Sinu otsing ei andnud tulemust.
Laadimine...
Lae uuesti
Täna tehti teatavaks Eesti Teatriliidu aastaauhindade nominendid 2014. aasta loominguliste saavutuste eest

Kinoteatri uus isiklik rekord: Murru 422/2 jõuab 300. etenduseni

Kinoteatri loodud audiorännak endises Murru vanglas, mis põhineb sealviibinud vangide, valvurite, ametnike ja lähedaste mälestustel, jõuab 19. augustil rekordilise teetähiseni. Etendus algusega kell 19.00, mis kannab järjekorranumbrit 300, on ühtlasi viimane, mis vanglas mängitakse.

Kreenholmi manufaktuuris algasid lavastuse ''Kremli ööbikud'' peaproovid

Esmaspäeval algasid Kreenholmi Manufaktuuris Tartu Uue Teatri suvelavastuse “Kremli ööbikud” peaproovid. Lavastus esietendub 10. augustil. Kokku antakse 11 etendust, mis toovad Narva üle 20 000 inimese. Pileteid on saadaval veel kolmele lisaetendusele 20., 21. ja 22. augustil.

Muusikali ''Once'' piletimüük on alanud!

Ugala teatris esietendub 26. jaanuaril 2019 muusikal „Once“, mille toob lavale Taago Tubin, muusikajuhid on Peeter Konovalov ja Andre Maaker. Peaosades astuvad üles Priit Võigemast ja Laura Kalle.

Tänasest on müügil ''Säärane mulk ehk Sada vakka tangusoola'' lisaetendused

Teist suve mängitava õpetliku lustimängu „Säärane mulk ehk Sada vakka tangusoola“ piletid on tänaseks juba nii hästi müünud, et mängukavasse on lisatud kolm lisaetendust: 31. juulil, 1. ja 2. augustil, mis jäävad ka viimaseks võimaluseks lavastust näha. Kõik etendused toimuvad Koidula muuseumi aias.

Muusikali ''Hüljatud'' lisaetendused müügil

Alates tänasest on müügil piletid muusikali “Hüljatud” lisaetendustele 12. aprillil ja 10. mail kell 19 Vanemuise suures majas.

Kreenholmi saarel esietenduv suurlavastus “Kremli ööbikud” räägib Jaak Joala vastuolulisest saatusest

Augustis 2018 esietendub Narvas Kreenholmi manufaktuuri hoovil Tartu Uue Teatri suvelavastus “Kremli ööbikud”. Lavastus räägib NSV Liidu mürisevast muusikatööstusest ning selle särava tähe Jaak Joala vastuolulisest saatusest.

Avatakse värskelt renoveeritud Vanemuise suur maja

1967. aasta 9. detsembril avati Vanemuise suur maja, mis asendas 1906. aastal avatud ja 1944. aastal sõjas hävinenud hoonet. Tänavu tähistab teatrimaja esimest juubelit ning avab peale kaks suve kestnud renoveerimist taas uksed 30. septembril 2017.

Ülevaade SAAL Biennaal lavastustest

15. – 27. augustini toimub Tallinna erinevates etenduspaikades rahvusvaheline etenduskunstide festival SAAL Biennaal. Kokku mängitakse 14 performance-lavastust ning kokku antakse üle 34 etenduse. Anname väikese ülevaate Biennaalil toimuvast, mida soovitame kindlasti vaatama minna.

Vanemuine toob lavale Victor Hugo romaanil põhineva muusikali “Hüljatud”

Alain Boublil’i ja Claude-Michel Schönbergi muusikal HÜLJATUD esietendub 25. novembril Vanemuise teatris ja 8. detsembril 2017 Nordea Kontserdimajas.

Täna tehti teatavaks Eesti Teatriliidu aastaauhindade nominendid 2014. aasta loominguliste saavutuste eest

Vanemuise teatril on erinevates kategooriates kokku seitse nominatsiooni.

 

Lavastaja auhinnale kandideerib Andres Noormets lavastuste "Deemonid“ (Vanemuine), "Mandel ja merihobu“ (Endla) ja "3 õde“ (Rakvere Teater) eest.

 

Parima naisosatäitja auhinna nomineeritute seas on Külliki Saldre. Žürii tähelepanu köitis Francesca Johnsoni roll lavastuses "Madisoni maakonna sillad“.

 

Algupärase dramaturgia auhinnale, mida antakse lavale jõudnud algupärase teatriteksti eest, kandideerib Andra Teede. Tema „Estoplast“ esietendus sel hooajal Sander Pukki lavastuses Sadamateatris.

 

Muusikaauhinnale nomineeritute seas on kaks solisti rollide eest Vanemuise lavastustes.

Jassi Zahharov on üles seatud Paavali Lempeliuse tegelaskuju kõrgetasemelise vokaalse ja lavalise teostuse eest Tubina ooperis "Reigi õpetaja". Hanna-Liina Võsa on nomineeritud Christine'i tegelaskuju kõrgetasemelise vokaalse ja lavalise teostuse eest A.L Webberi muusikalis "Ooperifantoom".

 

Rahel Olbrei nimelisele auhinnale, mille pälvib professionaalse balletikunstiga tegelev lavastaja/koreograaf, repetiitor või pedagoog, on nominentide hulka valitud Vanemuise kauaaegne peaballettmeister, balletisolist, koreograaf ja balletijuht Ülo Vilimaa ning Rufina Noor - Vanemuise balletisolist, pedagoog ja repetiitor.

 

Laureaadid kuulutatakse välja rahvusvahelise teatripäeva pidulikul auhinnagalal 27. märtsil, mis tänavu toimub Rahvusooperis Estonia.