Sinu otsing ei andnud tulemust.
Laadimine...
Lae uuesti
Rahvusooper Estonia tähtsündmused novembris

Ugala teatris jõuab lavale muusikal 'Once'

Üle kümne aasta jõuab Ugalas lavale taas muusikal, kui 26. jaanuaril esietendub iiri muusikal „Once“.

Endla Teatri 2018. aasta vaadatuim lavastus on teist aastat järjest “Mitte praegu, kallis!”

2018. aasta jooksul andis Endla Teater 322 etendust, mida külastati 76 887 korda. Lisaks sellele käidi Teatrikinos, Jazzklubis ja Teatrigaleriis ning vaadati Endla kaasprodutseeritud tantsulavastusi „Sisesosinad“ ja „Prime Mover“. Korraldasime ka 62 teatribussireisi erinevatele Eesti teatrite etendustele, millest võttis osa umbes 3100 inimest.

Sadamateatris esietendub draama 'Julm mõrvar Hasse Karlsson paljastab tõe naise kohta, kes külmus surnuks raudteesillal'

Sel laupäeval, 19. jaanuaril kell 19 esietendub Tartus Sadamateatris Henning Mankelli draama “Julm mõrvar Hasse Karlsson paljastab tõe naise kohta, kes külmus surnuks raudteesillal”, mille on lavastanud Tanel Jonas.

Tartu Uus Teater otsib lavastusprojekti ILUSAD INIMESED jaoks intervjueeritavaid

Lavastus räägib ilust. Nii sellest, mida me ilusaks peame kui ka selleks, mida me ilusaks ei pea. Miks on välimus meie ühiskonnas nii oluline, mida selle abil saavutab ja mida see meiega teeb?

Avangardne etenduskunst mängib lasteteatriga 

NUKU teatris esietendub 20. jaanuaril uuslavastus „Ikaaria mängud”, kus astuvad üles avangardse etenduskunstnikuna tuntud Kaja Kann ning nukunäitleja ja -lavastaja Helle Laas, kes tähistab selle rolliga oma 50 aasta lavajuubelit Nukuteatris. 

Vanemuine toob sel suvel välja setude kogukonnaloo 'Kirvetüü'

Vanemuise 2019. aasta suvelavastus on taaskord setukeelne lugu, mis leiab aset 90ndate Eestis. Ott Kiluski kirjutatud ja näidendivõistlusel preemia võitnud “Kirvetüüd” hakkab lavastama Ain Mäeots, kunstnik on Iir Hermeliin.

Detsembrikuus toimetavad Ugala teatri laval pingviinid, tuvist rääkimata

Jõulukuul, 10. detsembril esietendub Ugala teatris muusikaline koguperelavastus „Kohtume kell 8 Noa laeval“. Publik saab osa kolme pingviinist sõbra lumistest seiklustest Antarktikas.

Endla Teater toob välja Jarek Kasari muusikali ''Oliver Twist''

Tänasest on müügil Endla Teatri uhiuue muusikali „Oliver Twist“ piletid. 9. märtsil esietenduva „Oliver Twisti“ lavastaja ja dramatiseerija on Peep Maasik, helilooja Jarek Kasar ning laulusõnade autorid Jarek Kasar ja Olavi Ruitlane.

28. novembril esietendub VAT Teatris Lauri Saatpalu monolavastus 'Südame sosin'

Ideaalses maailmas on inimesel südametunnistus, südamehääl ja südameasjad. Süda avatakse vähestele, sest süda peidab endas inimhinge suurimaid saladusi. Süda on inimesele eluliselt vajalik.

Suvelavastuse 'Säärane mulk ehk Sada vakka tangusoola' 2019. aasta piletid nüüd müügil

Koidula aias etenduvat õpetlikku lustimängu mängitakse kolmandat ja sedakorda ka viimast suve. Ja kui eelnevad aastad on meile midagi õpetanud, siis seda, et huvilistel maksab piletite hankimisega kiirustada.

Ugalas esietendub Luule Komissarovile ja Peeter Jürgensile pühendatud 'Meistrite liiga'

Ugalas jõuab sel laupäeval, 17. novembril publiku ette eluline komöödia „Meistrite liiga“, mille hinnatud näitekirjanik Urmas Lennuk kirjutas just peaosatäitjatele, Ugala teatri vanameistritele Luule Komissarovile ja Peeter Jürgensile. Lisaks neile astuvad lavale Vallo Kirs, Triinu Meriste, Jaana Kena ning külalisena teeb kaasa Elina Reinold.

