Sinu otsing ei andnud tulemust.
Laadimine...
Lae uuesti
Rööprapsimise varjatud ilu

Sadamateatris esietendub draama 'Julm mõrvar Hasse Karlsson paljastab tõe naise kohta, kes külmus surnuks raudteesillal'

Sel laupäeval, 19. jaanuaril kell 19 esietendub Tartus Sadamateatris Henning Mankelli draama “Julm mõrvar Hasse Karlsson paljastab tõe naise kohta, kes külmus surnuks raudteesillal”, mille on lavastanud Tanel Jonas.

Tartu Uus Teater otsib lavastusprojekti ILUSAD INIMESED jaoks intervjueeritavaid

Lavastus räägib ilust. Nii sellest, mida me ilusaks peame kui ka selleks, mida me ilusaks ei pea. Miks on välimus meie ühiskonnas nii oluline, mida selle abil saavutab ja mida see meiega teeb?

Avangardne etenduskunst mängib lasteteatriga 

NUKU teatris esietendub 20. jaanuaril uuslavastus „Ikaaria mängud”, kus astuvad üles avangardse etenduskunstnikuna tuntud Kaja Kann ning nukunäitleja ja -lavastaja Helle Laas, kes tähistab selle rolliga oma 50 aasta lavajuubelit Nukuteatris. 

Vanemuine toob sel suvel välja setude kogukonnaloo 'Kirvetüü'

Vanemuise 2019. aasta suvelavastus on taaskord setukeelne lugu, mis leiab aset 90ndate Eestis. Ott Kiluski kirjutatud ja näidendivõistlusel preemia võitnud “Kirvetüüd” hakkab lavastama Ain Mäeots, kunstnik on Iir Hermeliin.

Detsembrikuus toimetavad Ugala teatri laval pingviinid, tuvist rääkimata

Jõulukuul, 10. detsembril esietendub Ugala teatris muusikaline koguperelavastus „Kohtume kell 8 Noa laeval“. Publik saab osa kolme pingviinist sõbra lumistest seiklustest Antarktikas.

Endla Teater toob välja Jarek Kasari muusikali ''Oliver Twist''

Tänasest on müügil Endla Teatri uhiuue muusikali „Oliver Twist“ piletid. 9. märtsil esietenduva „Oliver Twisti“ lavastaja ja dramatiseerija on Peep Maasik, helilooja Jarek Kasar ning laulusõnade autorid Jarek Kasar ja Olavi Ruitlane.

28. novembril esietendub VAT Teatris Lauri Saatpalu monolavastus 'Südame sosin'

Ideaalses maailmas on inimesel südametunnistus, südamehääl ja südameasjad. Süda avatakse vähestele, sest süda peidab endas inimhinge suurimaid saladusi. Süda on inimesele eluliselt vajalik.

Suvelavastuse 'Säärane mulk ehk Sada vakka tangusoola' 2019. aasta piletid nüüd müügil

Koidula aias etenduvat õpetlikku lustimängu mängitakse kolmandat ja sedakorda ka viimast suve. Ja kui eelnevad aastad on meile midagi õpetanud, siis seda, et huvilistel maksab piletite hankimisega kiirustada.

Ugalas esietendub Luule Komissarovile ja Peeter Jürgensile pühendatud 'Meistrite liiga'

Ugalas jõuab sel laupäeval, 17. novembril publiku ette eluline komöödia „Meistrite liiga“, mille hinnatud näitekirjanik Urmas Lennuk kirjutas just peaosatäitjatele, Ugala teatri vanameistritele Luule Komissarovile ja Peeter Jürgensile. Lisaks neile astuvad lavale Vallo Kirs, Triinu Meriste, Jaana Kena ning külalisena teeb kaasa Elina Reinold.

Ugalas esietenduv tavapäratu armastuslugu laseb näitlejatel särada

Ugala teatri 99. hooaja teise uuslavastusena jõuab laupäeval, 6. oktoobril publiku ette briti näitekirjaniku Nick Payne’i auhinnatud draama „Tähtede seis“, mille keskmes on kahe inimese, Marianne ja Rolandi, suhete-tulevärk.

Tänasest on müügil ''Säärane mulk ehk Sada vakka tangusoola'' lisaetendused

Teist suve mängitava õpetliku lustimängu „Säärane mulk ehk Sada vakka tangusoola“ piletid on tänaseks juba nii hästi müünud, et mängukavasse on lisatud kolm lisaetendust: 31. juulil, 1. ja 2. augustil, mis jäävad ka viimaseks võimaluseks lavastust näha. Kõik etendused toimuvad Koidula muuseumi aias.

Muusikali ''Hüljatud'' lisaetendused müügil

Alates tänasest on müügil piletid muusikali “Hüljatud” lisaetendustele 12. aprillil ja 10. mail kell 19 Vanemuise suures majas.

Kreenholmi saarel esietenduv suurlavastus “Kremli ööbikud” räägib Jaak Joala vastuolulisest saatusest

Augustis 2018 esietendub Narvas Kreenholmi manufaktuuri hoovil Tartu Uue Teatri suvelavastus “Kremli ööbikud”. Lavastus räägib NSV Liidu mürisevast muusikatööstusest ning selle särava tähe Jaak Joala vastuolulisest saatusest.

