Sinu otsing ei andnud tulemust.
Laadimine...
Lae uuesti

Kinoteatri uus isiklik rekord: Murru 422/2 jõuab 300. etenduseni

Kinoteatri loodud audiorännak endises Murru vanglas, mis põhineb sealviibinud vangide, valvurite, ametnike ja lähedaste mälestustel, jõuab 19. augustil rekordilise teetähiseni. Etendus algusega kell 19.00, mis kannab järjekorranumbrit 300, on ühtlasi viimane, mis vanglas mängitakse.

Kreenholmi manufaktuuris algasid lavastuse ''Kremli ööbikud'' peaproovid

Esmaspäeval algasid Kreenholmi Manufaktuuris Tartu Uue Teatri suvelavastuse “Kremli ööbikud” peaproovid. Lavastus esietendub 10. augustil. Kokku antakse 11 etendust, mis toovad Narva üle 20 000 inimese. Pileteid on saadaval veel kolmele lisaetendusele 20., 21. ja 22. augustil.

Muusikali ''Once'' piletimüük on alanud!

Ugala teatris esietendub 26. jaanuaril 2019 muusikal „Once“, mille toob lavale Taago Tubin, muusikajuhid on Peeter Konovalov ja Andre Maaker. Peaosades astuvad üles Priit Võigemast ja Laura Kalle.

Tänasest on müügil ''Säärane mulk ehk Sada vakka tangusoola'' lisaetendused

Teist suve mängitava õpetliku lustimängu „Säärane mulk ehk Sada vakka tangusoola“ piletid on tänaseks juba nii hästi müünud, et mängukavasse on lisatud kolm lisaetendust: 31. juulil, 1. ja 2. augustil, mis jäävad ka viimaseks võimaluseks lavastust näha. Kõik etendused toimuvad Koidula muuseumi aias.

Muusikali ''Hüljatud'' lisaetendused müügil

Alates tänasest on müügil piletid muusikali “Hüljatud” lisaetendustele 12. aprillil ja 10. mail kell 19 Vanemuise suures majas.

Kreenholmi saarel esietenduv suurlavastus “Kremli ööbikud” räägib Jaak Joala vastuolulisest saatusest

Augustis 2018 esietendub Narvas Kreenholmi manufaktuuri hoovil Tartu Uue Teatri suvelavastus “Kremli ööbikud”. Lavastus räägib NSV Liidu mürisevast muusikatööstusest ning selle särava tähe Jaak Joala vastuolulisest saatusest.

Avatakse värskelt renoveeritud Vanemuise suur maja

1967. aasta 9. detsembril avati Vanemuise suur maja, mis asendas 1906. aastal avatud ja 1944. aastal sõjas hävinenud hoonet. Tänavu tähistab teatrimaja esimest juubelit ning avab peale kaks suve kestnud renoveerimist taas uksed 30. septembril 2017.

Ülevaade SAAL Biennaal lavastustest

15. – 27. augustini toimub Tallinna erinevates etenduspaikades rahvusvaheline etenduskunstide festival SAAL Biennaal. Kokku mängitakse 14 performance-lavastust ning kokku antakse üle 34 etenduse. Anname väikese ülevaate Biennaalil toimuvast, mida soovitame kindlasti vaatama minna.

Vanemuine toob lavale Victor Hugo romaanil põhineva muusikali “Hüljatud”

Alain Boublil’i ja Claude-Michel Schönbergi muusikal HÜLJATUD esietendub 25. novembril Vanemuise teatris ja 8. detsembril 2017 Nordea Kontserdimajas.

Sõltumatu Tantsu Laval esietendub tantsu- ja muusikalavastus 'Näkipunuja'

Mari-Liis Eskusson, Merike Paberits ja Kristiina Vilipõld toovad 26. märtsil Sõltumatu Tantsu Laval publiku ette pärimust ja kaasaegset tantsu kokku põimiva lavastuse „Näkipunuja“.


Pärimusmuusik Merike, tantsukunstnik Kristiina ja koreograaf Mari-Liis said kokku 2014. aasta aprillis, et leida ühist kõlapinda oma loomingus liikumiste ja muusika põhjal. Ühiste otsingute märksõnadeks oli pärimustants ja –muusika, kaasaegne inimene, improvisatsioon ning etendajate omavaheline füüsilis-musikaalne suhtlus. Otsingud vormusid lavastuseks, mis mängib pärimuskultuuri ja kaasaegse tantsu piirimail. Püüdmata luua uut või vana, tegelevad autorid sängitatud oskuste taasavamisega. Tulemuseks on lavastus „Näkipunuja“, milles Kristiina, Merike ja Mari-Liis loovad iseennast koos teistega. 
 

Mari-Liis Eskusson on vabakutseline koreograaf ja tantsija. 2013. aastal lõpetas ta TÜ Viljandi Kultuuriakadeemia tantsukunsti eriala. Koostöös Sõltumatu Tantsu Ühendusega etendus Premiere’14 raames Mari-Liisi tantsulavastus „vägisi“, mis sai STÜ publiku lemmikuks 2014. Ühtlasi on „vägisi“ ka Eesti teatri aastaauhindade nominent. 2010-2011. aastal osales ta ühe autorina koos maalikunstnik Rait Rosina ja koreograaf Anu Vasega performance-sarjas „Põika!“. Oma lõputöös „Maali!“ tegeles Mari-Liis tantsu rituaalilike omadustega, otsides seejuures võimalusi tantsu defineerimiseks.
 

Merike Paberits on üks vähestest magistriharidusega pärimusmuusikutest Eestis. Ta on oma õpingute jooksul keskendunud ennekõike Eesti rahvapäraste puhkpillide traditsioonile ning nende mängutehnikate omandamisele. Magistriõpingute eesmärgiks oli aga luua uus mängutehnika, kuidas jäljendada vanu traditsioonilisi viiulilugusid mittetraditsioonilise instrumendi flöödiga. Hetkel on Merike vabakutseline muusik, kes lisaks õpetajatööle kuulub/on kuulunud järgmistesse muusikakollektiividesse: Nikns Suns, Rütmiallikal, Estonian Folk Orchestra, Paberits &Tirmaste, VEM ja Näkk Loviise. Ta on osalenud muusikalise kujundajana mitmes teatrilavastuses: "Kiigeldes priiks" (Rändteater Vaba Vanker 2014) "Õed nõiduses" (Ugala 2012-2014), "Teekond" (Rändteater Vaba Vanker 2013) ja "Inetu" (Ugala 2011-2012).
 

Kristiina Vilipõld on lõpetanud Tartu Ülikooli Viljandi Kultuuriakadeemia Tantsukunsti eriala. Olles peamiselt lavarahvatantsu taustaga on Kristiina tegelenud pärimustantsu, improvisatsiooni ja lavarahvatantsu uurimise ja piiride kompamisega. Konkursil "Pärimuse Päitsed" on ta saanud auhinnalise 2. koha tantsuga “Roti pulm”.