Tänasest on müügil ''Säärane mulk ehk Sada vakka tangusoola'' lisaetendused

Teist suve mängitava õpetliku lustimängu „Säärane mulk ehk Sada vakka tangusoola“ piletid on tänaseks juba nii hästi müünud, et mängukavasse on lisatud kolm lisaetendust: 31. juulil, 1. ja 2. augustil, mis jäävad ka viimaseks võimaluseks lavastust näha. Kõik etendused toimuvad Koidula muuseumi aias.

Muusikali ''Hüljatud'' lisaetendused müügil

Alates tänasest on müügil piletid muusikali “Hüljatud” lisaetendustele 12. aprillil ja 10. mail kell 19 Vanemuise suures majas.

Kreenholmi saarel esietenduv suurlavastus “Kremli ööbikud” räägib Jaak Joala vastuolulisest saatusest

Augustis 2018 esietendub Narvas Kreenholmi manufaktuuri hoovil Tartu Uue Teatri suvelavastus “Kremli ööbikud”. Lavastus räägib NSV Liidu mürisevast muusikatööstusest ning selle särava tähe Jaak Joala vastuolulisest saatusest.

Avatakse värskelt renoveeritud Vanemuise suur maja

1967. aasta 9. detsembril avati Vanemuise suur maja, mis asendas 1906. aastal avatud ja 1944. aastal sõjas hävinenud hoonet. Tänavu tähistab teatrimaja esimest juubelit ning avab peale kaks suve kestnud renoveerimist taas uksed 30. septembril 2017.

Ülevaade SAAL Biennaal lavastustest

15. – 27. augustini toimub Tallinna erinevates etenduspaikades rahvusvaheline etenduskunstide festival SAAL Biennaal. Kokku mängitakse 14 performance-lavastust ning kokku antakse üle 34 etenduse. Anname väikese ülevaate Biennaalil toimuvast, mida soovitame kindlasti vaatama minna.

Vanemuine toob lavale Victor Hugo romaanil põhineva muusikali “Hüljatud”

Alain Boublil’i ja Claude-Michel Schönbergi muusikal HÜLJATUD esietendub 25. novembril Vanemuise teatris ja 8. detsembril 2017 Nordea Kontserdimajas.

Rahvusooper Estonia tähtsündmused novembris

HINGEDEPÄEVA KONTSERT

2. novembril 2014 kell 17.00 Tallinna Jaani kirikus

 

Rahvusooper Estonia koor annab hingedepäeva puhul südamliku kontserdi Tobiase, Wagneri ja Duruflé loomingust. Pooleteisetunnise kontserdi peateosena kantakse ette prantsuse 20. sajandi kirikumuusika suurmeistri, Maurice Duruflé mõtlik reekviem op. 9, mille helilooja pühendas oma isale. Selles teoses seguneb gregoriaani meloodikast kantud koorifaktuur värviküllase meisterliku orelipolüfooniaga. Soleerivad Triin Ella (metsosopran), Pavlo Balakin (bass) ja Kristjan Saar (tšello). Lisaks kõlavad Tobiase „Otsekui hirv“ (Psalm 42) ja „Kyrie“ (Psalm 130, 1–2), Wagneri „Palverändurite koor“, „Ehatähe laul“ ja II vaatuse finaal ooperist „Tannhäuser“, Dupré „Cortège et Litanie“, op. 19, nr. 2 ning Fauré „Eleegia“. Rahvusooper Estonia koori juhatab koormeister Elmo Tiisvald, orelil Toomas Trass, klaveril Tiina Kärblane.

 

TUHKATRIINU – Ülle Ulla 80

8. novembril 2014

Dirigent: Jüri Alperten

 

UINUV KAUNITAR

Pjotr Tšaikovski ballett kahes vaatuses

Esietendus Rahvusooperis Estonia 14. novembril 2014

 

Originaalkoreograafia autor: Marius Petipa

Uusredaktsiooni koreograaf-lavastaja: Toomas Edur

Dirigendid: Vello Pähn, Jüri Alperten, Kaspar Mänd

Kunstnik: Peter Docherty(Inglismaa)

Valguskunstnik: Anton Kulagin

 

Päeval, mil sündis printsess Aurora, pani kuri haldjas Carabosse talle needuse: ühel päeval torkab printsess värtnaga sõrme ja sureb. Hea Sirelihaldjas pehmendab needust ja printsess vajub sajaks aastaks unne, millest suudab teda äratada vaid prints Désiré suudlus. Tšaikovski klassikaliselt kaunis muusika, Toomas Eduri uusredaktsioon Petipa koreograafiast ja Peter Docherty fantaasiaküllane kujundus teevad balletist imelise vaatemängu, mis rõõmustab kõiki maagia- ja muinasjutusõpru. Charles Perrault on paljude tuntud muinaslugude autor nagu näiteks „Tuhkatriinu“, „Punamütsike“ ja „Saabastega kass“. Balleti lõpustseenis astuvad lavale mitmed armastatud tegelased just nendest muinasjuttudest. „Uinuv kaunitar“ on Tšaikovski kolmest balletist üks armastatumaid, mistõttu on see paljude teatrite püsirepertuaaris tänaseni.

