Sinu otsing ei andnud tulemust.
Laadimine...
Lae uuesti

Muusikali ''Once'' piletimüük on alanud!

Ugala teatris esietendub 26. jaanuaril 2019 muusikal „Once“, mille toob lavale Taago Tubin, muusikajuhid on Peeter Konovalov ja Andre Maaker. Peaosades astuvad üles Priit Võigemast ja Laura Kalle.

Tänasest on müügil ''Säärane mulk ehk Sada vakka tangusoola'' lisaetendused

Teist suve mängitava õpetliku lustimängu „Säärane mulk ehk Sada vakka tangusoola“ piletid on tänaseks juba nii hästi müünud, et mängukavasse on lisatud kolm lisaetendust: 31. juulil, 1. ja 2. augustil, mis jäävad ka viimaseks võimaluseks lavastust näha. Kõik etendused toimuvad Koidula muuseumi aias.

Muusikali ''Hüljatud'' lisaetendused müügil

Alates tänasest on müügil piletid muusikali “Hüljatud” lisaetendustele 12. aprillil ja 10. mail kell 19 Vanemuise suures majas.

Kreenholmi saarel esietenduv suurlavastus “Kremli ööbikud” räägib Jaak Joala vastuolulisest saatusest

Augustis 2018 esietendub Narvas Kreenholmi manufaktuuri hoovil Tartu Uue Teatri suvelavastus “Kremli ööbikud”. Lavastus räägib NSV Liidu mürisevast muusikatööstusest ning selle särava tähe Jaak Joala vastuolulisest saatusest.

Avatakse värskelt renoveeritud Vanemuise suur maja

1967. aasta 9. detsembril avati Vanemuise suur maja, mis asendas 1906. aastal avatud ja 1944. aastal sõjas hävinenud hoonet. Tänavu tähistab teatrimaja esimest juubelit ning avab peale kaks suve kestnud renoveerimist taas uksed 30. septembril 2017.

Ülevaade SAAL Biennaal lavastustest

15. – 27. augustini toimub Tallinna erinevates etenduspaikades rahvusvaheline etenduskunstide festival SAAL Biennaal. Kokku mängitakse 14 performance-lavastust ning kokku antakse üle 34 etenduse. Anname väikese ülevaate Biennaalil toimuvast, mida soovitame kindlasti vaatama minna.

Vanemuine toob lavale Victor Hugo romaanil põhineva muusikali “Hüljatud”

Alain Boublil’i ja Claude-Michel Schönbergi muusikal HÜLJATUD esietendub 25. novembril Vanemuise teatris ja 8. detsembril 2017 Nordea Kontserdimajas.

NUKU teatris tuleb lavale ulakas ja räppiv Krõll!

„Krõlli“ dramatiseerija ja lavastaja Vahur Keller sõnab, et Krõlliga seostus tal kohe ulakuse või mängulisuse vaim. „Krõll on tegelane või olend, kes on alati raamidest väljas,“ kirjeldab Keller.
 
Lavastuses kasutatakse Ellen Niidu „Krõlliraamatust“ pärit kaht luuletust. Rullub lahti lugu, kus ühele perele tuleb külla Krõll, kes täidab koos lastega maja möllu ja käraga. Loomulikult vanematele selline korralagedus ei meeldi, aga peagi saab kõigile selgeks, et ilma Krõllita oleks elu tühi ja igav.
 
Laval näeb Eestis vähe kasutusel olnud live-animation’it ehk otseanimatsiooni, kus publik näeb samaaegselt näitlejate mängu laval ja videoekraanile ilmuvat täpset ja rütmistatud filmi samadest stseenidest. Kaameraoperaatori rolli täidab näitleja Kadri Kalda, kes on pärast aastast pausi taas NUKU teatris tagasi.
 
Lavastuse helimaailma loob näitleja Mart Müürisepp, kelle jaoks on see esimene lavastuse muusikaline kujundustöö. „Mart on loonud väga põneva helimaailma. Võib öelda, et paneme Ellen Niidu räppima ehk näitlejad esitavad nii mõnegi luulerea hoopis räpina,“ kirjeldab lavastaja.
 
Krõll ise astub lavale väga erinevates mõõtmetes ning vormides nukkudena. Temaga mängivad näitlejad Kaisa Selde, Jevgeni Moissejenko, Mihkel Tikerpalu ja Kadri Kalda. Krõlli ja lava on nukuteatri-näoliseks loonud Sandra Lange, tantsima paneb Krõlli Siim Tõniste, valgust loob Targo Miilimaa.
 
„Krõlli“ esietendus toimub NUKU Auna teatrimajas 28. veebruaril kell 12 ja lavastus on sobilik kõigile alates 4. eluaastast.

Piletid Piletilevist!