Sinu otsing ei andnud tulemust.
Laadimine...
Lae uuesti

Tänasest on müügil ''Säärane mulk ehk Sada vakka tangusoola'' lisaetendused

Teist suve mängitava õpetliku lustimängu „Säärane mulk ehk Sada vakka tangusoola“ piletid on tänaseks juba nii hästi müünud, et mängukavasse on lisatud kolm lisaetendust: 31. juulil, 1. ja 2. augustil, mis jäävad ka viimaseks võimaluseks lavastust näha. Kõik etendused toimuvad Koidula muuseumi aias.

Kanuti Gildi SAALis esietendub lavastus terrorismihirmust

21. märtsil esietendub Kanuti Gildi SAALis Üüve-Lydia Toompere, Siim Tõniste ja Piret Jaaksi lavastus “Plaan T”. Lavastus on ainest saanud dokumentaalsest materjalist, mille jaoks lavastajad Üüve-Lydia Toompere ja Siim Tõniste ning dramaturg Piret Jaaks viisid möödunud aasta sügisel läbi uurimuse terrorismihirmust tänapäeva Eesti inimeste seas.

Teatrisari ''Sajandi lugu'' jõuab Vaba Lava ja NUKU eestvedamisel kaheksakümnendatesse

22. märtsil esietendub EV100 teatrisarja „Sajandi lugu” järgmine kümnendilavastus, milleks on NUKU ja Vaba Lava „Enne meid oli veeuputus” 1980. aastatest. Oma esimese lavastajatööga debüteerivad teatris Jaak Kilmi ja Kiur Aarma.

Endla Teatris esietendub Ivan Võrõpajevi ''DreamWorks''

3. märtsil 2018 kell 19.00 esietendub Endla Suures saalis vene näitekirjaniku Ivan Võrõpajevi muinasjutt armastusest, sõprusest ja surmast „DreamWorks“.

Urmas Vadi toob Tartu Uues Teatris välja lavastuse ''“Emmanuelle'i jälgedes. Ahistamise ABC''

17. märtsil esietendub Tartu Uues Teatris Urmas Vadi autorilavastus “Emmanuelle’i jälgedes. Ahistamise ABC”. Laval Maarja Jakobson, Helgur Rosenthal ja Peeter Rästas (Rakvere Teater). Lavastuse kunstnik on Laura Pählapuu ning valguskunstnik Priidu Adlas.

NUKU teatris esietendub lavastus väikelapse kasvamisest

25. veebruaril esietendub NUKU teatris väikelastele mõeldud lavastus „Päris mäng”, mille autor ja lavastaja on NUKU teatriga sügisel liitunud Leino Rei. „Päris mängu” peategelane on poisipõnn, kelle noored vanemad viivad hoida vanaisale, puutöökotta. Ootamatu olukord kõigile, aga kui vanaisa kord oma mängumootori käima saab, võib kõike juhtuda! Tema puutöökojas ärkavad ellu puuhaamer, liigendjoonlaud, vinkel, höövel ja kõiksugu muud tööriistad. Need õpetavad lapsele, kuidas pöörata, roomata, seista ja astuda.

Muusikali ''Hüljatud'' lisaetendused müügil

Alates tänasest on müügil piletid muusikali “Hüljatud” lisaetendustele 12. aprillil ja 10. mail kell 19 Vanemuise suures majas.

Kreenholmi saarel esietenduv suurlavastus “Kremli ööbikud” räägib Jaak Joala vastuolulisest saatusest

Augustis 2018 esietendub Narvas Kreenholmi manufaktuuri hoovil Tartu Uue Teatri suvelavastus “Kremli ööbikud”. Lavastus räägib NSV Liidu mürisevast muusikatööstusest ning selle särava tähe Jaak Joala vastuolulisest saatusest.

Avatakse värskelt renoveeritud Vanemuise suur maja

1967. aasta 9. detsembril avati Vanemuise suur maja, mis asendas 1906. aastal avatud ja 1944. aastal sõjas hävinenud hoonet. Tänavu tähistab teatrimaja esimest juubelit ning avab peale kaks suve kestnud renoveerimist taas uksed 30. septembril 2017.

Vanemuise teatri ja STLi koostööprojekti EV100 teatrisarjas „Sajandi lugu“ ühendab veebiplatvorm Rändomoonium

Vanemuise teatri ja Sõltumatu Tantsu Lava koostööprojektile “Rännakud” EV100 teatrisarjas “Sajandi lugu” on avatud veebiplatvorm Rändomoonium, mis seob lavastusi ühises teekonnas keele ja kodumaa mõtteruumis.