 
 

SNEGUROTŠKA 

Nikolai Rimski-Korsakovi ooperi kontsertettekanne 19. novembril 2014 Estonia kontserdisaalis

 

Esmakordselt Eestis!

 

Dirigent: Vello Pähn

Solistid: Jevgenia Sotnikova(sopran, Baieri Riigiooper), Maksim Paster (tenor, Moskva Suur Teater), Jaroslava Kozina (Valgevene, metsosopran), Rauno Elp (bariton), Olga Zaitseva (sopran), Juuli Lill (metsosopran), Pavlo Balakin (bass), Andres Köster (tenor), Jana Boiko (Ukraina, metsosopran), Vladislav Horuženko (tenor)

Rahvusooper Estonia koor ja orkester

 

„“Snegurotška“ – see on minu parim teos!“ on helilooja korduvalt öelnud. Ooperi muusika võlub värvikate ja poeetilise loodusemaalingute ning oskuslikult tehtud rahvaviisiseadetega. Helges kevadmuinasjutus vastanduvad reaalsed ja fantastilised jõud, ülistatakse looduse eluandvat väge ja võideldakse talve ülemvõimu vastu.

 

„Snegurotška“ tegevus toimub ennemuistsel ajal muinasjutumaal, kus ei tunta ülekohut ja elatakse targa ning loodust ülistava tsaar Berendei juhtimisel lihtsat ja üksmeelset elu. Kõik oleks hästi, kui päikesejumal Jarilo poleks Kevade pärast Pakasetaadile armukade. Liiatigi on Kevadel ja Pakasetaadil imeilus tütar Snegurotška. Seepärast ei saada Jarilo soojendavaid kiiri berendeide maale, kus valitseb igavene talv. Snegurotška kõrvu ulatuvad karjase Leli laulud ja äratavad temas soovi minna inimeste hulka elama. Ta saab vanematelt selleks loa. Külas armub temasse noor kaupmees Mizgir, ent Snegurotška, kes on isalt pärinud jäise südame, ei mõista sooje inimtundeid ega suuda vastu armastada. Kevad kingib talle võlupärja, mis äratab armastuse ka neiu südames. Kuid vabanedes külmusest, kaotab Snegurotška kaitse Jarilo kiirte eest ja sulab. Snegurotška hukkumisega lõpeb Pakase võim berendeide riigis, taas tõuseb päike ning taas on Jarilo võtnud berendeide maa oma kaitse alla.

 

Rimski-Korsakovi „Snegurotška“ jätkab rahvusooperi edukat ooperite kontsertettekannete sarja, olles neljateistkümnes kontserdilaval kõlav teos. Rimski-Korsakovi ooperitest on kontserdilaval varem kõlanud „Tsaari mõrsja“ (2011).

 
 

VÄIKE PRINTS HAMLET

Maria Suomineni muusikaline lastenäidend William Shakespeare’i „Hamleti“ ainetel

Maailmaesietendus 1996. aasta kevadel Helsinki Svenska Teaternis

Esietendus Rahvusooper Estonia kammersaalis 26. novembril 2014

 

Lavastaja: Erki Aule

Helilooja: Liina Kullerkupp

Kunstnik: Liisi Eelmaa

Valguskunstnik: Anton Kulagin

Lavavõitluse koreograaf: Hellar Bergmann

 

Peaosades Kaarel Targo ja Helen Rekkor.

 

„Väike prints Hamlet“ on muinasjutuline lugu väikesest poisist, kes tunneb end suures lossis väga üksikuna, sest kellelgi pole aega temaga mängida. Ühel päeval ilmub talle isa vaim, kes palub paljastada mõrvar – kaval kuningas Claudius. Poiss satub põnevatesse seiklustesse, kus ta saab loota vaid oma julgusele ja leidlikkusele. Hamlet päästab ohtlikust olukorrast suurima sõbra Ophelia, kavaldab üle Claudiuse püüdliku abilise Poloniuse ja päästab lõpuks kuningriigi. Lavastus püüab tuntud tegelaste abil näidata, et nii muinasjuttudes kui ka tavaelus saavutatakse edu teisi toetades ja aidates. 

Teatraalse fantaasiamängu kõrval jääb lavastusest kõlama jõuluaega sobiv mõte: kuigi me ei saa hetkega kogu maailma muuta, võime seda tasapisi vähemalt enda ja oma lähedaste jaoks paremaks teha.

 

Kestus: 1 h

Vanus: 7+