Sinu otsing ei andnud tulemust.
Laadimine...
Lae uuesti

Kinoteatri uus isiklik rekord: Murru 422/2 jõuab 300. etenduseni

Kinoteatri loodud audiorännak endises Murru vanglas, mis põhineb sealviibinud vangide, valvurite, ametnike ja lähedaste mälestustel, jõuab 19. augustil rekordilise teetähiseni. Etendus algusega kell 19.00, mis kannab järjekorranumbrit 300, on ühtlasi viimane, mis vanglas mängitakse.

Kreenholmi manufaktuuris algasid lavastuse ''Kremli ööbikud'' peaproovid

Esmaspäeval algasid Kreenholmi Manufaktuuris Tartu Uue Teatri suvelavastuse “Kremli ööbikud” peaproovid. Lavastus esietendub 10. augustil. Kokku antakse 11 etendust, mis toovad Narva üle 20 000 inimese. Pileteid on saadaval veel kolmele lisaetendusele 20., 21. ja 22. augustil.

Muusikali ''Once'' piletimüük on alanud!

Ugala teatris esietendub 26. jaanuaril 2019 muusikal „Once“, mille toob lavale Taago Tubin, muusikajuhid on Peeter Konovalov ja Andre Maaker. Peaosades astuvad üles Priit Võigemast ja Laura Kalle.

Tänasest on müügil ''Säärane mulk ehk Sada vakka tangusoola'' lisaetendused

Teist suve mängitava õpetliku lustimängu „Säärane mulk ehk Sada vakka tangusoola“ piletid on tänaseks juba nii hästi müünud, et mängukavasse on lisatud kolm lisaetendust: 31. juulil, 1. ja 2. augustil, mis jäävad ka viimaseks võimaluseks lavastust näha. Kõik etendused toimuvad Koidula muuseumi aias.

Muusikali ''Hüljatud'' lisaetendused müügil

Alates tänasest on müügil piletid muusikali “Hüljatud” lisaetendustele 12. aprillil ja 10. mail kell 19 Vanemuise suures majas.

Kreenholmi saarel esietenduv suurlavastus “Kremli ööbikud” räägib Jaak Joala vastuolulisest saatusest

Augustis 2018 esietendub Narvas Kreenholmi manufaktuuri hoovil Tartu Uue Teatri suvelavastus “Kremli ööbikud”. Lavastus räägib NSV Liidu mürisevast muusikatööstusest ning selle särava tähe Jaak Joala vastuolulisest saatusest.

Avatakse värskelt renoveeritud Vanemuise suur maja

1967. aasta 9. detsembril avati Vanemuise suur maja, mis asendas 1906. aastal avatud ja 1944. aastal sõjas hävinenud hoonet. Tänavu tähistab teatrimaja esimest juubelit ning avab peale kaks suve kestnud renoveerimist taas uksed 30. septembril 2017.

Ülevaade SAAL Biennaal lavastustest

15. – 27. augustini toimub Tallinna erinevates etenduspaikades rahvusvaheline etenduskunstide festival SAAL Biennaal. Kokku mängitakse 14 performance-lavastust ning kokku antakse üle 34 etenduse. Anname väikese ülevaate Biennaalil toimuvast, mida soovitame kindlasti vaatama minna.

Vanemuine toob lavale Victor Hugo romaanil põhineva muusikali “Hüljatud”

Alain Boublil’i ja Claude-Michel Schönbergi muusikal HÜLJATUD esietendub 25. novembril Vanemuise teatris ja 8. detsembril 2017 Nordea Kontserdimajas.

Pärnu teatrisuvi alustab

Endla teatri suveaeg kestab täpselt kuu aega, 10. juulist 10. augustini, mille kestel mängitakse teatrimajas peaaegu kogu Endla mängukavas olevat repertuaari ning esietenduvad kaks uuslavastust. Suvehooaja avapäeval, 10. juulil tuleb lavale Hendrik Toompere „Woyzeck“ ning 1. augustil komöödia „Kvartett“.

 

Kuu aja jooksul saavad Pärnu suvekülalised nautida pea igal suveõhtul paremikku teatri mängukavas olevast repertuaarist. Näha saab „Boybandi“, „Topeltelu“, „Testosterooni“ jt. 20.juulil mängitakse viimast korda kantrimuusikali „Viimane kauboi“. Väikestele teatrisõpradele on Endla teatri kavas lugu putukate põnevast elust lavastuses „Põrrr…!!!“. Kevadel esietendunud lavastustest näeb haaravat müsteeriumi „Vares“,  „Mandel ja merihobu“ ning  hämmastavat ja naerutavat lugu prantsuse kunstniku Philippe Dussaert’ist lavastuses „Dussaert`i kaasus“. 

 

Homme esietenduv „Woyzeck“ on Hendrik Toompere kaasaegne tõlgendus Georg Büchneri samanimelisest näidendist. See on tragikoomiline lugu noorest mehest ja tema naisest ning noore inimese kohanemisraskustest tavaeluga. Lavastaja sõnul ei ole vahet, kas sündmused leiavad aset nüüd või kakssada aastat tagasi. Pole oluline, milline on ilmakord. Iga inimlik häda on naljakas. Toompere lavastab Endla teatris esmakordselt. Nimiosas saab laval näha Priit Loogu. 

 

Lavastuse „Kvartett“ tegelasteks on kunagi kuulust nautinud muusikud, kes nüüdseks elavad vanadekodus ning valmistavad ette ühist esinemist. Elustavad ühised mälestused ja hetked laval, armumised ja lahkuminekud.  See on südamlik lugu, mis ajab ühteaegu naerma ja paneb kurvastama. Lavastaja Enn Keerdi sõnul peaks „Kvartett“ mõjuma teraapiliselt igale vaatajale - vananeda saab mitmeti. „Kvartett” toob Endla lavale kokku armastatud vanema põlve näitlejad – Helene Vannari, Feliks Kark, Lii Tedre, Raivo Rüütel. Jean Horton`i rolliga tähistab hinnatud ja armastatud näitlejanna Lii Tedre oma 70 juubelit. 

 

Peale Endla teatri suvehooaega on teatrimaja rahvusvahelise teatri päralt. 13. augustil  alustab teatrifestival Monomaffia, mis toob neljaks päevaks Pärnusse kokku monolavastused USA-st, Suur-Britanniast, Eestist, Soomest, Kreekast ja Poolast. Festivali alateemaks on sel aastal „Kõnelemata  lood“.