Avatakse värskelt renoveeritud Vanemuise suur maja

1967. aasta 9. detsembril avati Vanemuise suur maja, mis asendas 1906. aastal avatud ja 1944. aastal sõjas hävinenud hoonet. Tänavu tähistab teatrimaja esimest juubelit ning avab peale kaks suve kestnud renoveerimist taas uksed 30. septembril 2017.

Ülevaade SAAL Biennaal lavastustest

15. – 27. augustini toimub Tallinna erinevates etenduspaikades rahvusvaheline etenduskunstide festival SAAL Biennaal. Kokku mängitakse 14 performance-lavastust ning kokku antakse üle 34 etenduse. Anname väikese ülevaate Biennaalil toimuvast, mida soovitame kindlasti vaatama minna.

Vanemuine toob lavale Victor Hugo romaanil põhineva muusikali “Hüljatud”

Alain Boublil’i ja Claude-Michel Schönbergi muusikal HÜLJATUD esietendub 25. novembril Vanemuise teatris ja 8. detsembril 2017 Nordea Kontserdimajas.

Rööprapsimise varjatud ilu

29. septembril esietendub Kanuti Gildi SAALis etenduskunstniku Alissa Šnaideri ümbritsevale ühiskondlikule ja esteetilisele kaosele post-kaootilist vormi otsiv lavastus "Three Left Hours (everybody’s piece)".

 

Amsterdamis etenduskunste õppinud ja nüüd taas Eesti skeenel tegutsev Alissa Šnaider otsib oma uues teoses "Three Left Hours (everybody’s piece)" viisi, kuidas väljendada üha valdamavaks muutuvat tendentsi - radikaalselt erinevate olemisvormide, seisukohtade, esteetikate ja energiate üheaegsust. Kõike on korraga liiga palju ja rööprapsimine ning sellega paratamatult kaasnev taju fragmenteerumine on muutunud totaalseks meinstriimiks. Kuidas luua sellises olukorras kunstiteost, mis küll säilitab kaose detsentraliseerituse (maailma politseinikku ei ole enam ammu kuskil näha), kuid puhastab sellest välja omavahel kokkukõlavad elemendid suubumata seejuures ühe esteetika kesksesse eskapismi. Ta toob kokku erinevad kunstnikud ning vormib nende helikunstnike, etendajate, valguskunstnike ja dramaturgide suveräänsetest panustest kokku terviku, mis on suurem, kui osade summa ning just sellepärast on lavastuse žanrimääratluseks "everybody's piece".

 

"Kolm vasakut tundi" on vaimukate näidetega mammutloeng kultuurilise väljarände võimalikkusest. Üks võimalik meetod pääsemiseks, mis aga inimesi üksteisest kaugemale ei viiks. Julge ja lihtne esitlusvorm jõuab igaüheni, kes otsib südames selgitust meid ümbritsevale kaosele. Otse vaatajate silme all ehitatakse käepäraste vahenditega põgenemistunnel läbi kultuurimüüri vaimsesse vabadusse. Kolme tunni jooksul kaovad saalist mõneks minutiks igasugused pealtvaatajad.

- Your ticket, please!"

- "If you dont know, this train goes from here to the last station. There is no middlestops. If you are on board, I must charge you full price. It costs three kisses, two to the cheeks and one to the forehead. Thank you!"

- "Are you a ticket inspector?"

- "No, I am just a rough boy, but if you'll give me just a minute I'll be feelin' fine."

 

Alissa Šnaider (1985) on lavastaja, koreograaf ja imidži konsultant, kelle loomingut iseloomustab esteetikate sulandumine ja glamuurini lihvitud süsteemiviga. Esitajana on ta osalenud Saša Pepeljajevi, Mårten Spångbergi ja Sandra Zaneva lavastustes, pälvides 2005. aastal Eesti parima tantsija auhinna. Ta on töötanud ja loonud ühiseid lavastusi Sandra Zaneva, Renzo van Steenbergeni, Olga Tsvetkova, Jaak Printsi ja Päär Pärensoniga. 2014 lõpetas ta magistriõpingud Sandbergi Instituudis Amsterdamis. Ta on olnud tegev OMAtsirkuses lavastaja ja treenerina. 2014. aastal oli ta Kanuti Saali SAALi kunstilises residentuuris. Šnaideri töid on esitlenud Kanuti Gildi SAAL ja NU Performance Festival (Tallinn), Frascati (Amsterdam), TanzRaumBerlin (Berliin); TSEKH Festival (Moskva) ja Baltic Circle Festival (Helsingi).

 

Esietendus toimub 29. septembril kell 19:30 Kanuti Gildi SAALis, Tallinnas.

Etendused: 1., 3., 12. ja 13. oktoobril kell 19:30 Kanuti Gildi SAALis ning 8. oktoobril kell 19:00 Tartu Uues Teatris. Etendusele 1. oktoobril järgneb vestlus kunstnikega.

Etendus on eesti ja inglise keeles, kestab kolm tundi ja on vaheaegadega. 

 

Lavastaja: Alissa Šnaider

Esitaja: Kaja Kann

Helikunstnik: Renzo van Steenbergen

Valguskunstnik: Oliver Kulpsoo

Dramaturg: Laur Kaunissaare

Dramaturg: Taavi Eelmaa

Graafiline disain: Jaan Evart

Projektijuht: Mairika Plakso

Kaasprodutsent: Kanuti Gildi SAAL

Toetaja: Eesti Kultuurkapital