Tartu Uus Teater kuulutas välja ühisrahastuskampaania teatrikeskuse loomiseks

Tartu Uus Teater avas eile keset Magasini tänavat toimunud pika laua peoga oma 10. hooaja ja kuulutas välja ühisrahastuse kampaania, mille toel on eesmärgiks osta välja Lai 37 teatrihoone, milles nad hetkel rentnikuna tegutsevad. Lisaks teatrihoone välja ostmisele on plaanis luua selle maja ümber etenduskunstide keskus ehk teatrikeskus.

Ülevaade SAAL Biennaal lavastustest

15. – 27. augustini toimub Tallinna erinevates etenduspaikades rahvusvaheline etenduskunstide festival SAAL Biennaal. Kokku mängitakse 14 performance-lavastust ning kokku antakse üle 34 etenduse. Anname väikese ülevaate Biennaalil toimuvast, mida soovitame kindlasti vaatama minna.

Muusikali “Mamma Mia!” uus hooaeg nüüd müügil!

Alates tänasest on müügil muusikali “Mamma Mia!” uue hooaja etenduste piletid. Etendused toimuvad Tartus alates 30. septembrist, külalisetendused Tallinnas Nordea Kontserdimajas – 11. ja 12. novembril, 6. ja 7. jaanuaril, 7. ja 8. aprillil.

Vanemuine toob lavale Victor Hugo romaanil põhineva muusikali “Hüljatud”

Alain Boublil’i ja Claude-Michel Schönbergi muusikal HÜLJATUD esietendub 25. novembril Vanemuise teatris ja 8. detsembril 2017 Nordea Kontserdimajas.

Sõltumatu Tantsu Laval esietendub tantsu- ja muusikalavastus 'Näkipunuja'

Mari-Liis Eskusson, Merike Paberits ja Kristiina Vilipõld toovad 26. märtsil Sõltumatu Tantsu Laval publiku ette pärimust ja kaasaegset tantsu kokku põimiva lavastuse „Näkipunuja“.


Pärimusmuusik Merike, tantsukunstnik Kristiina ja koreograaf Mari-Liis said kokku 2014. aasta aprillis, et leida ühist kõlapinda oma loomingus liikumiste ja muusika põhjal. Ühiste otsingute märksõnadeks oli pärimustants ja –muusika, kaasaegne inimene, improvisatsioon ning etendajate omavaheline füüsilis-musikaalne suhtlus. Otsingud vormusid lavastuseks, mis mängib pärimuskultuuri ja kaasaegse tantsu piirimail. Püüdmata luua uut või vana, tegelevad autorid sängitatud oskuste taasavamisega. Tulemuseks on lavastus „Näkipunuja“, milles Kristiina, Merike ja Mari-Liis loovad iseennast koos teistega. 
 

Mari-Liis Eskusson on vabakutseline koreograaf ja tantsija. 2013. aastal lõpetas ta TÜ Viljandi Kultuuriakadeemia tantsukunsti eriala. Koostöös Sõltumatu Tantsu Ühendusega etendus Premiere’14 raames Mari-Liisi tantsulavastus „vägisi“, mis sai STÜ publiku lemmikuks 2014. Ühtlasi on „vägisi“ ka Eesti teatri aastaauhindade nominent. 2010-2011. aastal osales ta ühe autorina koos maalikunstnik Rait Rosina ja koreograaf Anu Vasega performance-sarjas „Põika!“. Oma lõputöös „Maali!“ tegeles Mari-Liis tantsu rituaalilike omadustega, otsides seejuures võimalusi tantsu defineerimiseks.
 

Merike Paberits on üks vähestest magistriharidusega pärimusmuusikutest Eestis. Ta on oma õpingute jooksul keskendunud ennekõike Eesti rahvapäraste puhkpillide traditsioonile ning nende mängutehnikate omandamisele. Magistriõpingute eesmärgiks oli aga luua uus mängutehnika, kuidas jäljendada vanu traditsioonilisi viiulilugusid mittetraditsioonilise instrumendi flöödiga. Hetkel on Merike vabakutseline muusik, kes lisaks õpetajatööle kuulub/on kuulunud järgmistesse muusikakollektiividesse: Nikns Suns, Rütmiallikal, Estonian Folk Orchestra, Paberits &Tirmaste, VEM ja Näkk Loviise. Ta on osalenud muusikalise kujundajana mitmes teatrilavastuses: "Kiigeldes priiks" (Rändteater Vaba Vanker 2014) "Õed nõiduses" (Ugala 2012-2014), "Teekond" (Rändteater Vaba Vanker 2013) ja "Inetu" (Ugala 2011-2012).
 

Kristiina Vilipõld on lõpetanud Tartu Ülikooli Viljandi Kultuuriakadeemia Tantsukunsti eriala. Olles peamiselt lavarahvatantsu taustaga on Kristiina tegelenud pärimustantsu, improvisatsiooni ja lavarahvatantsu uurimise ja piiride kompamisega. Konkursil "Pärimuse Päitsed" on ta saanud auhinnalise 2. koha tantsuga “Roti pulm”.