Sinu otsing ei andnud tulemust.
Laadimine...
Lae uuesti
Reedel esietendub Endlas Lavakunstikooli diplomilavastus „Uhkus ja eelarve“

Kinoteatri uus isiklik rekord: Murru 422/2 jõuab 300. etenduseni

Kinoteatri loodud audiorännak endises Murru vanglas, mis põhineb sealviibinud vangide, valvurite, ametnike ja lähedaste mälestustel, jõuab 19. augustil rekordilise teetähiseni. Etendus algusega kell 19.00, mis kannab järjekorranumbrit 300, on ühtlasi viimane, mis vanglas mängitakse.

Muusikali ''Once'' piletimüük on alanud!

Ugala teatris esietendub 26. jaanuaril 2019 muusikal „Once“, mille toob lavale Taago Tubin, muusikajuhid on Peeter Konovalov ja Andre Maaker. Peaosades astuvad üles Priit Võigemast ja Laura Kalle.

Tänasest on müügil ''Säärane mulk ehk Sada vakka tangusoola'' lisaetendused

Teist suve mängitava õpetliku lustimängu „Säärane mulk ehk Sada vakka tangusoola“ piletid on tänaseks juba nii hästi müünud, et mängukavasse on lisatud kolm lisaetendust: 31. juulil, 1. ja 2. augustil, mis jäävad ka viimaseks võimaluseks lavastust näha. Kõik etendused toimuvad Koidula muuseumi aias.

Muusikali ''Hüljatud'' lisaetendused müügil

Alates tänasest on müügil piletid muusikali “Hüljatud” lisaetendustele 12. aprillil ja 10. mail kell 19 Vanemuise suures majas.

Kreenholmi saarel esietenduv suurlavastus “Kremli ööbikud” räägib Jaak Joala vastuolulisest saatusest

Augustis 2018 esietendub Narvas Kreenholmi manufaktuuri hoovil Tartu Uue Teatri suvelavastus “Kremli ööbikud”. Lavastus räägib NSV Liidu mürisevast muusikatööstusest ning selle särava tähe Jaak Joala vastuolulisest saatusest.

Avatakse värskelt renoveeritud Vanemuise suur maja

1967. aasta 9. detsembril avati Vanemuise suur maja, mis asendas 1906. aastal avatud ja 1944. aastal sõjas hävinenud hoonet. Tänavu tähistab teatrimaja esimest juubelit ning avab peale kaks suve kestnud renoveerimist taas uksed 30. septembril 2017.

Ülevaade SAAL Biennaal lavastustest

15. – 27. augustini toimub Tallinna erinevates etenduspaikades rahvusvaheline etenduskunstide festival SAAL Biennaal. Kokku mängitakse 14 performance-lavastust ning kokku antakse üle 34 etenduse. Anname väikese ülevaate Biennaalil toimuvast, mida soovitame kindlasti vaatama minna.

Vanemuine toob lavale Victor Hugo romaanil põhineva muusikali “Hüljatud”

Alain Boublil’i ja Claude-Michel Schönbergi muusikal HÜLJATUD esietendub 25. novembril Vanemuise teatris ja 8. detsembril 2017 Nordea Kontserdimajas.

Reedel esietendub Endlas Lavakunstikooli diplomilavastus „Uhkus ja eelarve“

 
22. jaanuaril kell 19 esietendub Endla teatri suures saalis Muusika- ja Teatriakadeemia lavakunstikooli 27. lennu diplomilavastus „Uhkus ja eelarve“. Lavastuse tekst on valminud trupi ühistööna ning on inspireeritud nii Eesti tänasest elust kui 1920. aastate vene absurdistidest. Tempoka absurdikomöödia täis nooruslikku energiat, musta huumorit, kalambuure ning ootamatuid süžeepöörakuid onlavastanud on 27. lennu dramaturgia üliõpilane, Panso preemia laureaat Mehis Pihla. 
 
„Laval on jälgitav lugu, milles peategelased ajavad selgelt oma asja. Aga lugu ei ole realistlik, selles peitubki lavastuse absurdsus“, ütleb lavastaja Mehis Pihla. „Teksti trupiga ette valmistades lähtusime tihti realistlikest olukordadest, aga pöörasime need etüüdides groteski. Lavastus võimendab igapäevaseid argiseid situatsioone“, kirjeldab Pihla diplomilavastuse ettevalmistusprotsessi.
„Uhkus ja eelarve“ Endla teatris. Lavastaja EMTA Lavakunstikooli 27. lennu üliõpilane Mehis Pihla, kunstnikud Eesti Kunstiakadeemia üliõpilased Terje Kähr ja Bib-Ann Kahk, osades  EMTA Lavakunstikooli 27. lennu üliõpilased Jürgen Gansen, Markus Habakukk, Laura Kalle, Ester Kuntu, Karl Laumets, Karmo Nigula, Saara Nüganen, Lauli Otsar, Ott Raidmets, Christopher Rajaveer, Liisa Saaremäel ja Risto Vaidla. Koos näitlejatega on laval Noor Muusik 2014 tiitliga pärjatud andekas pianist Johan Randvere. 

Fotod: Mats Õun.