisest saatusest

Augustis 2018 esietendub Narvas Kreenholmi manufaktuuri hoovil Tartu Uue Teatri suvelavastus “Kremli ööbikud”. Lavastus räägib NSV Liidu mürisevast muusikatööstusest ning selle särava tähe Jaak Joala vastuolulisest saatusest.

Avatakse värskelt renoveeritud Vanemuise suur maja

1967. aasta 9. detsembril avati Vanemuise suur maja, mis asendas 1906. aastal avatud ja 1944. aastal sõjas hävinenud hoonet. Tänavu tähistab teatrimaja esimest juubelit ning avab peale kaks suve kestnud renoveerimist taas uksed 30. septembril 2017.

Ülevaade SAAL Biennaal lavastustest

15. – 27. augustini toimub Tallinna erinevates etenduspaikades rahvusvaheline etenduskunstide festival SAAL Biennaal. Kokku mängitakse 14 performance-lavastust ning kokku antakse üle 34 etenduse. Anname väikese ülevaate Biennaalil toimuvast, mida soovitame kindlasti vaatama minna.

Vanemuine toob lavale Victor Hugo romaanil põhineva muusikali “Hüljatud”

Alain Boublil’i ja Claude-Michel Schönbergi muusikal HÜLJATUD esietendub 25. novembril Vanemuise teatris ja 8. detsembril 2017 Nordea Kontserdimajas.

NUKU teatris esietendub lugu kassidest, ajakirjandusest ja korruptsioonist

18. oktoobril esietendub NUKU teatris uus lastelavastus „Miisu”, mille lavastab Andres Roosileht. 

 

Lavastus põhineb hollandi enimloetuma, armastatuima ja tuntuima lastekirjaniku Annie M. G. Schmidti samanimelisel lasteraamatul. Eesti lugejate jaoks on Schmidt tuntud lastekirjanduse klassikasse kuuluvate „Viplala lugude” autorina, kuid mujal maailmas on just „Miisu” Annie M. G. Schmidti tuntuim ja loetuim raamat.

 

Lavastus kõneleb hoogsa ja sündmusterohke loo ootamatult kassist inimeseks muutunud preili Miisust ja noorest väikelinna-ajakirjanikust Tibbest. Mõlemad on loo alguses täbaras olukorras, kus nad saavad teineteist aidata – Miisu leiab Tibbe juures sooja ja turvalise kodu ning vastutasuks jõuavad kasside pressiteenistuse kaudu ajakirjanikuni linnakese kõige põnevamad ja salajasemad uudised. Nii astuvad Miisu ja Tibbe koos arvuka kassikogukonnaga vastu linnas lokkavale ebaõiglusele, alatusele ja rumalusele. 

 

Loo lavastaja ja dramatiseerija Andres Roosilehe jaoks on „Miisu” seitsmes lavastus NUKU teatris. Värvikaid kasse mängivad lavastuses nukud ja inimtegelastena näeb elavplaanis näitlejaid. „Miisu” nimirolli mängib Lee Trei, ajakirjanik Tibbe rollis astub külalisnäitlejana üles Kait Kall. Riho Rosbergi ja Laura Nõlvaku täita on üle tosina rolli, kusjuures Laura Nõlvak kehastub lavastuses vähemalt viieks erinevaks kassiks. Lavastuse kunstnik on Kalju Karl Kivi, helilooja Mait Visnapuu ja valguskujundaja Triin Rahnu.

 

„Miisuga” sõidab NUKU teater mitmetele ringreisidele üle Eesti. Tuur algab juba oktoobris ja selle aasta peatuspaigad on Aruküla, Võru, Põlva, Haapsalu, Pärnu ja Paide, uuel aastal on plaan jõuda ka teistesse maakondadesse.  

 

„Miisu” esietendub 18. oktoobril kell 12 Auna teatrimajas.